AK Parti’den engellilerimiz için iftar

AK Parti Bartın Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Yıldırım, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla, Bartın’da yaşayan engelli vatandaşlarımız ve aileleri için iftar yemeği düzenledi.
Bu haber 2019-05-13 09:12:24 eklenmiş ve 149 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

TOKİ Kent Ormanı’nda bulunan Dirhem Steakhouse ve Cafe’de düzenlenen iftar programına AK Parti Bartın İli Engelli Koordinasyon Merkezi Başkanı Murat Yıldırım, ilimizdeeki engelli vatandaşlar ve ailelerinin yanı sıra AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ve İl Başkan Yardımcısı Hayriye Çıray da katıldı. İftar vesilesiyle kısa bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, engellilik durumunun toplumun sadece bir kısmını ilgilendiren bir olgu olmadığını herkesi yakından ilgilendiren ve etkileyen bir durum olduğuna dikkat çekti. Kalaycı, her sağlıklı bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğuna değinirken şunları söyledi:

 

 

Kalaycı: “Hep engellilerin yanında olduk”

 

“Bu hassasiyeti göz ardı etmeyen engelli engelsiz tüm vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum. Engelli vatandaşlarımızın farkındalığını ortaya koymak ve onların toplumla daha içi içe hareket etmelerini sağlamak amacıyla Mayıs ayının 10-16 tarihleri Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Toplum olarak azımsanmayacak kadar engelli bir kitleye sahibiz. Engelli vatandaşlarımızın çeşitli alanlarda birçok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları çözme noktasında elimizden gelen her çabayı sarfetmemiz gerekiyor. AK Parti olarak bizler daima engelli kardeşlerimizin yanında olduk. Onların her ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Sosyal ve kültürel her alanda önlerini açacak projeleri hayata geçirdik. Bu şekilde engelli vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri her zorluğun önüne geçmiş olduk. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyorum.”

 

 

Yıldırım: “Üzerimize düşen görevlerin farkındayız”

 

Kalaycı’nın ardından konuşan AK Parti Bartın İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Başkanı Murat Yıldırım da, Engelliler Haftası’nın, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir hafta olduğunu söyledi. Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin “engelli” olarak tanımlandığını anımsatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için hükümetimiz tarafından yapılan çalışmalar ve yenilikler, toplumsal ilgi ve duyarlılığımız ile hız kazanmıştır. Bu çerçevede engellilerimizin üreten, bağımsız bireyler olarak sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yer alabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle, medyamızla ve vatandaşlarımızla da ayrı ayrı çalışmalar yürütmekteyiz. Ayrıca bu konuda üzerimize düşen görevlerin de farkındayız. Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. AK Parti olarak hedefimiz engellilerimizin hayatlarını normal süreçte geçirmelerini sağlamak için elimizden gelen çaba ve gayreti gerek Meclis’te gerekse illerde sağlamaya çalışmaktayız. Her insan bir gün engelli adayı olduğunu unutmaması gerekmektedir. Bu vesile ile hassasiyetin daha da artmasını temenni ediyor, Engelliler Haftası’nı kutluyorum.”

 

 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Turhan Kalaycı Murat Yıldırım Engelliler Haftası
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım