Engin’den öğrencilere: “Okuyun, anlayın ve yorumlayın”

Bartın Özel Amerikan Kültür Koleji Müdürü Turgut Engin, öğrencilerine yaz tatili boyunca kitap okumalarını tavsiye ederken, okuduklarını anlamaları, anladıklarını da yorumlamaları durumunda ülkemiz için yararlı bireyler olacaklarını söyledi.
Bu haber 2019-06-14 14:14:26 eklenmiş ve 3321 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Bartın’da karne heyecanı yaşanan okullardan biri de eğitim kalitesi sayesinde öğrencilerinin girdikleri sınavlarda aldıkları başarılar ile her zaman adından methiyeyle bahsettiren Bartın Özel Amerikan Kültür Koleji oldu. Sınıflardaki karne dağıtım töreni sonrasında okul bahçesinde düzenlenen törene ise her zaman olduğu gibi yine Okul Müdürü ve Türkiye’deki tüm Amerikan Kültür Kolejleri’nin CEO’su olan deneyimli eğitimci Turgut Engin’in konuşması damga vurdu.

Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Engin, her zaman ilerici olmalarını ve kendilerini geliştirmelerini istediği öğrencilere takip eden değil takip edilen olmak için çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Engin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizlerin amacı; vatanını, milletini ve bayrağını seven, değerlerinden hiç bir zaman ayrılmayan, haklı olduğu yerde asla susmayan ama hakkını ukalalık yapmadan arayan çocuklar yetiştirmek. Bu anlamda sizden önce bu kurumdan mezun olup, üniversiteyi bitirerek iş hayatında olan her öğrencimle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Geride bıraktığımız bu 1 yıllık süre zarfında anne baba şevkati ile her zaman yanınızda olan bir kere bile ‘yeter yoruldum’ demeyen Amerikan Kültür Koleji ailesinin çalışanlarına ve değerli öğretmenlirine de sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.

 

 

“Lütfen kitap okuyun”

 

Sevgili çocuklar yazın ödev diye birşey yok. Bizi diğer ülkelerden ayıran tek bir şey var, kitap okayacaksınız, okuduğunuzu anlayacaksınız, anladığınızı yorumlayacaksınız. Dünyayı İngiltere yönetiyor. Hani diyorlar ya ‘Amerika, Rusya filan...’ hepsi hikaye. Rolleri İngiltere yazar, Amerika uygular. Onların bizden farkı kitap okuma oranlarının yüzde 73,6 olması. Bizim kitap okuma oranımız yüzde 5,6 yeni oldu. Sizden riva ediyorum, sizler bizim geleceğimizsiniz, yaz boyunc kitap okuyun. Okuduğunuzu anlayıp, anladığınını yorumlarsanız bu ülkeye daha fazla şey kazandırırsınız. Hepinizin gözlerinden öpüyor, iyi tatiller diliyorum.”

 

Başarılı öğrencilere belge verildi

 

Turgut Engin’in konuşması sonrasında yıl içerisinde yapılan deneme sınavlarında Türkiye 1.’likleri kazanan öğrenciler ile yine yıl içindeki spor müsabakalarında bayarılı sonuçlar elde eden sporcu öğrencilere başarı belgeleri Engin tarafından verildi.

ETİKETLER : Bartın Amerikan Kültür Koleji Turgut Engin
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›