Kaymakam Polat hızlı başladı

Kurucaşile Kaymakamlığı’na atanan Şeyma Polat, göreve başlamasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine karşın çok hızlı bir şekilde ilçeye hakim olmaya ve tüm kesimlerle biraraya gelerek talep ve sorunları dinleyerek çözüm için gerekli girişimlerde bulunmaya başladı bile.
Bu haber 2019-06-28 09:07:15 eklenmiş ve 783 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Kaymakam Şeyma Polat çalışmaları kapsamında ilk olarak ilçede her ay düzenli olarak gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı kapsamında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Kurucaşile Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda Kaymakam Polat, muhtarların köy ve mahalleleri ile ilgili talep ve şikâyetlerini dinledi. Polat, “Mahalle ve köy muhtarlarımızla ilçemize ilişkin fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bir araya geldik. Vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek, çözüm üretmek bizlerin en önemli vazifesidir. Muhtarlarımızla birlikte vatandaşımıza daha kaliteli hizmet sunmak için üzerimize düşeni yapıp vatandaşlarımıza hizmetlerin en iyisini ulaştırmaya çalışacağız” dedi. Toplantı sonunda katılan herkese teşekkür eden Kaymakam Polat, sorunların giderilmesi için gerekenlerin yapılmasının takipçisi olacağının sözünü verdi.

 

 

Kapısuyu’nda eğitim etkinliğine katıldı

 

Kaymakam Polat’ın katıldığı bir diğer etkinlik ise Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Bekir Güler’in yürütücüsü olduğu “O Köy Bilim Köyümüzdür” projesi, TÜBİTAK-4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programı kapsamında, Kurucaşile’ye bağlı Kapısuyu Köyü’nde öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik oldu. Projeye katılan öğrencileri ziyaret eden Polat, öğrencilerden ve eğitimcilerden projeler hakkındaa bilgiler aldı.

 

 

Polat, “Burada çocuklarımızın ufkunu açan, çocuklarımızı araştırma, düşünme, bulma ve ekip olmaya yönlendiren başarılı bir çalışma ve organizasyonuna tanık olduk. Bilimin toplum ile buluşturulmasını ve toplumda yaygınlaştırılmasını aynı zamanda öğrencilerimizi bilim çalışmalarına teşvik ederek ve potansiyellerini ortaya çıkarmak adına yapılan bu tür projeleri önemli buluyorum. Projede emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve  başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Karaman Köyü’nde vatandaşla buluştu

 

Kaymakam Şeyma Polat’ın bir diğer icraatı ise  Karaman Köyü’nde gerçekleştirilen “Vatandaşla Buluşma” toplantısı oldu. Köylülerin şikayet ve taleplerini dinleyen Polat, Köy’deki eksiklikleri ve sorunları da bizzat yerinde tespit ettikten sonra yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın istek öneri ve şikayetlerini doğrudan dile getirebilmeleri ve ihtiyaçları yerinde görerek çözüm üretmek amacıyla bugün de Karaman Köyümüzde ilgili birim amirlerimizin de katılımıyla vatandaşla buluşma  toplantısı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızla birebir ilgilenerek sorunları, istekleri ve önerilerini ilk ağızdan dinleyerek çözüme kavuşturmaya çalışmaktayız. Elimizden gelen her tür hizmeti vatandaşlarımıza sağlayacağımızı kendilerine bildirdik. Toplantı günleri dışında da vatandaşlarımıza her zaman kapımız sonuna kadar açıktır. Bizleri misafir olarak kabul eden köy muhtarımız ile vatandaşlarımıza teşekkür ederim.”

ETİKETLER : Bartın Kurucaşile Şeyma Polat Kurucaşile Kaymakamlığı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi