Enes Eser, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu

İstifasıyla çok eleştirilen ve gündem olan Bartınspor eski Kulüp Başkanı Enes Eser, hakkındaki eleştiriler ve iddialar karşısında suskunluğunu bozarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir basın toplantısı düzenleyen Eser, bazı kulüp yöneticileri tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle istifa ettiğini iddia ederken “Canımla ve ailemle tehdit edildim. Çocuğuma kadar tehdit edildim. Hatta ‘Bartın sınırlarına bile girmeyeceksin’ gibi ifadeler söylendi. Hiç kimsenin zarar görmemesi için çok sevdiğimiz bu görevden ayrılmak durumunda kaldım” dedi.
Bu haber 2019-05-03 09:27:21 eklenmiş ve 1099 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Sezon öncesi Bartınspor Kulübü Başkanlığı görevinden istifa eden Enes Eser, Bartınspor’da yaşananları anlatmak ve istifası ile ilgili nedenlerini açıklamak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasında eski Beşiktaş Yöneticisi Süleyman Çelik ve İşadamı Mehmet Altıngül yer aldı.

Çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Eser, yönetim içerisinde bulunan bazı yöneticiler tarafından tehdit edildiğini iddia ederken tehditleri savcılık boyutuna taşıyacağını kaydetti. Eser, açıklamalarında şunları söyedi:

“Yaklaşık 4 Temmuz’dan beri bir suskunluk içerisindeyiz. Demokratik bir ortamda seçilmiş bir başkan olarak 4 Temmuzda 2018 tarihinde bırakmak zorunda kaldık. O günden bugüne hep sustuk. Lig bitiminden sonra açıklamamızı duyurmuştuk. Kamuoyunu aydınlatmak istiyorum. Öncelikle seçildikten sonra ilk olarak görev dağılımı yaptık. Görev dağılımında çok önemli iki husus var. Bartınspor hesaplarından para çekmeye yetkili 3 kişi tayin ettik. Ben, Fahrettin Fırıncıoğlu ve Ahmet Bayrak.. Ben İstanbul’da ikamet ettiğim için bu işlerde ciddi emek vermek gerektiği için sürekli burada olamayacağımız için üç tane belediye başkan yardımcısı belirledik. Çalışmalarımıza başladık. Öncelikle teknik ekibimizle anlaştık. Transferlerimize hocanın raporları doğrultusunda başladık. Ama ben ve yönetimim her oyuncuyu ayrı ayrı değerlendirdik. Hiçbir transferi tek başıma yapmadım. Hep demokratik ve şeffaf olmaya çalıştım. Biz transfer görüşmeleri yaparken Fahrettin Fırıncıoğlu, Ahmet Bayrak, Murat Karaman ve Ferruh Yücel’le bir aradaydık. Hep ortak akıl ile hareket ettik. Biz hiçbir oyuncuya kafadan peşin para vermedik.  Çünkü verseydik tam verim ve performans alamazdık hemde Bartınspor zor şartlardaki maddi olanağını heba edemezdik. Bu konuda çok hassasiyetli davrandık. Anlaştığımız oyuncuların peşinatlarını 3-4 taksite böldük. Benim bıraktığım döneme kadarda 10-13 oyuncunun ilk taksitlerini bayram öncesi takdim ettik.

 

 

“Hep ekibimle birlikte hareket ettik”

Çok büyük bir heyecanla geldik. Çok arzu ederek geldik. Plansız programsız da hareket etmedik. İlk geldiğimizde eksikleri tespit ettik ve halletmeye çalıştık. Altyapı hocalarımızla istişarelere başladık. Tek tek taşları oturtmaya dikkat ettik. Taraftar grubumuzu aldık. Onların istekleri taleplerini dinledik. Biz hiçbir zaman Bartınspor parasını çarçur etmedik. Hiçbir yerde bütçe açıklaması yada ‘Cebinden şu kadar para vereceğim’ diye bir açıklama yapmadım. Hep şeffaf olduk. Hep şunu söyledik; biz bir duruş sergileyeceğiz. Çünkü bu camia yıllardır başarıya aç. Bir profesyonel yapının bir kurumsal yapının oluşturulması gerekiyor. Kendi oyuncularımızı üretemez olmuşuz. Bartınlı oyuncuların çok eksik olduğu görülüyor. İyi bir sistemin kurulması gerekiyor. Bu doğrultuda neler yapabilir ile ilgili çalışmaları düşündük. İstişarelerde bulunduk. Ama biz bu çalışmaları yaparken, biz daha koltuğumuza alışmadan yaptığımız her hareketlerden tepki almaya başladık. Daha 20. günde ‘sayın başkan görevi bırakacağınız yönünde söylentiler var’ diye soru aldım. Ben genç bir işadamıyım, eski futbolcuyum ve Bartınlıyım. Yani ben Bartın’a hizmet etmek için geldim. Baktım ki daha 20. günde bana destek olacaklarıyken, bırakacağımız yönünde bir algı oluşturuldu. Ama biz ona rağmen birleştirici güzel söyler söyledik. Ben hep ekibimle birlikte hareket ettik.

 

“Aslında susmak da bir cevaptı”

 

Bartın halkı başarıya hasret kaldı. Biz bu bağlamda birikimlerimizle, tecrübelerimizle, çevremizle ve maddiyatımızla neler yapılabilir düşüncesiyle göreve geldik. Benden önceki dönemdeki yönetime de hep destek olduk. Sağolsun Mehmet Bulut başkanım ve Mustafa Ahmet Oktay kardeşim bizi o zaman dikkate aldı. Biz bunun arkasında herhangi bir kötülük düşünmedik. Tek gayemiz tek çabamız Bartınspor kulübü ve Bartın şehri nasıl daha iyi bir seviyeye geliri düşündük. Bizim şehrimiz bunu fazlasıyla hak ediyor. Bizim şunu bırakmamız lazım; mahalle dedikodusu gibi eleştirilerle ve yıpratmaya yönelik hamlelerin yerine bir birlikteliği sağlamamız gerekiyor.  Biz çok şeffaf olduk. Bu niyetlerle başladığımız bu görevde yaptığımız her harekette bizi yanıltmaya ve engellemeye çalıştılar. Ben çok üzüldüm. Çok sustum. Aslında susmakta bir cevaptı. Susmamın arkasındaki en büyük sebep ise şudur; Ben iş hayatımda, ticaret hayatımda ve sportif hayatımda hep profesyonel hareket ettim. Profesyonelliğin gereği olarak hizmet ettiğim Bartınspor camiasına zarar gelmemesi adına Bartınspor kulübünün başlayacağı ligin arifesinde bir kaosa sürüklenmemesi adına ben suskunluğu tercih ettim. Çünkü Bartınspor’un zarar görmemesi gerekiyordu.

 

 

“Çok ağır şeylerle karşılaştım”

 

Ben Bartınspor yönetimi içerisinde çok ağır şeylerle karşılaştım. Bartınlı Enes Eser’in bundan sonraki  yaşamında kafasında hiçbir soru işareti kalmadan şeffaf bir şekilde daim ettirebilmesi için bu açıklamaları yapmam gerekiyor. Ben yönetimim içerisinden ailemden çocuğumu kadar tehdit edildim. Yani bunlar çok acı şeyler. İsim vermeyeceğim çünkü savcılık boyutu var bekliyorum. Çünkü camiama saygım var.  Biz bu görevden hiç uzaklaşmak istemedik. Ben canımla ve ailemle tehdit edildim. Ne yazık ki çok sevdiğimiz bu görevden işimizi ve sağlığımızı bahane ederek ayrıldım. Öyle olması gerekiyordu. Camiamıza zarar gelmemesi adına görevimden istemeye istemeye çok üzülerek ayrılmak durumunda kaldım. Hatta ‘Bartın sınırlarına bile girmeyeceksin’ gibi ifadeler söylendi. Bu söylemler benim kayıtlarımda mevcuttur. Bundan sonraki süreçte de bunla alakalı gerekli işlemleri yapacağız.  Çok üzüldük, çok yıprandık, suskunlukta çok üzdü ama böyle davranmamız gerekiyordu.

 

“İkili kavgaları bırakalım, gerçekleri görelim”

 

Şunun altını çiziyorum; Enes Eser bundan sonra Bartın’da ikamet edecek. Bunu herkes bilsin. Bundan sonra ben burada yaşacağım. Alnım açık, dik bir şekilde burada olacağım. Bizim Bartınsporluluğumuzu kimse sorgulayamaz. Bu saatten sonra Bartınspor başarı için düşüncüleri ve yapacaklarımızı kimse engelleyemez. Biz hep birlik olmaya çalıştık. Artık Bartınspor’a gönül veren cefakar taraftarımız eve üzgün gitmemeli. Ben çok üzülüyorum. Belki Enes Eser göreve devam etseydi şampiyon tamamlamıştık. Birlik beraberlik içerisinde bunlar olabilirdi. 4 Temmuz’da görevi bıraktığımda önümüzde çok uzun bir süre vardı. Yanlış ve hatalar varsa telafi edilebilirdi. Geçmiş hiçbir şey yoktu. Oldukça geniş bir zaman vardı. Bartınspor’umuz iyi şeylerle anılmalı. Bartınspor sonuç olarak kazanmalı ve öylede olacak. Bundan sonra Bartınspor’un başarısı için yeni bir sistem oluşturulmalıdır. Bartın’da 17 bin tane genç var. Hiçbirinden mi futbolcu çıkmaz? Kesinlikle çıkar. Biz bunlara eğilelim. Şehrimize sahip çıkalım. İkili kavgaları bırakalım. Gerçekleri görelim. Bartınspor kurumlaşsın. Bartınspor profesyonel bir yapıya geçsin. Bizde destekçisi olalım. Artık Türkiye’de Bartınspor’un ismi üstlerde yer alsın.” 

 

ETİKETLER : Bartın Bartınspor Enes Eser
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi