Kemer Meydanı cazibe merkezi haline gelecek

Bartın Belediyesi, hazırlıkları süren çalışma ile Kemer Meydanı’nı baştan aşağıya yenileyecek. Meydandaki tüm binaların cephe giydirmeleri yapılarak görselde bütünlük sağlanırken, yeşil alan oranı arttırılacak. Durakların kaldırılacağı, hiçbir şekilde araç parkına izin verilmeyecek olan Kemer Meydanı’nda ırmak kenarına vatandaşlar için oturma alanları oluşturulacak. Proje sayesinde Kemer ve etrafı cazibe merkezi haline dönüşecek.
Bu haber 2019-07-03 10:04:36 eklenmiş ve 884 kez görüntülenmiştir.

 

Belediye Başkanı Cemal Akın, Ar-Ge ve proje ekipleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kemer Meydanı Düzenleme projesi başta olmak üzere, Gasilhane, Gölbucağı ve Hürriyet Mahalleleri Yaşam Merkezi, Yeni Yaşam Alanlarına Su Deposu, Atatürk ve Şehitler Müzesi ve Çağlayan Piknik Alanı Düzenlemesi Projeleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

 

Başkan Akın, hazırlık aşamasında proje hayata geçirildiğinde Kemer Meydanı’nın mevcut halinden bir eser kalmayacağını, büyük bir değişimin yaşanacağını söyledi. Yapılacak değişikliklerle bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini savunan Akın, “Kısa zamanda Kemer Meydanı’nda düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Bölgedeki durak alanlarının taşınması ile başlatacağımız proje kapsamında binaların dış cephe kaplamaları, kent mobilyaları ve çevre düzenlemeleri, ışıklandırma ve kaldırım genişletme çalışmaları yapacağız. Ayrıca proje alanımıza ilimizin kültürel ve tarihi değerlerini simgeleyen, şehrimiz hakkında bilgiler veren çeşitli heykeller yerleştirmek istiyoruz.  Bu projemizin tamamlanması ile her gün binlerce vatandaşımızın geçmiş olduğu Kemer Meydanı’nı çok daha güzel ve kullanış bir hale getireceğiz” diye konuştu. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Kemer Meydanı
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi