Öğrenciler en iyi iş planını yapmak için yarışacak

Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından organize edilen, KOSGEB’in desteği ile İş Planı Ödüllü Yarışması düzenlenecek. Yarışmada ilk üçe girecek plan sahiplerine toplamda 60 bin TL ödül verilecek.
Bu haber 2019-05-20 09:26:26 eklenmiş ve 275 kez görüntülenmiştir.

 

“Bartın Üniversitesi İş Planı Ödülü Yarışması” ile Bartın Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak projelerin desteklenmesi amaçlanıyor. Toplamda 60 bin TL ödül verileceği yarışmada; ilk üç dereceye girmiş olan öğrencilerden, en fazla 24 ay içinde işini kurmuş olmaları kaydı ile en başarılı iş planı sahibine 25 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye 15 bin TL ödül verilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019 Cuma günü olarak belirlendi.  Yarışma ile ilgili şu bilgiler verildi:

“Bartın Üniversitesi İş Planı Ödülü Yarışması ile üniversitemizin girişimcilik potansiyeli ve değerlerini ortaya çıkaracak projelerin desteklenmesi amaçlanmaktadır. KOSGEB’in desteği ile Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından organize edilen yarışma ile Bartın Üniversitesi öğrencilerinin yenilik ve teknolojiye dayalı girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, ‘Kendi işini kurmak ister misin?’ bilincinin yaygınlaştırılması ve geleceğin başarılı girişimcilerinin desteklenmesini amaçlamaktadır.

 

Toplam ödül 60 bin TL

 

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Uygulama Esasları 29. maddeye istinaden; yarışmada toplam 60 bin TL ödül verilecek olup; iş planları ilk üç dereceye girmiş olan öğrencilerden, en fazla 24 ay içinde işini kurmuş olmaları kaydı ile en başarılı iş planı sahibine 25 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye 15 bin TL ödül verilir.

 

Başvuru şartları ve dikkat edilmesi gereken hususlar

 

2016-2017, 2017-2018 ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olarak kabul edilen ‘Girişimcilik’ derslerini almış, Bartın Üniversitesi öğrencileri başvurabilir.

Yarışmaya başvurmak isteyen girişimci adayları, başvuruda kullanılması zorunlu olan iş planı örneğini aşağıdaki linkten temin edebilirler. Başvurular; bir kapaklı dosyaya konulmuş ve her sayfası paraflanmış 1 nüsha basılı doküman olarak ve iş planının word formatını içeren 1 adet CD şeklinde Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğüne teslim edilmelidir. CD içine yüklenecek dosya ismi; öğrencinin adı soyadı ve öğrenci numarasını içerecek şekilde olmalıdır. Son başvuru tarihine kadar teslim edilen iş planları, Üniversitemiz tarafından oluşturulacak değerlendirme komitesi tarafından incelenerek en iyi 6 (altı) iş planı belirlenir. En iyi 6 iş planı KOSGEB’e bildirilir ve KOSGEB tarafından yapılan değerlendirme sonucunda en iyi 3 iş planı belirlenir.

 

Değerlendirme Komitesi

 

Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörlüğü tarafından, girişimcilik dersi veren öğretim elemanlarının yer aldığı 5 kişilik değerlendirme jürisi oluşturulur.

 

750 bin TL’ye varan destekler sözkonusu

 

İş Planı Ödülü Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz başvurmaları ve KOSGEB'in uygun görmesi halinde, KOSGEB'in yüzde 75 destek sağladığı; Geleneksel Girişimciler için 60 bin TL, İleri (İmalat Sektörü) Girişimciler için 370 bin TL destekten de faydalanma imkanı yakalayacaklardır. Ayrıca yenilik içeren iş planı sahipleri başvurmaları ve KOSGEB'in uygun görmesi halinde 750 bin TL’ye kadar AR-GE ve İnovasyon desteğinden de faydalanma imkanı yakalayacaklardır.

İş Planı Ödülü Yarışması kapsamında, eğlence ve tarım sektörüne yönelik hazırlanan iş planları desteklenmemektedir.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi KOSGEB İş Planı Ödülü Yarışması
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım