Eğitim Sen’in “Öykü Yarışması” sonuçlandı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfedeerasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim Sen) Bartın Şubesi tarafından düzenlenen ve Şubat 2019 tarihinde şartnamesiyle birlikte duyurulan, “Doğa İnsan İlşkisi” konulu öykü yarışması sonuçlandı. Yarışmada reedeceeye girenlere ödülleri, sendika binasında düzenlenen törenle verildi.
Bu haber 2019-06-17 10:01:28 eklenmiş ve 698 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Amasra’da yapılması planlanan termik santral ve termik santrale karşı Bartın ve Amasra halkının mücadele biçimleri kapsamında, yaşanabilir bir çevre bilincini oluşturmaya katkı sağlamak amacı ile düzenlenen öykü yarışmasına Bartın’daki lise ve üniversite öğrencileri katıldı. Berna Seval Atmış (Edebiyat Öğretmeni), S.Yetkin IŞIK (Akademisyen-Yazar) , Mustafa Şahin (Yazar), Deniz Burak Bayrak (Edebiyat Öğretmeni) ve Ali Yılmaz’dan (Felsefe Öğretmeni –Yazar) oluşan jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucu nda birinciliğe layık öykü bulunamadığından ikinciye para ödülü, üçüncü ve dördüncü olanlara da kitap hediye edilmiştir.

 

Bora, eski Milli Eğitim müdürü’nü eleştirdi

 

Yarışmaya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Bartın Eğitim Sen Şube Başkanı Sedat Bora, il genelinde düzenlenen öykü yarışmasının bütün girişimlere rağmen dönemin Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in engellemesi dolayısıyla Bartın’daki liselere duyurulamadığını söyledi. Bora, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aynı Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Sen Genel Merkezi’nin açtığı dava sonucunda Ensar Vakfı ile MEB in protokolünün iptal edilmesine rağmen Ensar Vakfı’nın okullarda faaliyet yapmasına izin vermiş, Ensar Vakfı’nın ve birçok gerici, eğitim ehliyeti olmayan, vakıf ve cemaatlerin yarışmalarının duyurusunu okullarda gerçekleştirmiştir. Aynı Milli Eğitim Müdürü, Öykü Yarışması’nın ve Eğitim Bir Sen’in Kısa Film Yarışması’nın okullarda duyurulmamasını sağlamıştır. Aynı Milli Eğitim Müdürü ‘Başı açık kız öğrencileri gördüğümde sinirleniyorum’ diyebilmiş , bu durum karşısında Bartın Eğitim Sen’in suç duyurusunda bulunması ve Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü önünde kitlesel basın açıklaması yapması sonucu okullarda öğretmenleri toplamış ve Bartın Eğitim Sen Başkanını ve Yürütme Kurulu üyelerini tehdit etmiştir.

Kısacası Bartın Eğitim Sen’in okullara duyurmak istediği tiyatro, çocuk korosu, öykü yarışması gibi öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlayacak faaliyetlerinin yaygınlaşmasını Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü engellemiş ve sendikal faaliyetleri engellemekten çekinmemiştir.

 

 

Geleneksel hale getirilecek

 

Bartın Eğitim Sen Öykü Yarışması, Eğitim Sen’in kendi olanaklarıyla duyurulmuştur. Tüm engellemelere ve çifte standartlara rağmen öykü yarışması sonuçlandırılmıştır. Bundan böyle gelenekselleştirilerek , daha kapsamlı bir şekilde devam edecektir.

Öykü yarışmamızda ikinci seçilerek para ödülüne layık görülen lise öğrencimiz Pınar Karaman başta olmak üzere tüm katılımcılarımızı tebrik ederken, değerli jüri uyelerimize de teşekkür ederiz.” 

ETİKETLER : Bartın Bartın Eğitim Sen Sedat Bora Öykü Yarışması
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım