Başkan Can’ın önceliği üretim ve istihdam

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Kumluca Belediye Başkanı seçilen MHP’li İsmail Can, Kumlucalıların güvenine layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceklerini belirtirken, yeni dönemde önceliği üretim ve istihdamı artırmak adına beldede küçük ve orta ölçekli sanayi alanlarının yaratılmasına vereceklerini söyledi. Can, “Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece aşamayacağımız sorun yok” dedi.
Bu haber 2019-04-27 10:25:55 eklenmiş ve 548 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İsmail Can ile yeni döneme ilişkin bir röportaj gerçekleştirdik. Sözlerine kendisini üst üste 2. kez Belediye Başkanlığı makamına layık gören Kumlucalı hemşehrilerine teşekkür ederek başlayan Can, “Birinci dönemde olduğu gibi bu dönemde de gece gündüz demeden, gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde Kumluca’mızı çok daha güzel yaşanabilir bir örnek bir belde haline getireceğimize inanıyorum” dedi.

 

“Projeler birlik içinde hayata geçirilecek”

 

Oldukça hareketli ve yoğun bir seçim sürecini geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Can, seçim çalışmaları boyunca önceki dönem hayata geçirdikleri hizmetler ışığında yeni dönem için hazırlanan projeler ile seçmenin karşısına çıktığını anımsatırken şunları söyledi:

“Önceki dönemde yapmayı planladığımız projelerimizin yüzde 80’ini hayata geçirebildik. Bu seçim döneminde de yeni projelerimizi vatandaşlarımızla paylaştık. İnşallah 5 yıllık süre içerisinde bahsettiğimiz, söz verdiğimiz projeleri birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bizlere destek olan, yanımızda olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Unutulmamalı ki 31 Mart saat 17.00 itibariyle seçim sona ermiştir. Biz hiçbir zaman Kumluca Belediyesi’nde parti rozetiyle hizmet etmedik. Bize oy veren vermeyen herkesin başkanı olduk. Bundan sonra da aynı anlayışla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Kumluca’da önceliğimiz her zaman birlik ve beraberlik. Bu açıdan bize oy veren vermeyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde Kumluca’mızı örnek bir belde haline getirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

Üretim ve istihdama yönelik çalışmalar

 

Geçtiğimiz dönem ortak alan projelerine yer verdik… Kapalı pazar yeri, düğün salonu, piknik alanı, cadde ve yol çalışmaları gibi bir çok projeleyi gerçekleştirdik. Bu dönem de ise bir yandan bu hizmetlere devam ederken, bir yandan da önceliğimiz Kumluca’da daha çok üretime yönelik, küçük ve orta ölçekli sanayinin kazandırılması ile çevre yolunun yapılması konusunda çalışmalarımız olacak.

 

Projeler önem sırasına göre hayata geçecek

 

Bunların öncesinde bir hayvan barınağına ihtiyacımız var. Bütün yerlerin bütün beldelerin sorunu aslında bu. Kanalizasyon arıtma projemiz var önemsediğimiz projeler arasında. Sosyal tesis projemiz var. Bunların tümü önem sırasına göre gerçekleştireceğimiz projeler.

 

İmar düzenlemeleri ile üretim ve istihdam desteklenecek

 

Kumluca daha ziyade orman ürünleri üzerinden geçimini sağlayan bir belde. Dolayısıyla orman ürünlerine dayalı bir fabrikanın yapılması beldemize ekonomik olarak büyük canlılık katacaktır. Bizim bu dönemde üzerinde duracağımız en önemli projemiz de küçük sanayi sitesi ve istihdam üzerine olacaktır. Bu konuda yatırımcılarımıza destek olmak için belediye olarak tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Önceki dönemde bunları neden gerçekleştiremediğimiz şeklinde bir soru akıllara gelebilir. 2013 yılında imarla ilgili bir çalışma başlattık.2017 yılı sonu itibariyle imar netleşti. Bundan sonraki süreçte imar düzenlemelerini yapacağız. Sanayiye açılacak alanları belirleyip imarda sanayi alanı olarak düzenleyeceğiz. Çevre yolu düzenlemelerini tekrar meclise getirilip onay alındıktan sonra Meclisimizde aldığımız kararları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletip, üst ölçekli planlarda buraların küçük sanayiye ve orta ölçekli sanayiye dönüştürmesini talep edeceğiz. Bizim imara açacağımız bazı alanlarda dere ıslah çalışmaları yapılması gerekiyor. Çünkü buralar taşkın alanında kalıyor. Bu çalışmalarla ilgili talebimizi DSİ Bölge Müdürlüğü’ne ileteceğiz. Buralar taşkın alanından çıkarıldıktan sonra bölgenin orta ölçekli sanayiye açılması için gerekli çalışmalarımızı hayata geçireceğiz.

 

“Sosyal belediyecilik yapacağız”

 

Belediye olarak yine park, bahçe ve çevre düzenlemesi ile kilitli parke çalışmalarımız devam edecek. Sosyal belediyecilik anlamında Belediyemizin yapması gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimize, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, engellilerimize yönelik çalışmalar yapacağız. Bu önümüzdeki 5 yıl içinde de verdiğimiz vaatleri önceki dönemde olduğu gibi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

 

Festival ile tanıtıma ağırlık verilecek

 

Ekonomik durumumuz el verdiği müddetçe Kumluca’mızın tanıtımı ile ilgili etkinlikler ve festivaller yapmayı düşünüyoruz. Bu yıl da özellikle gurbetçilerimizin Kumluca’da olduğu yaz aylarında bir festival düşünüyoruz. Festivaller hem bölgemizin tanıtımı hem de birlik ve beraberlik açısından önem arz ediyor. Yapacağımız festivallerde ve diğer etkinliklerde Gezen Yaylası ve Aksu Şelaleri gibi tabiat harikası mekanların doğa turizmine kazandırılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu dönem özellikle geçmiş dönemlerde o bölgelerde yaşadığımız sıkıntıları ki bunlar yol, ulaşım ve su konularında yaşandı, tüm eksikliklerimizi bir an evvel tamamlayarak festivali daha da etkin hale getirmek istiyoruz.

 

“Aşamayacağımız sorun yok”

 

Ben çalışmayı Kumlucaya ve Kumlucalılara hizmet etmeyi seviyorum. İlk dönem olduğu gibi bu dönem de Meclis üyesi arkadaşlarım ile birlikte gece-gündüz demeden çalışmaya ve Kumlucalıların yaşam standartlarını yükseltmeyi sürdüreceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe aşamayacağımız hiç sorun yok. Bu dönemde hemşerilerimizle birlikte birlik ve beraberlik içinde çalışarak yine güzel işlere imza atmak istiyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Kumluca İsmail Can
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım