İŞÇİ HÜKÜMETİN TEKLİFİNİ REDDETTİ

Türk-İş, AK Parti Hükümeti'nin 2019-2020 döneminde kamuda çalışan işçilerin alacağı ücret zammına ilişkin sunduğu teklifi "müzakere edilemez" buldu.
Bu haber 2019-07-09 16:46:39 eklenmiş ve 1346 kez görüntülenmiştir.

 

Karayolları, demiryolları, il özel idareleri, şeker fabrikaları ve elektrik üretim santralleri başta olmak üzere kamudaki yaklaşık 200 bin işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmeleri’nin yürürlük sürelerinin dolması üzerine hükümet ve Türk-İş, geçen hafta yeni sözleşme için masaya oturmuş, Türk-İş; tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, ikinci, üçüncü ve dördüncü altı aylarda enflasyon artı 3 puan refah payı talep etmişti.

Kamudaki işçilerinin 2019-2020 döneminde alacağı ücret zammına ilişkin olarak yapılan dünkü ikinci toplantıda hükümet karşı teklifini sundu. AK Parti hükümeti, 3 bin 500'ün altında ücret alanlara seyyanen 60 TL ve ilk 6 ay yüzde 5, ikinci 6 ay yüzde 4 zam ve enflasyon artışı teklif etti.

 

 

Toplantı sonrasında kameraların karşısına geçen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, teklifi yeterli bulmadıklarını, “Sayın Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür ettik. Teklifin kabul edilir, müzakere edilir bir tarafı yok" sözleriyle açıkladı. Atalay, “Ağustos sonuna kadar ya imzalayacağız ya da grev. Yasalar ne emrediyorsa onu yapmakla mükellefiz. Teklifin kabul edilecek bir yanı yok” diye konuştu.

İşçi kesiminde gözler hükümetin bundan sonra takınacağı tavıra çevrilmiş durumda. 

ETİKETLER : Bartın Türk-İş Toplu İş Sözleşmesi AK Parti kamu işçileri zam Ergün Atalay Zehra Zümrüt Selçuk
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi