Güzelcehisar’da çalışmalar sezon başına kadar sürecek

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Güzelcehisar'da Koruma Amaçlı İmar Planı çerçevesinde yapımı süren 2. etap işlerin turizm sezonu başına kadar süreceğini söyledi. Dursun, "Ama Güzelcehisar’de işimiz bu sene sezona kadar tamamen biter mi diye sorarsanız. Ona ‘Evet’ diye kesin bir yanıt veremem" dedi.
Bu haber 2019-05-03 09:34:05 eklenmiş ve 569 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

7. Dönem İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantıları dün başladı. Kenan Dursun Başkanlığındaki İl Genel Meclisi’nde tüm üyeler ve daire başkanları katıldı. Toplantının ilk günkü oturumunda Güzelcehisar sahilinde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ikinci etap peyzaj çalışmaları gündeme geldi.

 

 

Güzelcehisar’da yapılan çalışmaların oradaki imar planına uygun olarak deövam ettiğini vurgulayan İl Genel Meclisi Başkanı Dursun, 2 milyon değerindeki peyzaj projesine İl Özel İdaresi olarak yarı yarıya BAKKA ile ortak olduklarını söyledi. İmar planına uygun olarak alt yapı çalışmalarının halen devam ettiğini anımsatan Dursun, Peyzaj imar uygulama planları ile ilgili çalışma yapıldığını, 18 uygulaması yapıldıktan sonra vatandaşların arazilerinden kamuya çıkartılan yerlerin yol ve dolgu çalışmalarının şu anda yapılmakta olduğunu anlattı.

 

 

Dursun, “Önümüzde 1 aylık, sezona yatışması gereken bir zaman var. Altyapıyı tamamlamazsak bir anlamı olmaz. Orada 6 tane tuvalet yapmak istiyoruz. Hiç değilse 1-2 tanesini sezon başına yetiştirmemiz lazım. Orada kanalizasyondan akan suları bir daha görmeyelim. Altyapısı ile arıtmasıyla Güzelcehisar’ı bir cazibe merkezi, Mavi Bayraklı bir plaj yapmak istiyoruz. Şu andaki mücadelemiz de bu.

 

 

İl Genel Meclisi’nin MHP’li üyesi Orhan Ölçek’in “Çalışmalar sezon başladığında devam edecek mi, durdurulacak mı?” şeklindeki sorusu üzerine ise Meclis Başkanı Dursun özetle, “Biz 18 uygulaması ile kamuya ayrılan yerlerdeki yol çalışmasını 1 ay içerisinde bitireceğiz. Tuvaletini de bitireceğiz. Altyapısı bitti, arıtması da çalışacak. Sonrasında da vatandaşların kendilerine ait arazilerde projeye uygun talepleri olduğu takdirde onların da dolgularını yapacağız. Orada artık Koruma Amaçlı İmar Planı’na uygun yapılaşmaya izin var. Kimse bunun dışında kafasına göre inşaat yapamayacak. Ama Güzelcehisar’de işimiz bu sene sezona kadar tamamen biter mi diye sorarsanız. Ona ‘Evet’ diye kesin bir yanıt veremem” dedi.

ETİKETLER : Bartın Güzelcehisar Bartın Özel İdaresi Bartın İl Genel Meclisi Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım