“100. YILIMIZ KUTLU OLSUN”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 19 Mayıs 1919’un kurtuluş mücadelemize damga vuran bir tarih olduğunu belirtirken, “Samsun’dan yola çıkan Milli Mücadele kararlılığı neticesinde büyük zaferler kazanılmıştır” dedi.
Bu haber 2019-05-18 16:18:12 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

 

Akın, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Akın’ın mesajı şöyle:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, millet  egemenliğine  dayanan, tam bağımsız bir Türk Devleti kurmak, Türk Milleti’nin onurlu ve şerefli yaşamasını devam ettirmek amacıyla, kahraman halkımız ile birlikte büyük eşi benzeri olmayan mücadeleler vermiş, cephelerde kazanılan zaferi, Cumhuriyet ile taçlandırmış, çağının ötesinde bir ulus ve ülke inşa etmeyi başarmıştır. 19 Mayıs, zulme boyun eğmeyen, esarete ve teslimiyete taviz vermeyen Türk Milleti ile kahramanlarımızın eseri ve emanetidir. Şüphesiz ki 19 Mayıs kurtuluş sürecinde tarihe damga vuran bir adım olmuştur. Samsun’dan yola çıkan Milli Mücadele kararlılığı neticesinde büyük zaferler kazanılmıştır. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin Gençlik Haftası’nı, Türk Milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele Hareketi’ni başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yılını ve ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğünün sonsuza kadar devam edeceği inancıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gururla ve coşkuyla kutluyorum. Milli Mücadeleye imza atan Büyük  Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı  ve minnetle anarım. 100. yılımız kutlu olsun” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın 19 Mayıs
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım