Gece Kartalları kuş uçurtmuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun desteği ile Emniyet kadrosuna dahil edilen çarşyı ve mahalle bekçileri, huzurun, güvenliğin ve adaletin yılmaz savunucuları olarak çok kısa sürede büyük başarılara imza attılar. Bartın’da 4 aydır hizmet veren 60 çarşı ve mahalle bekçisi, uygulamaları sayesinde Bartın sokaklarının geceleri çok daha güvenli olmasını sağladılar.
Bu haber 2019-07-05 09:32:57 eklenmiş ve 991 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

İnsan odaklı, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş, demokrasi kültürünü ön planda tutan, çağdaş bir yönetim anlayışı ile her zaman görevini en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olan Bartın Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güvenliği için yasaların kendilerine verdiği yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağının ve bu görevler uğruna hiçbir fedakârlıktan asla kaçınılmayacağının herkes tarafından bilinmesini istiyor.

 

İşbirliği gerekli

 

Amaçlarının Bartın’da kamu düzenini korumak, toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamak olduğunu vurgulayan Bartın Emniyet Müdürlüğü yetkilileri şu görüşleri dile getiriyorlar:

“Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir.

 

Bekçi alımları sürecek

 

İlimiz de asayiş olaylarını önlemek ve suçluları yakalamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Sayın İçişleri Bakanımızın destekleriyle emniyet müdürlüğümüz kadrosunda 60 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başlamış ve başarılı bir şekilde görevlerine devam etmektedirler. Önümüzdeki süreçte çarşı ve mahalle bekçisi alımları devam edecektir.”

 

 

Gece kartallarının 4 aylık karnesi

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Merkez ve ilçelerde görevlendirilen Çarşı ve Mahalle Bekçileri göreve başladığı günden bu güne kadar geçen 4 aylık süre zarfında ilimizde bir çok suçu önledi. Bekçilerin başarısı 4 aylık karnelerinden de belli. Bartın Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre 60 bekçi şimdiye kadar; 11 bin 550 kişiyi sorgularken, çeşitli suçlardan aranan 30 kişiyi yakaladı. Kayıp olan 2 kişiyi bulan bekçiler, 17 kişiye çeşitli suçlardan dolayı adli işlem, 20 kişiye de Kabahatlar Kanunu’na muhalefetten idari işlem uyguladı. Bu dönemde 870 araç kontrol edilirken, 10 araca toplamda 10 bin 100 TL trafik cezası uygulandı, 2 araç da trafikten men edildi. Umuma açık 80 işyerini kontrol den bekçilerimiz, 7 adet ecstasy uyuşturucu hap ile 2 adet kesici ve delici alet ele geçirirken, 1 adet de çalıntı aracı yakalayarak sahibine teslim etti.

 

 

Her şart altında kararlı mücadele sürecek

 

Bartın il Emniyet Müdürlüğü personeli, Bartınlıların can ve mal güvenliğinin yanı sıra huzur ve mutluluğu için gece ve gündüz demeden her şart altında azim ve kararlılıkla mücadele etmeyi sürdüreceklerini bildirdiler.

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Emniyet Müdürlüğü gece kartalları belediye ve mahalle bekçisi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım