Fidanlar toprakla buluştu

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Özel İlk Değişim Özel Rehabilitasyon Merkezi Kozcağız Şubesi, Bartın Belediyesi ve Bartın Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile Fidan Dikimi Programı düzenlendi.
Bu haber 2019-05-17 09:16:01 eklenmiş ve 565 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Özel İlk Değişim Özel Rehabilitasyon Merkezi Kozcağız Şubesi’nde eğitim gören öğrenciler, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında fidan diktiler. Cumhuriyet Yaşam Merkezi bahçesinde gerçekleşen fidan dikimi etkinliğinde,  Özel İlk Değişim Özel Rehabilitasyon Merkezi Kozcağız Şubesi’nde eğitim gören 10 öğrenci fidan dikme fırsatı yakaladı. Öğrencilere fidan dikiminde öğretmenleri, velileri ve Orman İşletme Müdürlüğü’nden gelen görevlilerde katıldı. 

 

 

“Amacımız potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak”

 

Öğrencilerin eğitimlerinin yanında çevre bilincini kazanmaları, toplumda engelli birey ve öğrencilere karşı duyarlılığı artırmak için fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Özel İlk Değişim Özel Rehabilitasyon Merkezi Kozcağız Şubesi yetkilileri,“Öğrencilerimizi topluma ve aileye kazandırmak için, yaşamları boyu sürekli eğitim vermektir. Bu hedef doğrultusunda; “Kaynaştırma Eğitim Sistemi''ni uygulayarak ''hafif derecede'' zihinsel engelli çocukların okulları ile işbirliğinde bulunmak ve çocukların okul başarısını yükseltebilecek tedbirler almak.  Aile işbirliğini güçlendirmek. Aileleri bir araya getirmek, aralarında iletişim kurmak ve onlara her alanda destek olmaktır.

 

 

Öğrencilerimizi olabildiğince normal yaşayabilmelerini sağlamak ilkesi doğrultusunda topluma ve ailelerine yararlı olabilmelerini sağlamak, kendi gelişim süreçlerine uygun davranış ve becelerileri kazandırarak potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaktır.

 

 

Zihinsel engelli öğrencilerimizin akademik, sosyal, ruhsal, bedensel, duygusal ve zihinsel yönde en iyi şekilde eğitim almasını sağlamak, kurumumuzda eğitim gören tüm öğrencilerimizi topluma uyum sağlayacak şekilde yetiştirmek, ailelerle işbirliği içerisinde, kendilerine beceriler kazandırarak örnek ve model olacak bir eğitim kurumu olmaktır” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Kozcağız Özel İlk Değişim Özel Rehabilitasyon Merkezi Bartın Belediyesi Bartın Orman İşletme Müdürlüğü Fidan Dikimi
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım