Tunç: “Hukuka saygı duyun”

AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek yeni seçin tarihini 23 Haziran olarak açıklamasının ardından AB üyesi ülkelerden gelen değerlendirmelere tepki gösterdi. Tunç, “Türkiye’nin haklı davalarında hep aleyhimizde olan, 15 Temmuz sonrasında demokrasimize ve hukuka kastedenleri kollayan, ülkemizi 40 yıldır huzursuz eden terör örgütlerini, terör örgütü kabul etmeyen Avrupa’dan alacağımız ders olamaz” dedi ve hukuka saygı duyulmasını istedi.
Bu haber 2019-05-09 12:29:31 eklenmiş ve 479 kez görüntülenmiştir.

 

AB üyesi ülkelerin yöneticilerinden gelen eleştirilere sosyal medya platformu Facebook’taki sayfasından yaptığı açıklama ile tepki gösteren AK Parti Milletvekili Tunç, “23 Haziran’da İstanbul halkı tüm şaibelerden, usulsüzlüklerden arınmış şeffaf bir seçimle sandıkta gereken cevabı bunlara verecektir” dedi. YSK’nın aldığı kararla, yıllarca konuşulacak şaibeli seçim yerine, demokrasiyi güçlendiren, seçmen iradesinin tecellisinin önündeki engelleri kaldıran tarihi bir kararın alındığını savunan Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karar öncesi YSK üyelerini tehdit edenler de şunu görmüştür ki, Türkiye’de yargı bağımsızdır, kararları beğenilmeyebilir, eleştirilebilir, ancak, yargı mensuplarına “çete” suçlaması yapmak hukuku ve demokrasiyi tanımamaktır. Kaldı ki, Darbeler,muhtıralar, Parti kapatmalar, 367 kararı, başörtüsü yasağı başta olmak üzere sayısız hukuksuzlukların savunucularının bize hukuk dersi vermeye ne hakkı vardır ne haddi vardır. İstanbul seçimlerindeki şaibeler nedeniyle YSK’nın tam kanunsuzluk kararından sonra hukuku hatırlayanlara cevabı İstanbul halkı verecektir, sandıktan, seçimlerin yenilenmesinden, demokrasiden kimse korkmasın.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti İstanbul YSK AB Yılmaz Tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım