Çakır, Ankara’da Buluşması’na katıldı

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır CHP li Belediye Başkanlarının “Ankara Buluşması” için Ankara’daydı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti genel merkezinde belediye başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıya iştirak eden Çakır, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’deki törene de katıldı. Çakır, Çevre Bakanlığı'ndaki görüşmelerinin ardından Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile de makamında biraraya geldi ve Amasra’ya davet etti.
Bu haber 2019-05-06 15:46:27 eklenmiş ve 909 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

CHP Genel Merkezinde gerçekleşen Belediye Başkanları buluşmasında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zorlu bir mücadeleyi geride bıraktıklarını söyledi. “Birlikte çalıştık, birlikte mücadele ettik, birlikte kazandık” diyen Kılıçdaroğlu, bundan sonra da bütün çalışmaları birlikte sürdüreceklerini dile getirdi. Asıl görevin, mücadelenin şimdi başladığına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, bundan sonra yollarına kararlılıkla devam edeceklerini bildirdi.

 

 

Kılıçdaroğlu: “Başarılı olmaya mahkumuz”

 

Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini partilerin siyasal namusu olarak niteledi ve bunun gereğini yapmanın kendilerine düştüğünü kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Vatandaş bu taahhütlerin yerine getirilmesini bekliyor ve biz bunları yapmak zorundayız. Yapmak zorundayızın da ötesinde bizler başarıya mahkumuz. Çocuklarımız, evlatlarımız, gençlerimiz, annelerimiz, babalarımız güzel Türkiyemiz için başarıya mahkûmuz” dedi.

 

Başkanlara 10 temel ilkeyi hatırlattı

 

Seçildikten sonra belediye başkanlarına göreve başlarken dikkate almaları gereken 10 temel ilkeyi gönderdiklerini anımsatan Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının söylemlerinin sürekli olumlu, pozitif olması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanlarının, mevcut çalışanlardan gerçek anlamda görevini yapan, vatandaşa hizmet edenlerle çalışmaya devam etmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, belde halkına zorluk çıkaranların, görevini yapmayanların bunun dışında olduğunu ifade etti.

 

 

Anıtkabir'e ziyaret

 

Belediye Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Ankara'ya gelen CHPI'li belediye başkanları, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. Torun başkanlığındaki heyet Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Heyet, mozolede saygı duruşunda bulunduktan sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Torun, Anıtkabir Özel Defteri'ne, “Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu, Aziz Atam, Büyük eseriniz CHP'nin yurdun dört bir yanında, genel seçilmiş belediye başkanları ile manevi huzurunuzda bulunmaktan onur duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda ve halkımızın hizmetinde azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Demokrasi özgürlük ve bağımsızlığa olan bağlılığımızla yolumuza devam ediyoruz” diye yazdı.

İsmet İnönü'nün kabrini ziyaret ve saygı duruşunun ardından tören sona erdi.

 

 

Yavaş’a “hayırlı olsun” ziyareti

 

Çevre Bakanlığı’nda gerçekleşen ziyaret ve görüşmelerin ardından Çakır, “Kardeş Belediye” olmak için çalışma başlatılan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile buluşarak Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti. Yavaş’a görevininin hayırlı olması temennisinde bulunan Çakır ve Köse, pek çok konuda förüş alışverişinde bulunurken, önümüzdeki günlerde müşterek yürütülebilecek projeler ile ilgili yol haritasını belirlemek adına da fikir alışverişinde bulundular. Çakır ve Köse, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı Amasra ve Safranbolu’ya davet etmeyi de ihmal etmediler.

 

 

Yavaş, iade-i ziyarete gelecek

 

Başkan Yavaş da, Amasra Belediye Başkanı Çakır ve Safranbolu Belediye Başkanı Köse’yi kutlayarak görevlerinde başarılar diledi. En kısa sürede iadeyi ziyarette bulunacağına söz veren Yavaş, müşterek yürütülecek çalışmaların ve projelerin önemine vurgu yaptı.

ETİKETLER : Bartın Ankara Amasra Safranbolu Anıtkabir CHP Kemal Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş Recai Çakır Elif Köse
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım