Emniyet denetimlerin bilançosunu açıkladı

Bartın halkının huzur ve güvenliği için hafta sonları ile birlikte 9 gün olan Ramazan Bayramı süresince de aralıksız çalışan Bartın Emniyet Müdürlüğü ekipleri, havadan drone karadan da trafik ekipleriyle yaptıkları denetimler kural ihlali yapan sürücüleri uyarırken, kanunun emrettiği idari para cezalarını da keserek trafik güvenliğini sağladı.
Bu haber 2019-06-11 13:48:08 eklenmiş ve 671 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın Emniyet Müdürlüğü, geride bıraktığımız Ramazan Bayramı tatili için alınan trafik tedbirleri kapsamında, vatandaşlarımızın seyahetlerini huzurlu ve güvenli bir ortamda yapmalarını sağlamak için 31 Mayıs ile 11 Haziran tarihleri arasında Bartın’da yapılan trafik kontrol ve denetimleri ile ilgili bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

Drone ile 47 araca ceza kesildi

 

“Etkin ve yoğun bir denetim gerçekliştirilmesi amacıyla Polis-Jandarma  trafik birimleri ile 5 ayrı gün ve noktada karma ekipler oluşturularak denetimler yapılmıştır. Şehir içi ve Bölge Trafik güzergahında 31 Mayıs, 1-2-3-8 ve 9 Haziran tarihlerinde drone ile havadan trafik denetimleri yapılmış, yapılan denetimlerde 47 araca 12 bin 584 TL Trafik İdari Para Cezası tanzim edilmiştir.

 

 

Sivil personel otobüs ve minibüsleri denetledi

 

Şehir içi ve şehirlerarası otobüs şöförleri üzerinde sivil trafik personeli tarafından ‘Algılanan Yakalanma Riski Duygusu’nu geliştirmek amacıyla bayram öncesi 31 Mayıs, 1-2 Haziran ve 7-8-9 Haziran 2019 tarihlerinde komşu iller arası, il merkezi ve  ilçeler arası yolcu taşıyan araçlar üzerinde 37 adet araç denetlenmiş, 17 araca 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kural ihlalinden dolayı cezai işlem uygulanmıştır.

 

146 araç radara yakalandı

 

Radarla hız denetimleri hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı bölgelerde yapılmış bayram tatili süresince ilimizde 146 araca 46 bin 70 TL Trafik İdari Para Cezası tanzim edilmiştir.

 

Drift yaptı 5 bin 10 TL ceza yedi

 

8 Haziran günü İlimiz Merkez Çatmaca Mevkiinde bir aracın drift atması nedeni ile 2918 Sayılı Karayolu Trafik kanunu 67/1-d maddesi gereğince 5 bin 10 TL Trafik İdari Para Cezası tanzim edilmiştir.

 

452 araca 157 bin 330 TL ceza kesildi

 

Bayram tatili süresince trafik birimlerine genel hizmet birimlerinden personel takviyesi yapılarak ekip sayısı normalin iki katına çıkarılarak kazaların yoğun olduğu güzergahlarda görünür olmaları sağlanarak kazaların yoğun olduğu yerlerde denetimler yapılmıştır. Cep telefonu, Emniyet Kemeri, Hatalı Şerit değiştirme, abart egzoz, uygunsuz ışık kullanımı, Tescil Plakalarının mevzuatta belirtilen stardart ve araç üzerindeki yerinin kontrolü ile Motosiklet denetimi konularında ekiplerimiz denetimlerini artırmışlardır. Bayram tatili süresince ilimiz şehir içi ve Bölge Trafik sorumluluk alanlarımızda 4 bin 454 araç kontrol edilmiş, 452 adet araca 157 bin 330 TL Trafik İdari Para Ceza Tutanağı tanzim edilmiştir.

 

10 trafik kazasında 19 kişi yaralandı

 

İlimizde bu tarih aralığında 10 Adet Yaralamalı Trafik Kazası meydana gelmiş, 19 vatandaşımız yaralanmıştır.

 

 

Diğer tedbir ve hizmetler

 

İlimiz Zonguldak-Bartın yol güzergahında bulunan Nef uygulama noktasında bulunan Yaşam Tünelinde 97  Adet araç sürücülerine ve yolcularına yönelik trafik konulu bilgilendirme ve eğitim yapılmıştır. 100 Çocuğa Bisiklet Yarışması kapsamında Genel Müdürlüğümüzce gönderilen Trafik Karneleri 3 Haziran Arefe günü Nef uygulama noktasında Sayın Valimiz ve İl Protokolünün katılımı ile yaklaşık 50 çocuğa Kırmızı düdük ve Trafik karnesi dağıtılmış ayrıca denetim noktasında durdurulan araç içerisinde bulunan çocuklarada trafik karnesi dağıtılmak suretiyle etkinlik düzenlenmiş, bayram tatili süresince karne dağıtımı yapılmıştır.

Maket Model Trafik araçlarının temizliği yapılarak tepe lambaları çalışır vaziyette olması sağlanmıştır. Ekiplerimiz yapmış olduğu denetimlerde yol kullanıcılarına yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik el broşürleri dağıtılmıştır. İlimiz yolcu terminaline giriş-çıkış yapan bütün otobüs ve şöförleri denetlenerek Emniyet Kemeri vb diğer konularda gerekli bilgilendirme görevli personelce yapılmıştır. Uykusuzluk ve yorgunluk belirtileri görülen sürücülerin denetim noktalarında araç dışında dinlenmeleri sağlanmış, özellikle günün ilk ışıklarının sürücüler üzerinde yarattığı rehavet ile kaza riskinin daha fazla artığından  05.00-07.00 saatleri arasında şöförler araç dışına davet edilmiştir. Mevsimlik tarım araçları ile ilgili kontroller yapılmış, bu tür araçların 24.00-06.00 saatleri arasında trafiğe çıkışlarına müsaade edilmemiştir.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü Ramazan Bayramı trafik denetimi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım