Özsoy’dan İstanbullulara: “23 Haziran’da Bartın’a tusinami vuracak! Gelmeyin.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. Dönem Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı Fahri Özsoy, “23 Haziran’da Bartın’a tusinami vuracak! Gelmeyin” diyerek İstanbul seçiminin önemine dikkat çekmeye çalıştı. Özsoy, “‘Herşey çok güzel olacak Ekrem abi’ diyen çocuklarımız olduğu sürece İstanbul’da seçimlerin yegâne kazananı Sayın Ekrem İmamoğlu olacak. Ne olursa olsun bizleri ayrıştıran saray ve onun arka bahçesi’ne karşı 23 Haziran’da ‘Yaz’ı getireceğiz” dedi.
Bu haber 2019-05-09 12:06:51 eklenmiş ve 1630 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimleri ile ilgili olarak verdiği bağlayıcı karar sonrasında başta CHP olmak üzere toplumun neredeyse her kesiminden tepkiler gelmeyi sürdürüyor. Tepkiler basın aracılığıyla olduğu gibi sosyal medya platformları üzerinden de ulaştırılmaya çalışılıyor. Bartın’da YSK’nın kararına tepki gösterenlerden biri de CHP’li Fahri Özsoy oldu. Konuya ilişkin olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Özsoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için seçimlerin yenileneceği tarihe atıfta bulunarak, “23 Haziran’da Bartın’a tusinami vuracak! Gelmeyin İstanbul’un tadını çıkarın” diyerek ironi yaptı.

 

“Karar vicdanları yaraladı”

 

YSK’nın İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini  iptal etmekle bir kez daha hukukun üstünlüğünden yana olmadığını göslerönüne serdiğini savunan Özsoy, “Kurul, bu kararı verirken kişilerin etkisinde kalmış ve başta İstanbullular olmak üzere Türkiye genelinde vicdanları yaralamıştır” dedi. Özsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“T.C’den rahatsız oldular”

 

“Bu karar bir kez daha 21. Yüzyıl Türkiyesi’nde ülkenin gidişatını sorgulatmıştır. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da dediği gibi beka sorununu her seçimde ortaya koyarak milletimizin gönlünü çalanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne T.C ibaresinin tekrar geri asılmasından rahatsız oldular. Cemeatlare, vakıflara, derneklere, adamlara yandaslara değil halka ve millete hizmetin ne olduğunu bilmeyenler bu kararı almıştır. Ülkede her fırsatta beka sorununu ortaya koyanlar aslında bu karar ile sarayın akan musluklarını beka edindiklerini bir kez daha göstermiştir.

 

 

“Ne olursa olsun Yaz’ı getireceğiz”

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde ‘Her şey çok güzel olacak Ekrem abi’ diyerek aslında sadece 16 milyon İstanbullu’yu değil 82 milyon vatandaşımızın yüreğine umut dolduran çocuklarımız ve gençlerimiz olduğu sürece İstanbul da seçimlerin yegane kazananı Sayın Ekrem İmamoğlu’dur. Bunu herkes biliyor, görüyor... Ne olursa olsun bizleri ayrıştıran ‘saray ve onun arka bahçesi’ne karşı 23 Haziran’da Yaz’ı getireceğiz.

 

“İmamoğlu kazanacak”

 

Bizleri ‘illet’ ve ‘terörist’ ilan edenlere karşı bir kez daha tarihi yeniden yazarak tüm hukuksuzlukların ve adaletsizliklerin karşısında bir kez daha sevgi kazanacak, emek kazanacak, hoşgörü kazanacak. Ve tabiki İnanoğlu kazanacak. Hukukun çiğnendiği bu karar karşısında İstanbul’da yaşayan Bartınlı hemşehrilerime sizin aracılığınızla  çağrıda bulunuyorum. Baharı hep beraber getirdik, gelin Yaz’ı da getirelim.”

 

#HerŞeyÇokGüzelOlacak

 

CHP’li Fahri Özsoy bu açıklamalarının dışında sosyal medya platformları Facebook ve Twitter’daki hesapları aracılığıyla da “Görev her zaman beklenmez, yeri geldi mi durumdan vazife çıkartılır ve harekete geçilir. İstanbul’da yaşayan 99 bin 384 Bartın nüfusuna kayıtlı hemşehrimizle görüşüp ikna etmek için elimden geleni yapacağım. Demokrasiye sahip çıkacağız, #HerŞeyÇokGüzelOlacak #Ekremİmamoğlu” mesajını paylaştı.

 

ETİKETLER : Bartın İstanbul CHP Fahri Özsoy YSK
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi