Hedef: Yolda sıfır can kaybı

2019 yılı, Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesinden yola çıkılarak bu yıl ki etkinliklerde Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın sloganıyla yaya önceliği teması ön plana çıkarılacak. Bu kapsamda özellikle sürücü ve yayalar başta olmak üzere tüm vatandaşlara yaya geçitlerinin kullanımı konusunda bilgilendirmeler yapılacak. Karayollarında yaya geçitlerinin bulunduğu bölgelerde farkındalığı artırıcı etkinlikler düzenlenecek.
Bu haber 2019-05-08 11:14:27 eklenmiş ve 602 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü Karayolu “Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak değerlendirilmektedir. Bu hafta dolayısıyla karayollarında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının asgari düzeye indirilmesini sağlamak ve kamuoyunda trafik güvenliğine yönelik bilincin artırılması amacıyla ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda stantlar kurulacak

 

Bartın Emniyet Müdürlüğü de, Trafik Haftası dolayısıyla İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Afet ve Durum Acil Müdürlüğü’nün desteği ile Cumhuriyet Meydanı’nda bir etkinlik organize etti. Bu yıl 4-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanmakta olan Trafik Haftası dolayısıyla 8 Mayıs Çarşamba günü  Bartın’da vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu, Bartın Kemerköprü Mahallesi Davutfırıncıoğlu Caddesinde bulunan Cumhuriyet meydanında, 10.00-15.00 saatleri arasında trafik konulu stantlar kuracak olan ilgili müdürlükler, stantlarda vatandaşlara trafik güvenliği ile ilgili bilgiler verecekler. Broşür dağıtımının da yapılacağı stantlarda Trafik konulu araç gereçler de vatandaşlara tanıtılacak.

 

Emniyet kemerinin önemi vurgulanacak

 

Emniyet ve Jandarma trafik birimlerince vatandaşlara, emniyet kemerinin doğru kullanımı ve emniyet kemeri kullanmanın önemi, emniyet kemeri simülatör parkurunda anlatılacak.

 

Öncelik yayalarda!

 

“Trafik Haftası” nedeniyle; Milli Piyango İdaresi tarafından 9 Mayıs’da yapılacak çekiliş için hazırlanan biletin üzerinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı koyarken, hafta boyunca yapılacak tüm spor müsabakalarında da trafikte yaya farkındalığına dikkat çekilecek.

 

2019’da trafikte can kaybı yüzde 41 azaldı

 

Bu arada İçişleri Bakanlığı tarafından son dönemde yürütülen “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” ve “Hatalı Sürücüye Kımızı Düdük” kampanyaları, karayollarındaki yoğun trafik denetimleri sayesinde 2019’un ilk dört ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ölümlü trafik kazası yüzde 33, trafik kazalarına bağlı can kayıpları yüzde 41, yaralanmalı trafik kazaları yüzde 13 oranında azaldı. Bakanlık yürüttüğü kampanyalar ve aldığı tedbirlerle önümüzdeki aylarda hedeflerinin üzerine çıkmayı planlıyor.

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü Trafik Güvenliği Günü Karayolu Trafik Haftası
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım