Bir Bartın markası Camcı Yadikar

Sadece Bartın’ın değil bölgemizin de temsil ettiği sektörün en önemli ve büyük aktörlerinden biri olan Camcı Yadikar firması, cam ve yalıtım denildiğinde akla gelen ilk isim olmayı başarmış bir kuruluş. ISICAM imalatı, alüminyum doğrama, cam balkon, PVC plastik doğrama imalatı ve demonte olarak da çelik kapı satışı yapan Camcı Yadikar, Bartın’da inşaat sektörünün yüzde 70’ine üretim yapan dev bir firma. Firmanın yetkilisi Naim Kaya, teknoloji ve milliliğin vazgeçilmezleri olduğunu ifade ederken, cam ürünlerinde ŞİŞECAM, PVC’de ise PİMAPEN markaları ile hizmet verdiklerini ve yıllardır çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söylüyor.
Bu haber 2019-06-28 09:06:25 eklenmiş ve 395 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İnşaat sektörünün belki de en önemli kollarından birinde hizmet veren Camcı Yadikar, hizmet kalitesi, ürün yelpazesi ve hızlı üretim ve çözümleriyle ilimiz ve bölge genelinde marka olmuş bir firma. Biz de böylesine iyi işler çıkaran ve kentimiz ekonomisine üretim yaparak ve istihdam yaratarak katkıda bulunan firmayı siz değerli okurlarımıza tanıtmak istedik. Bunun için de firma yetkilisi Naim Kaya ile bir ropörtaj gerçekleştirdik.

 

Sizi tanıyabilir miyiz?

Aslen Trabzonluyum. Ama uzun yıllar öncesinde buraya göçmüşüz ve şu an burada ikamet ediyoruz. Ticari hayatımızı da burada devam ettiriyoruz.

 

 

Camcı Yadikar firmasından biraz bahseder misiniz?

Camcı Yadikar Firması 40 yıllık bir firmadır. Çok büyük emeklerle bugünlere gelmiş köklü bir firmadır. Firmamızın ismi ise Yadigar Özmen’den gelmektedir. Kendisi TTK’da hem işçi olarak çalışıp, hem de inşaatlarda cam takımı, cam alım satımı yapıyordu. Firma kurucumuz Yadigar Özmen’dir. O günlerden itibaren büyük emeklerle firmasını büyütmüştür.  Bizde 2011 yılında şahıstan, Camcı Yadikar Limited Şirketi’ne doğru bir adım atarak, en güzel yerlere getirmek için mücadelemizi sürdürüyoruz.

 

 

Özellikle firma olarak ŞİŞECAM markasının ürünlerini kullandığınızın vurgusu yapıyorsunuz. Bunu sebebi nedir?

Bizim yapmış olduğumuz cam bir yalıtım malzemesidir. Biliyorsunuz ki Türkiye enerjisinin yüzde 35’ni kendisi, yüzde65’ni ise dışarıdan karşılamaktadır. Bizim için ŞİŞECAM vurgusunu yapmamızda ki amaç şu; biz yalıtımı en iyi sağlayan ŞİŞECAM firmalarıyız. Türkiye genelinde 238 firmadan bir tanesi de Camcı Yadikar… ŞİŞECAM kaliteli ürünler üretir… Bizimde tercihimiz hep kaliteden yana olmuştur.

 

ISICAM üretimine nasıl başladınız?

Biliyorsunuz ki günümüzde teknoloji sürekli ilerleme kaydediyor. Bununla birlikte de insanların bu teknolojiye ayak uydurması gerekiyor. Bizlerde Camcı Yadikar firması olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, ISICAM üretimine karar verdik. Bu hem Bartın’a bir kazanç, hem de enerji de dışa bağımlılığımızı azaltmak için biz bu işe girdik. Çünkü tamamen yerli sermayeyiz.

 

 

ISICAM özellikleri nedir?

ISICAM sistemleri, Şişecam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam yetkili üreticileri tarafından üretilen çift camın markasıdır. Isıcam, iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesi ile oluşur. ISICAM’la birlikte ısı kaybını en aza indirgersiniz ve enerji tasarrufu sağlarsınız.

 

2011 yılında teknolojik olarak bir atılım gerçekleştirdiniz. Bu atılımın sonucunda artılarınız neler oldu?

Üretim kapasitemizi eski duruma göre yüzde 40-50 civarında arttırdık. Örnek olarak açıklarsak mesela biz 3+1 daire hesabına göre günde 15 daireye cam işi yapabilirken, 2011 yılında yaptığımı teknolojik atılımlarla bu sayıyı 45 adete çıkardık. Bu da bizim için üretim gücümüzün arttığını gösterir. Böylece Bartın’da yeni istihdam alanı oluşturduk.

 

 

Firma olarak satışını ve üretimini yaptığınız ürünler nelerdir?

Camcı Yadikar firması olarak biz, ISICAM imalatı, alüminyum doğrama, cam balkon, PVC plastik doğrama İmalatı, aynı zamanda demonte olarak da çelik kapı satışını da yapıyoruz. Şunu diyebiliriz inşaat sektörünün yüzde 70’lik alanında biz varız. Ürünlerimiz inşaat sektörünün yüzde 70’lik kısmını karşılayabiliyor.

 

PVC’ler ön planda. Sizin de seçimizin PİMAPEN markasından yana. Bunun özel bir sebebi var mı?

Tabi ki de var. Biz nasıl camda kalite olarak seçimizi ŞİŞECAM olduysa, PVC’de de kalite olarak tercihimiz PİMAPEN olmuştur. Her zaman bizim için kalite ön plandadır. Örnek verirsek diyelim ki kalitesiz bir ürün aldınız, bu ürünü uzun süre kullanmayacağınız için değiştirmek zorunda kalacaksınız. Genelde kalitesiz ürünler 2-3 yıl içerisinde deforme olur. Buda size ekstra masraf demektir. Ama tercihinizi bizden yani PİMAPEN’den yana kullandığınızda uzun süreli kullanır ve bir defa almış olursunuz. Zaten bizler ürünlerimize 10 yıl garanti veriyoruz.

 

 

Bartın’da cam denilince akla gelen ilk firmasınız. Bunu nasıl sağladınız?

Bunun özel sebebi aslında bizim işine aşık olan bir firma olmamız. Camcı Yadikar firması olarak biz kalite ve hizmet odaklı çalışıyoruz. Biz her yaptığımız işin arkasında olan bir firma olarak bugünlere geldik. Ayrıca camda ŞİŞECAM, PVC’de PİMAPEN gibi alüminyum grubunda ASAŞ, BKS ve VİZYON, çelik kapı da ERMETSAN ŞİMŞEKLER gibi kalite odaklı, hizmetleri iyi olan firmalarla çalışıyoruz.

 

Müşterilerinize ne gibi kolaylıklar sağlıyorsunuz? Satış sonrası hizmetleriniz nasıl?

Bizler müşterilerimize hem maddi olarak hem de hizmet olarak tüm konularda yardımcı oluyoruz. Ödeme konularında onlara gerekli kolaylıklar sağlayarak onlara sorunsuz bir hizmet anlayışı sunuyoruz. Mesela bugün herhangi bir müşterimiz bizi arasa ve dese ki benim ürünümde bir problem oluştu… Biz 24 saat demiyorum,  en geç 2 yada 3 saat içerisinde o müşterimize destek sağlıyoruz. Sorununu hemen çözüyoruz. İşte bizim Camcı Yadikar olmamızda, tanınmamızda en büyük sebep budur. İşimize olan aşkımız.

 

Camcı Yadikar firmasına vatandaşların ulaşabilecekleri adresler nelerdir?

Firmamızın üretim alanı Bartın Üniversitesi yeni kampüsü yolu üzerinde Çeştepe Köyü’nde bulunan Atılım Sanayi Sitesi’nde yer almaktadır.Burada hem cam üretim yapan hem de PVC üretimi yapan tesislerimiz var. Hendekyanı Caddesi’nde de alüminyum doğrama ve cam balkon üretim tesisimizin yanı sıra iki adet showroomumuz mevcut. Burada hem PVC, hem cam hem de çelik kapı ürünlerimizi vatandaşlarımız görebilirler.

40 yılı aşkın olan firmamızı ilk gününden bugüne kadar destekleyen tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Bizler onların bize duydukları güveni boşa çıkarmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, (0378) 237 81 30 numaralı telefondan bizi arayabilirler…

ETİKETLER : Bartın Camcı Yadikar ŞİŞECAM PİMAPEN ASAŞ BKS VİZYON ERMETSAN ŞİMŞEKLER Naim Kaya
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım