Rehabilitasyon Robotu ödül getirdi

Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan’ın doktora tez danışmanı Doç. Dr. Erhan Akdoğan ile birlikte geliştirdiği “Rehabilitasyon Robotu” 11. Yıldızlı Projeler Yarışması'nda ikinci oldu.
Bu haber 2019-05-01 16:31:21 eklenmiş ve 1110 kez görüntülenmiştir.

 

Yıldızlı Projeler Yarışması’nın 11.’si Yıldız Teknopark, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) IEEE Öğrenci Kulübü iş birliğiyle İstanbul’da düzenlendi. İki kategoride gerçekleştirilen ve 500’e yakın başvurunun olduğu yarışmada Bartın Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde görevli Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan, doktora tez danışmanı YTÜ Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Akdoğan ile birlikte "Startup" kategorisinde katıldılar. Dr. Aktan'ın doktora tez çalışması kapsamında üretilen fizik tedavi ve rehabilitasyonda teşhis ve tedaviyi gerçekleştirebilen robotik sistem ile birçok proje arasından sıyrılarak ikincilik ödülüne layık görüldü.

 

 

Dünyada ilk ve tek

 

Proje hakkında bilgiler veren Dr. Aktan, “Dünyada fizik tedavi ve rehabilitasyonda teşhis ve tedaviyi aynı yapı içerisinde gerçekleştirebilen bir robotik sistem bulunmamaktadır. Geliştirdiğimiz sistem ile hem literatüre katkıda bulunmayı, hem de ülkemizde katma değerli ürünlerin üretimine katkı sağlayarak ihracat potansiyelini artırmayı hedefledik. Aynı zamanda terapist sayısının az olduğu ülkemizde, ihtiyaçlar da göz önünde bulundurulduğunda bu robotlarla daha fazla sayıda hastaya hizmet verilebilir” diye konuştu.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise Dr. Aktan’ı başarılarından dolayı kutlarken, üniversite olarak gösterdikleri çaba ile niteliksel olarak büyüme hedeflerinde emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Uzun, “Yaptığı çalışmalarla bilime katkı sunmaya devam eden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan’ı tebrik ediyor, her bir ülkemizin kalkınma hamlesine birer katkı olarak gördüğümüz bu projelerin aratarak devam etmesini diliyorum” dedi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi rehabilitasyon robotu Mehmet Emin Aktan Orhan Uzun
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi