Milli Eğitim Müdürü’nden tavsiye dolu mesaj

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, öğrencilere tatil sürecini kendilerini geliştirmek adına sanatsal ve kültürel faaliyetler ile geçirmeleri, velilere de çocuklarının motivasyon ve özgüvenlerini artıracak bir yaklaşım içinde bulunmaları tavsiyesinde bulundu.
Bu haber 2019-06-19 09:20:29 eklenmiş ve 717 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, öğrencilere tatil sürecini kendilerini geliştirmek adına sanatsal ve kültürel faaliyetler ile geçirmeleri, velilere de çocuklarının motivasyon ve özgüvenlerini artıracak bir yaklaşım içinde bulunmaları tavsiyesinde bulundu. Çandıroğlu, meslaktaşlarına seslenirken de, “Öğretmenlik gibi ulvi bir mesleği yapan sizlerin göstermiş olduğunuz gayretler, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yön vermektedir” dedi ve eğitim övğretim yılı boyunca emeği geçen herkese teşekkür etti.

14 Haziran Cuma günü sona eren ve 11 haftalık bir tatil sürecine girilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ardından öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik tavsiyelerde bulunan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, geride kalan yılın sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasından duyulan memnuniyeti dile getirirken, bu süreçte eğitim camiasına destek veren herkese de teşekkür etti. Çandıroğlu mesajında şu görüşleri dile getirdi:

Öğrencilere: “Fırsatı değerlendirin”

 “Sevgili Öğrenciler; eğitim-öğretim sürecindeki çalışmalarınızın değerlendirildiği ve emeklerinizin karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Göstermiş olduğunuz çalışma ve azimden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Karneleriniz nasıl olursa olsun inancınızı ve kendinize olan güveninizi yüksek tutarak iyi bir tatil süreci geçirin. Kendinizi geliştirmek adına yaz tatilinizi sanatsal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak bunu fırsata çevirin. Böylelikle yeni eğitim-öğretim dönemini hazırlıklı bir şekilde karşılamış olursunuz.  

 

Velilere, bayarının sırrını verdi

 Kıymetli Veliler; değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın karne coşkusunu aynı heyecanla sizler de yaşıyorsunuz. Eğitim-öğretim dönemi boyunca sizler de çocuklarımızla birlikte emek verdiniz. Karne günü emeklerimizin karşılığını aldığımız gündür. Çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken, kıyaslanmaması, motivasyonu düşüren eleştirilerde bulunulmaması çocuklarımızın özgüvenini arttıracak ve daha başarılı olmasını sağlayacaktır.  

 

Öğretmenlere: “Gayretleriniz geleceğimiz olan gençlerimize yön veriyor”

 Değerli Meslektaşlarım; Üstlendiğiniz rol ve sorumluluk ile tarihimize, kültürüne, bayrağına bağlı nesiller yetiştirmenin gayret içerisinde olduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Öğretmenlik gibi ulvi bir mesleği yapan sizlerin göstermiş olduğunuz gayretler, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yön vermektedir.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlere destek veren herkese teşekkür ediyor, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize mutlu, huzurlu tatil dönemi diliyorum.” 

 

 

ETİKETLER : milli eğitim bartın
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım