Kubato Traktör her zaman çiftçinin yanında!

Geçtiğimiz yıllarda ilimizdeki traktör satışlarının fazla olmasından dolayı Bartın’da traktör bakım servisi veren işletmeler yetersiz kalınca, bu alandaki boşluğu dolduran Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi, iki yıldır özellikle Kubota Traktör kullanıcılarının bir numaralı uğrak yeri olmayı başardı.
Bu haber 2019-05-15 10:17:21 eklenmiş ve 424 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Mart 2019’a ilişkin Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri’ne göre ilimizde trafiğe kayıtlı 5 bin 605 adet traktör bulunuyor. Bunların alım satımı kadar bakım ve onarım işi de bir o kadar önemli. İşte bu kontada Bartın’da uzunca bir süre yaşanan sıkıntıyı fırsata çevirenler de var. Bunlardan biri de Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi. Hal böyle olunca biz de baba mesleğini sürdüren Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi’nin sahiplerinde Engin İğcioğlu ile bir röportaj gerçekleştirdik. Engin İğcioğlu amcasının oğlu Emre İğcioğlu ile ortak olduklarını ve babalarının mesleğini sürdürdüklerini vurgularken, yaptıkları iş ve verdikleri hizmetler hakkında bizlere bilgiler verdiler. Bartın’daki tüm çiftçilere sadece bir telefon uzaklığında olduklarını belirterek sözlerine başlayan Engin İğcioğlu, traktör bakım ve arızasından, 2. el ve sıfır traktör satımına, kurtarıcı hizmetinden patpat satışına kadar çok geniş bir hizmet ağı ile Atılım Sanayi Sitesi’ndeki işyerlerinde faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

 

 

Engin Bey okuyucularımızın sizi daha iyi tanıyabilmesi için biraz kendinizden bahseder misiniz?

“1978 yılında Bartın Merkeze Bağlı Çakırkadı Köyü’nde doğdum. Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümünü bitirdim. Öğrenim görmüş olduğum mesleğimize amcaoğlum olan Emre İğcioğlu ile başladık. Baba ve Amca mesleği olan bu sektörde 2 yıl önce Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi’ni açtık.”

 

Neden böyle bir iş yeri açma isteği duydunuz?

“Aslında hep aklımızda vardı. Sonucunda babadan amcadan bu işin emeğini biliyoruz. Ben de Meslek Lisesi Motor Bölümü mezunuyum. Bir de açtığımız dönem ve öncesinde Bartın başta olmak üzere Türkiye’de traktör satışları oldukça yükselmişti. Satış rakamlarının fazla olmasına karşın, traktörler için bakım ve tamir servisi veren işletme sayısının oldukça az olduğunu hissettik. Biz de amcaoğlu ile böyle bir fikir ürettik ve 2 yıl önce Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi’ni kurduk. Bundan da çok memnununuz. Çiftçilerimize her konuda yardımcı oluyoruz.

 

 

Çekici ve yol yardımı hizmeti traktörlere ücretsiz!

 

Ayrıca Massey Ferguson traktör servis ve bayiliğini de aldık. Bu marka traktörlerde de hem bakım ve servisini yaparken, satışını da yapabiliyoruz. Burada traktör bakım ve tamirinin yanı sıra, sıfır ve ikinci el traktör satışı, pat pat satışı, kurtarıcı hizmeti de veriyoruz.  Özellikle çekici hizmetinde ücretsiz yol yardımımız var. Kubota ve Massey Fergusan kullanıcılarımız ücretsiz olan yol yardımı ve çekici hizmetinden faydalanabilmektedir. 2 aydan beri çekici hizmeti veriyoruz. 0544 977 56 58 yada 0544 930 73 11 numaralı telefondan bizi arayan herkesin hizmetindeyiz.

Mesela bir çiftçimizin traktörü arızalandı ve tarlada kaldı. Bizi arıyor, hemen orada müdahale yaptıktan sonra servise getirilecekse, kendi çekici aracımızla servise kadar ulaştırıyoruz. Böylece çiftçimiz ekstra masraftan kurtuluyor. Tabi sadece traktörle kalmıyoruz. Ancak şunu da söylemek gerekir. Çekici hizmetini sadece traktörlere vermiyoruz. Tüm tüm otomobil sahipleri bu hizmetimizden ücreti karşılığında yararlanabilirler.

 

 

Garantili servis

 

Sadece Kubota marka traktörlere mi tamir bakım hizmeti mi veriyorsunuz?

“Kubota ve Massey Ferguson marka traktörleri garanti kapsamında servis hizmeti verirken, diğer marka traktörlerde ise garanti haricinde tüm arıza bakım ve onarımında hizmet veriyoruz.”

 

Ustasından traktör sahiplerine tavsiyeler

 

Röportajımızın sonunda traktörlerin daha uzun ömürlü olması için çiftçilere tavsiyeleri olup olmayacağını sorduğumuzda ise Engin İğcioğlu, traktörlerin bakım zamanlarının asla geçirilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Periyodik bakımın dışında traktörlere günlük bakım yapılmasının da çok önemli olduğunu belirten İğcioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Günlük bakımlar tamamen sürücüsünün yetki ve mesuliyeti içindedir. Traktör sürücüsü her gün işe çıkmadan önce bu bakımı yapmalıdır. Bu durumda hem çalışma esnasında bir aksaklık olmaz, hem de traktörümüz temiz ve bakımlı olur. Hava filtresi kontrolü, Akaryakıt seviyesi kontrolü, Yağ seviyesi kontrolü, Radyatör su seviyesi kontrolü, Elektrik tesisatı kontrolü gibi günlük bakımlarını gözden geçirmelidir. Bir traktör yılda bin satten az çalışmış olsa dahi yıllık bakım asla ihmal edilmemeli. Bu bakım sırasında mazot filtresi değiştirilir.Traktör kış yatarına hazırlanır. Motor suyu değiştirilerek radyatörden antifrizli su hazırlanarak konur. Traktör uzun süre kullanılmayacaksa kapalı bir yerde takoza alınmalı. Daha önce belirtilen bütün bakımlar uygulanmalıdır.

Sizin vesilenizle Bartın’daki tüm çiftçilerimize kolaylıklar dileriz. Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi olarak her zaman onların yanında ve hizmetinde olduğumuzu asla akıllarından çıkarmasınlar.” 

ETİKETLER : Bartın Kubota Massey Fergusan traktör patpat Emmioğulları Kubota Yetkili Servisi Engin İğcioğlu Emre İğcioğlu
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi