Tunç’tan iki köye futbol sahası müjdesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez İlçe Serdar ve Karahüseyinli Köyüne Futbol Sahasının yapım ihalesinin 30 Mayıs 2019 tarihinde Bartın İl Özel İdaresince gerçekleştirileceğini açıkladı.
Bu haber 2019-05-24 11:17:01 eklenmiş ve 1882 kez görüntülenmiştir.

 

 70 günde tamamlanacak

 

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Milletvekili Tunç, Serdar ve Karahüseyinli Köyüne yapılacak Futbol sahasının Bartın İl Özel İdaresince ayrılan ödenekle gerçekleştirileceğini ve ihale sürecinin ardından yer tesliminden itibaren yetmiş gün içerisinde işin tamamlanacağını belirterek, ihale kapsamı içerisinde 6 kişilik yedek oyuncu kulübesi’nin inşa edileceğini söyledi.

Sporda başarı için fiziki imkanların önemli olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Bartın’a her alanda büyük yatırımlar kazandırdıklarını, bu yatırımlar arasında spor tesislerinin de önemli bir yer tuttuğunu ifade etti. Tunç, şunları söyledi:
“Bartın Merkez Ömertepesi Futbol sahasında amatör spor futbol müsabakaları çamur içerisinde oynanıyordu. Ömertepesi’ne sentetik çim sahası ile, aydınlatması ile, seyirci trübünleri ve soyunma odaları ile bir stadyum kazandırdık. Sadece Ömertepesi değil, Ulus, Amasra, Kurucaşile, Kozcağız, Abdipaşa, Kumluca olmak üzere tüm ilçe ve beldelere de futbol sahaları kazandırdık. Futbol sahalarının yanısıra, Amasra, Kurucaşile, Apdipaşa, Hasankadı, Akcamescit ve Arıt’a kapalı spor salonları inşa ettik.

 

 

Bartın Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu’nu sporcu fabrikası olarak Bartınlı sporcuların hizmetine sunduk. Olimpik yüzme havuzu ve Gençlik Merkezi’ni Bartın’a kazandırdık. Atatürk Stadyumu’nun zeminini yeniledik. Bartın Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi kampüs inşaatı ile açık ve kapalı spor salonlarının inşaatları da tamamlanarak hizmete girdi. Bartın’da AK Parti iktidarlarında Gençlik ve Spor’a toplamda 270 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirdik. Bartın’a yatırımlarımız ve hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç futbol sahası Serdar Köyü Karahüseyinli Köyü
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi