Tunç: “İstanbullu seçmenin mesajını doğru okumalıyız”

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için son 1 aydır İstanbul’u mesken tutan AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun daha önce 13 bin civarında olan oy farkını 23 Haziran’da 800 binin üzerine çıkararak seçilmesinin ardından “İstanbul halkının tercihine saygı duyuyoruz” dedi. Bunun demokrasinin gereği olduğunu söyleyen Tunç, İmamoğlu’nu ve mensubu olduğu CHP’ye yönelik eleştirilerde bulunmayı da ihmal etmedi. Tunç, “Son 17 yıldır tecelli eden milli iradeye saygı duymayanlara inat biz sonuca saygı duyarız. Olanda hayır vardır deriz. AK Partililer olarak bize düşen, İstanbullu seçmenin mesajını; doğru okumak, doğru anlamak, gereğini doğru yapmak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan etrafında daha da kenetlenerek yolumuza devam etmektir” dedi.
Bu haber 2019-06-25 11:16:20 eklenmiş ve 514 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bilindiği üzere AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da diğer tüm AK Parti milletvekilleri gibi 23 Haziran’daki seçimler önceesinde İstanbul’a giderek, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek verdi. İstanbul’daki neredeyse tüm Bartınlılara birebir ulaşma gayretinde olan, İstanbul’daki Bartınlıları’ın kurduğu dernekleri ziyaret ederek desteklerini almaya çalışan Tunç, Pazar günü ortaya çıkan tablonun ardından sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla bir açıklama yaptı ve İstanbul halkının tercihine saygı duyduklarını bildirdi. Bunun demokrasinin gereği olduğu vurgusu yapan Tunç, CHP’ye ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Binalu Yıldırım’ın 9 puan önünde ulaşan Ekrem İmamoğlu’na yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Milletvekili Tunç, şu görüşleri dile getirdi:


“Hasret kaldıkları sevinç normal karşılanmalı”

 

“25 yıldır İstanbul’da, 17 yıldır da Türkiye’de yapılan tüm seçimlerde hezimete uğrayan CHP’ye gönül verenlerin uzun yıllar hasret kaldıkları sevinci İstanbul seçimleri ile yaşamalarını normal karşılamak gerekir. AK Parti kazandığında ‘demokrasi sandıktan ibaret değildir’ diyenlerin, ‘Halkın iradesi kazandı’ diyerek, kendileri kazanınca demokrasi, kendileri kazanamayınca ise halkı aşağıladıkları da bir gerçektir.

 

“Yalan üstüne yalan söyledi”

 

CHP adayının kampanya süresi içerisinde sistematik şekilde yalan üstüne yalan söylediği gerçeğini kimse saklayamaz. Teşekkür konuşmasında bile kutuplaştırıcı, ötekileştirici dilinden vazgeçmedi. Kucaklamadan bahsederken, ‘Artık ahlaksızlık yok, artık israfçılık yok, herkes konuşacak’ diyerek karşı tarafı ahlaksızlıkla, yolsuzlukla, israfla, dikta ile suçlamaya devam eden bir kişinin ‘kucaklama’ sözünde ne kadar samimi olduğuna inanmak zor.

 

“Olanda hayır vardır”

 

Daha teşekkür konuşmasında ‘Beni engellerseniz...’ diyerek şimdiden başarısızlığın mazeretini de kamu oyu İle paylaşmış olması manidardır. Son 17 yıldır tecelli eden milli iradeye saygı duymayanlara inat biz sonuca saygı duyarız. Olanda hayır vardır deriz.

 

“Yola devam”

 

AK Partililer olarak bize düşen, İstanbullu seçmenin mesajını; doğru okumak, doğru anlamak, gereğini doğru yapmak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan etrafında daha da kenetlenerek yolumuza devam etmektir.

 

“Dünyada bir örneği daha yok”

 

İstanbul’u CHP’den alarak, susuzluktan, çöpten, çukurdan, çamurdan, pis havadan kurtarıp dev yatırımlarla tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’dır. Türkiye’yi de 17 yılda her türlü engelleme girişimine rağmen 4 kat büyüten, dünya projelerini hayata geçiren, halkının refahını artıran AK Parti’dir. Bu nedenledir ki, milletimiz demokrasi tarihimizde ilk kez bir siyasi partiyi kesintisiz 17 yıldır tek başına iktidarda tutmuştur. Dünya demokrasilerinde bu başarının başka bir örneği yoktur.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişimizin 1. yılı

 

Aynı zamanda bu gün 24 Haziran. Geçtiğimiz yıl bugün gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişimizin 1. yılı. Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihimizin en uzun süreli 13 yıllık Başbakanlık görevinin ardından 2014’te halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmuş, 24 Haziran 2018 seçimleri ile birlikte de yeni Hükümet sisteminin Başkanı, ard arda iki kez halkın teveccühüne mazhar olarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Hatırlayalım, geçen yılki seçimlerin ardından CHP lideri tebrik etmeyi bırakın, O’na ve O’nu seçen millete hakaretler yağdırmış, ‘Neden tebrik edecekmişim’ demiştir. İşte Aradaki fark budur.

 

Seçimsiz 4 yıl

 

Şimdi önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var. İstikrar üreten, herkesin işine koyulduğu yeni dönmede, milletimizin her türlü sorununa çare olacak projelerle ülkemizi her alanda 2023 hedeflerine ulaştırmak için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışacağız. Durmak yok yola devam.”

ETİKETLER : Bartın İstanbul AK Parti Binali Yıldırım CHP Ekrem İmamoğlu Yılmaz Tunç İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım