Aşevi bu yıl 50 bin öğünlük yemek dağıtacak

Bartın Belediyesi Aşevi, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da engelli, yaşlı, hasta ve ekonomik sıkıntı içindeki ihtiyaç sahiplerini iftar vakti sıcak yemekle buluşturmayı sürdürüyor. Yardımsever Bartınlıların ve Belediye’nin katkılarıyla kaynayan kazanlarda pişen iftarlık ve sahurluk yemekler Ramazan boyunca her gün 19 mahalledeki 430 hanede yaşayan bin 630 kişiye ulaşacak.
Bu haber 2019-05-07 17:17:48 eklenmiş ve 620 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, dün, Aşevi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Aşevi’nin Ramazan’ın ilk gününden itibaren hizmet vermeye başladığını blirten Akın, “Yıllardır devam eden ve bizim de devam ettirdiğimiz bu gelenekle 430 haneye bin 630 kişiye ortalama 50 bin öğün iftar yemeği gönderiyoruz” dedi. Bunun içerisinde bazı akşamlar bakliyat, bazı akşamlar tavuk ve bazı akşamlar da kırmızı et yemeklerinin olduğunu ifade eden Akın, her gün 3 çeşit yemek hazırladıklarını söyledi. Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Ailelerdeki kişi sayısına göre sefer taslarımızla yemekleri gönderiyoruz. İkinci akşamda da dolusunu bırakıyoruz boşunu alıyoruz. Bu şekilde süreç devam ediyor ve hepsinin üzerinde de isimleri yazıyor. Bazılarını evlere gönderiyoruz, bazılarını ortak noktalar var oralara bırakıyoruz, genellikle de muhtarlıklara bırakıyoruz. Çünkü muhtarlarımız buraları tek tek biliyorlar. Bu önemli bir hizmet çünkü 430 aile buraya gelip yemek alma derdinde kalmıyorlar Bartın’ın 19 mahallesinin en ücra köşesine kadar bize müracat eden kim varsa hepsine göndermeye çalışıyoruz. Bu işler Ramazan’ın bereketidir. Bugün burada 250 kilogram tavuk pişti, bunun yanında pilavı ve çorbası da var. Yarın akşam başka yemekler olacaktır.

 

Ayni ve maddi yardım yapılabiliyor

 

Aşevimiz için ayni ya da maddi yardım yapmak isteyenler bize müracaat edebilirler. Kavaklı’daki Paylaşım Merkezi’mizden, İtfaiye Müdürlüğü’müzden ya da Özel Kalem Müdürlüğü’nden makbuz karşılığında maddi yardımlarını yapabilirler. Ayni olarak da yine aynı şekilde nereden malzeme almamızı isterlerse oradan da sorumlu arkadaşlarımız malzemeleri alabilirler. Ayrıca adağı olanların da mezbahanemizde adağını kesilip onu da halkımıza iftar yemeği olarak sunuyoruz.”

 

 

Ramazan geceleri etkinliklerle renklenecek

 

Bartın Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan etkinliklerinin bu yıl da gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Akın, 11 Mayıs Cumartesi akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda ya da kapalı pazaryerinde ilahi gruplarını vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi. Akın, “Diğer zamanlarda da Gazhane’de ve Kaynarca Parkı’nda da Hacivat-Karagöz etkinlikleri, açık hava sineması etkinlikleri devam edecek. Bunların bazılarını teravihten sonra bazılarını da teravihten önce yapacağız” diye konuştu.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Aşevi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım