Kutsal topraklara Çaycuma çıkışlı turlar yakında


Bu haber 2019-05-13 09:30:25 eklenmiş ve 262 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Zonguldak Çaycuma Havaalanı’na uçakların pilotsuz daha güvenli iniş kalkış yapmasına imkan sağlayan ILS cihazının takılmasının ardından yeniden uçuşlara açılması hac ve umre turları düzenleyen Ekrem Turizm Şirketi’ni de bir hayli memnun etti. Ekrem Turizm Müdürü Şaban Bilgiç ve Ekrem Turizm Batı Karadeniz Sorumlu Müdürü Mücahit Mekeç, havalimanına çevredeki tüm acentalarından yolcu desteği vereceklerini, hac ve umre seyahatlerini Zonguldak Havaalanı’ndan gerçekleştireceklerini söylediler.

Zonguldak Havaalanı, uzun bir aradan sonra yeniden tarifeli uçuşlara açıldı. Türk Hava Yolları İstanbul’a, AtlasGlobal Havayolu Şirketi de Almanya’nın Düsseldorf kentine uçuşlara başladı. Bu durum, başta gurbetçi vatandaşlarımız olmak üzere çok geniş bir kesim tarafından memnuniyetle karşıylandı. Bölge insanının gitmek istediği yere çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmasını sağlayacak olan havaalanının yeniden uçuşlara açılmasından vatandaşlar kadar turizm ile ilgilenen şirketler de memnun oldu.

 

 

Bilgiç: “Yerel idareler havalimanına sahip çıkmalı”

 

Bu şirketlerden biri de vatandaşlarımızı yıllardır mukaddes topraklara taşıyıp onların umre ve hac farizelerini yerine getirmelerine aracılık eden Ekrem Turizm. Ekrem Turizm Müdürü Şaban Bilgiç, sözkonusu hattın açılmasını uzun süredir beklediklerini belirtirken, şunları söyledi:

“Gelişen zaman içerisinde Allah’ın misafiri olan umreci ve hacılarımıza mukaddes topraklara daha hızlı ulaşım için önemli bir hat. Zonguldak, Karabük ve Bartın vilayetlerimiz başta olmak üzere Bolu, Düzce hatta Sakarya’ya kadar gerek il merkezi gerek ise bir çok ilçe merkezlerinden ulaşım için avantajları olduğunu hep beraber göreceğiz. Hız ve çevikliğin önemli olduğu günümüzde yerel İdarelerin de havalimanına sahip çıkması önemli. Hızlıca servis planı yürürlüğe koymalılar. Planlı ve koordinasyon içerisinde gerçekleştirilecek kaliteli ve uygun fiyatlı servisler, Saltukova havalimanına değer ve ivme katacaktır.

 

“Şirket olarak havalimanına destek vereceğiz”

 

Gerek Avrupa gerek ise hac ve umre uçuşlarındaki bağlantı avantajları tercih ve öncelik sebebi olabilir. Ekrem Turizm olarak özellikle son 7 yıldır umre için sezon başı planlarımıza Saltukova-Çaycuma havalimanını dahil etmekteyiz, ancak ILS cihaz eksikliği ile bir türlü tahsisleri alamamıştık. Bölgede Bartın, Karabük, Zonguldak hatta Sakarya şubemiz ve Düzce, Bolu acentalarımız ile bu havalimanına desteğimizi vereceğiz. Havalimanı gücümüze güç katacaktır. Havalimanı yakınlığı dolayısıyla Allah’ın misafirlerinden alacağımız dualar ve memnuniyet bizleri ziyadesiyle bahtiyar edecektir.

 

Çaycuma kalkışlı umre programları yakında açıklanacak

 

Bölge halkımızdan beklentimiz bizleri tercih ederek destek vermeleridir. 3,5 saatte Medine-i Münevver’eye ulaşım hızı ve konforun keyfini hep beraber yaşayacağız inşallah. Yeni sezon diyebileceğimiz Eylül ve Ekim ayı Umresinde Saltukova -Çaycuma havalimanı kalkışlı umre programlarımızı erken kayıt avantajı ile çok yakında açıklayacağız. Havalimanın hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizlerde bu emeği takdir ediyor ve Ekrem Turizm olarak tüm desteğimizi vereceğiz.”

 

 

Mekeç: “Bölgemizin gelişmesi açısından önemli”

 

Ekrem Turizm Batı Karadeniz Sorumlu Müdürü Mücahit Mekeç de, Zonguldak Havalimanı’nda özlemle beklediklerini ifade ettiği iç hat seferlerinin başlamış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken,  katkısı olanlara teşekkür etti.

Mekeç, “Bu seferlerin başlaması kadar sürekliliği de çok önemli. Bölgemizin sahip olduğu karayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşım ağına şimdi havayolu da eklendi. Bunu etkin bir yekilde kullanabildiğimiz takdirde bölgemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bölgemizi en kısa sürede ve kolay şekilde ulaşılabilir kılan bu gelişme sayesinde artık çok daha fazla turist, yatırımcı ve uzman bölgemize, Bartınımıza gelebilecek. Emeği geçen herkese bu vesile ile bir kez daha teşekkür etmek isterim. Bizler de Ekrem Turizm olarak bu uçuşların devamlılığının sağlanması için her türlü desteği vereceğiz. Bartın ve Bartın halkı hizmetin en kaletilisini hak ediyor. Bunu verebilmek için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışacağız.”

 

ETİKETLER : Bartın İstanbul hac umre Ekrem Turizm Şaban Bilgiç Mücahit Mekeç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım