Geçici Hayvan Bakım Evi için gün sayılıyor

Bartın Valiliği, ilimizdeki başıboş sokak hayvanlarının konuşlandırılması amacıyla, Merkez’e bağlı Uğurlar Köyü sınırları içinde 19 bin metrekarelik bir orman arazisine Geçici Hayvan Bakım Evi yapılacağını ve hazırlıkların son aşamaya geldiğini bildirdi.
Bu haber 2019-06-25 09:13:40 eklenmiş ve 173 kez görüntülenmiştir.

 

Konuya ilişkin olarak Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada, ilimizin önemli ihtiyaçlarından biri olan Geçici Hayvan Bakım Evi yapılması konusunda yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı. Geçici Hayvan Bakım Evi için Bartın Merkez İlçe Uğurlar Köyü sınırları içerisinde 19 bin 130,08 metrekare orman alanı için Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nden kesin izin alındığının bildirildiği açıklamada, yer tahsisinin de yapıldığı kaydedildi.  

 

 

Belirtilen arazinin harita, plana esas etüt raporu ve resmi kurum alanı (Hayvan Barınağı) amaçlı Uygulama İmar Planı hazırlatılıp Bartın İl Genel Meclisi’ne sunulduğu, 15 Nisan tarihinde de İl Genel Meclisi tarafından İmar Planlarının onaylandığı ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

 


“Konu ile ilgili statik, mimari, elektrik, tesisat projeleri ve ödenek teminine esas yaklaşık maliyet hesabı hazırlanmıştır. Onaylı Uygulama İmar Planında resmi kurum alanı (Hayvan Barınağı) yapılaşma koşulları emsal: 1.00, yükseklik: 6.50m olacak şekilde planlanmıştır. İl Özel İdaresi tarafından inşaat projeleri  hazırlanmış olup; 06.08.2013 tarihli ve 8 sayılı Geçici Hayvan Bakımevi Yapımı İle İlgili Ödenek Tahsisi Hakkında Genelge ile 30.12.2013 tarihli ve 16 sayılı 2013/8 Geçici Hayvan Bakımevi Yapımı ile İlgili Ödenek Tahsisi Hakkında Genelgede Değişiklik Yapılmasına Dair Genelge doğrultusunda dosya Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir. Kısa süre içerisinde Bartın İlimizin hizmetine sunulması planlanmaktadır.”

ETİKETLER : Bartın Geçici Hayvan Bakım Evi Bartın Valiliği
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım