Fuarcılık için beyin fırtınası yaptılar

Bartın’ın da de içinde yer aldığı Batı Karadeniz Bölgesi’nde fuarcılık sektörünün geliştirilmesi için yapılması gerekenler, Çaycuma’daki toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıya Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık da katıldı. Balık, fuarların düzenlendiği bölgedeki firmaların gelirleri üzerindeki olumlu etkiye dikkat çekerken, Oda olarak bölgemizde düzenlenecek her türlü fuar organizasyonuna destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
Bu haber 2019-07-11 15:33:55 eklenmiş ve 448 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın TSO Başkanı Balık, bölgenin fuarcılık sektörü açısından geliştirilmesi ve stratejik ticari arz ve talep buluşma noktası haline getirilmesini sağlamak amacıyla yapılan istişare toplantısına katıldı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın ve Ticaret Bakanı Başdanışmanı / TOBB Türkiye Fuarcılık Sektör Meclisi Başkanı Sayın Cihat Alagöz’ün katılımları ile Çaycuma Belediyesi SEKA Sosyal Tesisleri’nde Çaycuma TSO’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanları ile temsilcileri, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, ilçe ve belde belediye başkanları ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

 

Bölgenin  fuarcılık sektörü bakımından geliştirilmesi ve stratejik ticari arz ve talep buluşma noktası haline getirilmesinin istişaresi amaçlı yapılan toplantıya ilginin yoğun olduğu görüldü.

 

Alagöz önerilerde bulundu

 

Ticaret Bakanı Başdanışmanı, TOBB Türkiye Fuarcılık Sektörü Meclis Başkanı Cihat Alagöz, bölgemizdeki fuarcılık sektöründeki gelişmeler ile yapılması gerekenlerle ilgili fuarcılık sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak sektörün gelişmesine yönelik önerilerde bulundu.

 

Balık: “Tüketici artık bilinçli”

 

Toplantıyı değerlendiren Bartın TSO Başkanı Balık, tüm sektörlerde yaşanan gelişmeler ve pazarda meydana gelen yeni oluşumların rekabetin yoğun bir şekilde yaşadığı ortamları doğurduğuna dikkat çekti. Bugün artık sadece kaliteli mal üretip pazara sürmenin başarı elde etmek ve satış yapabilmek için yeterli olmadığının altını çizen Balık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çünkü günümüz koşullarında tüketiciler aynı malın değişik fiyat kalite ve biçimleri ile karşılaşabilmekte ve ihtiyacı olan mal ya da hizmetin değişik alternatiflerini görmek istemekte. Bu da bilinçli tüketiciyi ortaya çıkarmakta ve çeşitliliğin artmasına neden olmakta. Bu ortamları oluşturabilecek en önemli faktör fuarlardır. Fuarlara sadece çeşitlilik ve rekabet ortamının oluşturulması diye bakmamak gerekir. Çünkü günümüzde de fuar organizasyonları düzenlendikleri alanlara ciddi anlamda bir canlılık getirmektedir. Fuar dönemi boyunca, fuarı ziyaret etmek için başka şehir ve ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçiler sayesinde kısa süreli de olsa ticari bir hareketlilik yaşanmakta ve de ekonomilere ciddi katkılar sağlamaktadır.

 

 

Fuarların gelir arttırıcı faydası var

 

Katılımcı ve ziyaretçilerin konaklama, yeme, içme gibi temel ihtiyaçlarını fuarın düzenlendiği bölgede karşılama zorunluluğu o bölgede faaliyet gösteren birçok işletmenin gelirlerinin artmasına yardımcı olmaktadır.

 

“Oda olarak her türlü desteğe hazırız”

 

Ayrıca bölge halkı fuar dönemi boyunca gerçekleştirilen aktivitelere katılma şansını elde etmekte, sosyal ve kültürel aktivitelere katılarak yaşam kalitesini yükseltmektedirler. Bu nedenle amacına uygun bir toplantı düzenlendi, yapılacak her türlü faaliyette oda olarak destek vermeye hazırız.”

 

 

ETİKETLER : Bartın Çaycuma Bartın TSO Halil Balık Cihat Alagöz fuarcılık
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım