En fazla atık pili Kurucaşile İlkokulu topladı

Geleceğimiz olan çocuklarda çevre bilincini artırarak çevre ve halk sağlınının korunmasını sağlamak macıyla organize edilen tık pil toplama yarışması sonuçlandı. İlimizde en fazla atık pil toplayan okul 284 kg ile Kurucaşile İlokulu olurken, katılımcı 13 okulun topladığı atık pil miktarı bin 61 kg’ı buldu.
Bu haber 2019-06-13 15:41:26 eklenmiş ve 410 kez görüntülenmiştir.

 

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında, çevre bilincinin arttırılması, halk sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi yollarına dikkat çekmek amacıyla Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile TAP Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen “Atık Pil Toplama Yarışması” sonuçlandı. Yarışmanın ödül töreni de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Törene, Bartın Vali Yardımcısı Gökhan Gürbüzerol ile Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan’ın yanı sıra dereceye giren okulların yönetici ve öğretmenleri ile öğrencileri temsilen küçük heyetler katıldı.

 

 

Yarışma neticesinde Kurucaşile İlkokulu 284 kg atık pil toplayarak 1. oldu ve birincilik ödülü olan Masa Tenisi masasını kazandı. Yarışmada ikincilik 152 kg atık pil ile Vali Tevfik Başakar İlkokulu’nun olurken okulun ödülü ise Futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, kaleci eldiveni, antrenman yeleği gibi ürünlerden oluşan spor seti oldu. 3.’lük ise 118 kg atık pil ile Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin olurken, okula ödül olarak 7 adet Santranç Seti ve Santranç Eğitim Panosu verildi.

Yarışmaya katılan 13 okul toplamda bin 61 kg atık pil toplayarak çevre temizliğine katkıda bulundular.

ETİKETLER : Bartın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık pil toplama yarışması Kurucaşile Ortaokulu Ali Özcan
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım