Milli Eğitim Müdürü değişti

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine uzman olarak atanırken, Demir’in yerine Aydın eski İl Milli Eğitim Müdürlerinden Bilal Yılmaz Çandıroğlu getirildiği öğrenildi.
Bu haber 2019-05-13 09:23:13 eklenmiş ve 341 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

2014 yılından bu yana Bartın’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yaşar Demir, bu 5 yıl içinde bir çok kez eleştirilerin odağındaki isim olmuştu. Demir basının Bartın’da basının gündemine ilk olarak okul müdürlerine “Yılbaşı Hristiyanlık propagandası, kutlamayın” mesajı göndermesi ile haber olmuştu. Sonrasında bazı icraatleri nedeniyle başta Eğitim Sen olmak üzere sendikalar tarafından eleştirilen Demir, CHP Bartın milletvekilleri tarafından pek çok kez Milli Eğitim Bakanı nezdinde şikayet de edilirken, hakkında soru önergeleri de verilmişti.

 

 

“Uyarı” cezası da almıştı

 

21 Şubat 2018’de, “Okulları gezerken başı açık kız öğrenci gördüğümde sinirlerime hakim olamıyorum” sözleriyle yeniden gündeme gelen Demir’e, “18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı”nda kendisine gönderilen talimatlara aykırı olarak Atatürk posterlerini kaldırttığı ve Atatürk’ün ismini anmalardan çıkarttığı gerekçesiyle hakkında Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişlerince yürütülen soruşturma neticesinde adli yönden işlem tayinine gerek olmadığı belirtilmesine karşın, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/A maddesi uyarınca “Uyarma” cezası verilmişti.

 

 

 

Bilal Yılmaz Çandıroğlu kimdir?

 

Demir’in yerine Bartın’a İl Milli Eğitim müdürü olarak atanan Çandıroğlu, 1968 yılında Kayseri’ de doğdu. Kayseri Düver İlkokulu, Bünyan Ortaokulu ve ardından da Kayseri Bünyan Lisesi’nde okuyan Çandıroğlu, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 1996-2010 yılları arasında; Samsun -Vezirköprü Mezraa İlköğretim Okulu Müdür Yetkili Öğretmen, Adıyaman -Kahta Göçeri İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni, Adıyaman-Sincik Çamdere İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı ve Müdür Vekili, Adıyaman-Sincik 75.Yıl Merkez Pansiyonlu İlköğretim Okulu Müdür Vekili, Adıyaman-Sincik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Kurucu Müdürü ve Müdür Vekili, Gaziantep Nizip Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü olarak görev yapan Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 2007 - 2010 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu Pansiyon Yönetimi Seminerleri’nde eğitim görevlisi olarak da görev aldı. Yine Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu YİBO Yönetim Kılavuzu ile Mal ve Hizmet Alımları Kılavuzu kitaplarını hazırlayan Çandıroğlu, İl Müdürlüğü görevinde de STEM ve TÖM (Tam Öğrenme Merkezleri), “Geçmişim Geleceğim” gibi projeleri ülkemizde ilk defa uyguladı.

Evli ve iki çocuk babası olan Çandıroğlu, 2010-2016 yılları arasında sırasıyla Osmaniye Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri  İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2016 yılı Ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine atanan Bilal Yılmaz Çandıroğlu,  Şubat 2017-Aralık 2018 tarihleri arasında da Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine bulunduktan sonra merkeze alınmıştı.

ETİKETLER : Bartın Milli Eğitim Bakanlığı Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü Yaşar Demir Bilal Yılmaz Çandıroğlu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım