BÜ mezunları pilav gününde buluştu

Bartın Üniversitesi mezunları, Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜKARMER) tarafından gerçekleştirilen pilav günü etkinliğinde biraraya geldiler.
Bu haber 2019-05-06 09:13:52 eklenmiş ve 679 kez görüntülenmiştir.

 

“Mezunlar Buluşuyor” adlı etkinlik Kutlubey Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, bu sene ilk kez düzenlenen buluşmada mezunlara pilavları kendi elleriyle servis etti. Mezunlarıyla her zaman dayanışma içerisinde olduklarını belirten Rektör Uzun, “Kurulduğu günden bugüne Üniversitemiz 14 binin üzerinde mezun öğrenci sayısına ulaştı. Bizim en büyük gücümüz mezunlarımız. Kendileriyle her zaman iletişim halinde olmaya çaba gösteriyoruz. Bundan dolayı ‘Mezun Bilgi Sistemi’ni oluşturduk. Bartın Üniversitesi’ni sadece personeli ve öğrencileri ile değil mezunlarının da içinde olduğu büyük bir aile olarak görüyoruz” dedi.

 

 

Mezun Bilgi Sistemi tanıtıldı

 

Bartın Üniversitesi Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜKARMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seçil Eda Özkayran ise etkinliğe katılanlara “Mezun Bilgi Sistemi” hakkında bilgiler vererek desteklerini beklediklerini söyledi. Özkayran, “Mezun Bilgi Sistemi, mezunlarımızı istihdam etmek için talepte bulunan veya bulunma potansiyeline sahip olan kurum/kuruluşlar ile üniversite öğrencileri ve mezunları arasında bağlantılar kurmak ve işe yerleşmeleri konularında destek sağlamak amacıyla kurulmuştur” diye konuştu. “Mezunlar Buluşması”nı gelenekselleştirmek istediklerini ifade eden Özkayran, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Önümüzdeki yıl ikincisini düzenleyerek geleneksel hale getirmeyi planladığımız etkinlikle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca ilerleyen günlerde mezunlar ile öğrencileri bir araya getirecek toplantılar düzenlemek, öğrencilerin iş yaşamı ve kariyer seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli toplantılar da yapmayı planlamaktayız.” şeklinde konuştu.

Yeniden üniversitede olmaktan duydukları memnuniyeti ve heyecanı dile getiren katılımcılar ise organizasyon için teşekkür ettiler.

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi pilav günü Mezunlar Buluşuyor
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım