MARTI’lar geliyor!

İlimizin huzur ve güvenliği için 7/24 görev yapan Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelede yeni bir yöntemi devreye sokmaya hazırlanıyor. Bartın İl Emniyet Müdürü Orgün Vural’ın talimatı ile hazırlıkları son amaya getirilen Bisikletli Polis Timleri’nin (MARTI) yaz aylarında suç ve suçlularla mücadelede önemli bir rol oynaması bekleniyor.
Bu haber 2019-04-25 14:40:38 eklenmiş ve 713 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Mobil okul timleri çocukları suçtan koruyor

 

Bilindiği üzere Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, geleceğimiz olan çocuklarımızın suçtan korunmasının yanı sıra onların güvenli bir ortamda eğitim almasını sağlamak amacıyla 6 motosiklet ile 3 bölgede tüm okul çevrelerinde Mobil Okul Timleri ile güvenliği sağlıyor.

 

 

WhatsApp İhbar Hattı da devrede

 

Bunun yanı sıra çocuklarımızın korunmasına yönelik olarak oluşturulan WhatsApp ihbar hattı da hizmete başlamış durumda. Vatandaşlar, Bartın Emniyet Müdürlüğü’nün (553) 9577400 numaralı “Okul Güvenliği İhbar ve Çağrı Hattı”na çocukların okul içinde ya da dışında güvenliğini tehdit eden sorunları anında sesli, görüntülü ve yazılı olarak bildirebiliyor, konum gördererek yardım talebinde bulunabiliyor.

 

Her okulun Güvenli Eğitim Koordinatörü var

 

Cumhurbaşkanının talimatı, İçişleri Bakanının da direktifleri doğrultusunda her okulda bir Emniyet personeli “Güvenli Eğitim Koordinatörü” olarak görevlendirildi.

Yapılan bu çalışmalar neticesinde okul önleri ve çevrelerinde meydana gelebilecek her türlü güvenlik sorununa en seri şekilde müdahale etme imkanı bulan Bartın Emniyeti, oluşabilecek sorunları yerinde ve daha başındayken tespit ederek çözüme kavuşturabiliyor.

Çocuklarımızı suçtan koruyarak hayatlarını güven içinde sürdürmelerini sağlamanın en önemli ve öncelikli görevleri olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdüren Bartın Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “Okul önlerinde çocuklarımızın suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını önlemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden koruyarak güvenli bir ortamda gelişimlerini ve eğitimlerini sürdürmeleri sağlamak bizim en önemli önceliğimizdir ve Bartın il Emniyet Müdürlüğümüzce ilimizde denetlemelerimiz ve uygulamalarımız hız  kesmeden devam edecektir” diyerek tüm Bartınlılara güven veriyorlar.

 

Bisikletli Polis Timi kuruluyor

 

Bartın Emniyet Müdürlüğü, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte bir yeniliği daha hizmete sokmaya hazırlanıyor. Türkiye’de 2013 yılında uygulanmaya başlanan ve başarılı sonuçlar alınması üzerine sahil şeridimizdeki il, ilçe ve beldeler başta olmak üzere Türkiye genelinde pek çok ilde devreye sokulan Bisikletli Polis Timleri (MARTI) için düğmeyen basıldı. İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’ın talimatı doğrultusunda hazırlıkları son aşamaya getirilen MARTI timlerinin çok kısa bir süre sonra Bartın sokaklarında hizmet vermeye başlaması planlandı. Martı timleri, motorize taşıtların giremediği alanlarda işlenmiş ve işlenmekte olan suçlarla ilgili görev yapacak. Ekipler, suç mahallinde, soruşturmayı yürütecek birimlere derhal bilgi verecek, görevli personel gelinceye kadar olay yerinde suç iz, eser, emare ve delillerini muhafazası ve şüphelilerin veya sanıkların korunması için her türlü tedbiri alacak. Ekipler, sanıkları yakalayacak, gözaltına alacak ve soruşturmayı yürütecek birimlere teslim edecek.

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü MARTI Projesi Bisikletli Polis Timleri Ogün Vural
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi