MÜSİAD heyeti, yatırım fırsatları için geldi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Bartın’a gelerek çeşitli temaslarda bulundu. İlimizin sahip olduğu ekonomik potansiyeli yerinde analiz eden, turizm kaynaklarını gören ve Filyos Vadisi Projesi ile ilgili bilgi alış verişinde bulunan Kaan, hem bölge hem de ülke ekonomisinin kalkınması için çalışmalar yaptıklarını, bunun için Bartın’da da işbirliği ve yatırımlara açık olduklarını söyledi.
Bu haber 2019-07-06 15:55:53 eklenmiş ve 841 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın’daki yeni turizm kaynaklarını değerlendirip geliştirmek için Bartın’a gelen MÜSİAD Genel Başkanı Kaan’a ziyareti sırasında MÜSİAD Yerel Üst Kurulu Başkanı Ahmet Şekerci ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Faruk İbrahim Özbek de eşlik etti.  Bartın Üniversitesi’nden de Filyos Vadi Projesiyle ilgili detaylı bilgiler alan Kaan, MÜSİAD Bartın Şubesi üyeleriyle de bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptı.

 

 

“Amacımız üykeyi kalkındırmak”

 

Bartın Valisi Sinan Güner’i de ziyaret eden MÜSİAD heyeti, akşak üstü de TOKİ Kent Ormanı’ndaki Dirhem Kafe’de üyelerle buluştu. Hem ülke hem de Batı Karadeniz Bölgesi ekonomisini kalkındırmak için çalıştıklarını vurgulayan Kaan, Türkiye’de ekonomik kriz ifadesini pek kabul etmediklerini söyledi. Kaan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Özellikle Batı Karadeniz’de Türkiye gündemi ile ilgili ekonomi ile ilgili Batı Karadeniz ekonomisini kalkındırmak buradan da ülkeyi kalkındırmak için çalışıyoruz. Yeni turizm kaynaklarını geliştirme ile ilgili bugün buradayız. Aynı zamanda Filyos Projesi ile ilgili olarak da Bartın Üniversitesi’nden ciddi bir bilgilendirme aldık. Türkiye’de ekonomik kriz ifadesini biz pek kabul etmiyoruz. Türkiye’de evet bazı sıkıntılarımız var ama geçmişte de bunlar oldu. Özellikle 1994-2001 yılları arasında üç tane kriz yaşandı bunları atlattık. 2008’de dünya krizi olduğunda da Türkiye’den teğet geçecek denmişti ve aynı şekilde teğet geçildi.

 

 

Yatırım odaklı ortaklık

 

Şu anda da tekrar dünya krizi ile birlikte dünyadaki korumacılık ve ticaret savaşları ile birlikte gelişen yeni bir sistem var. Bu sisteme karşı bizde iş dünyası olarak daha çok çalışarak gelecek nesiller için de daha çok yatırım odaklı ortaklığa dayalı borca dayalı değil bir şekilde hareket ederek bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. MÜSİAD olarak da bütün Türkiye ve dünya genelindeki bütün teşkilatlarımızla bunu sağlamak için gayret ediyoruz. Bugün Bartın ekonomisini gördük aynı zamanda Karabük ve Kastamonu’da olacağız. Tüm üyelerimizi buraya doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. Turizmde yeni kaynaklarla birlikte birçok aşamayı tartışacağız. Türkiye’yi gelecekte ilk on ekonomiye sokmak için gayret göstereceğiz.” 

ETİKETLER : Bartın MÜSİAD Abdurrahman Kaan Filyos Vadi Projesi
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi