Bankoğlu soruyor: “Adalet bu mu?”

Pazar günü Ankara Çubuk’ta şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililere karşı linç girişimi sonrası gelişmeleri değerlendiren Aysu Bankoğlu, “Hukukun ve adaletin bir kez daha sınıfta kaldığını üzülerek görüyoruz. Üstelik yine bütün dünyanın gözleri önünde, hukukun işlemediğini ispat ediyoruz. Bu adaletsizliğin, bu ayrımcılığın ve iki yüzlülüğün bedelini tüm ülke ödüyor. Sayın Genel Başkanımıza karşı yapılan bu linç girişimini basit duygusal sebeplere bağlayan, olayı küçültmeye çalışan, birden dünyanın en anlayışlı bakış açısına bürünenlere seslenmek istiyorum: Ayarlarıyla oynadığınız o adalete sizin de ihtiyacınız var” dedi.
Bu haber 2019-04-25 14:37:03 eklenmiş ve 1409 kez görüntülenmiştir.

 

 

Milletvekili Bankoğlu, kılıçdaroğlu’na saldıranların serbest bırakılmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada adaletin tecelli etmediğini savunurken şunları dile getirdi:

 


“Serbest bırakılarak ödüllendirildi”

 

“İşlediği suç aşikâr olan, ispatlı olan bir kişinin bağışlanması için kendi yandaşı olması yeterlidir. Adaleti bu gerçekler üzerinden şekillendirmeye çalıştığınızda kamu vicdanını yerle bir edersiniz. Osman Sarıgün isimli şahsın AKP üyesi olması, bir görev bilinciyle yerine getirilmiş bu linç girişiminin failinin, adlî kontrol şartıyla acilen serbest bırakılarak ödüllendirilmiş olması sağduyu sahibi yurttaşlarımız tarafından büyük tepki görmüştür. Bizler, hak, hukuk, adalet arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Zehirli dilin zararları

 

Türkiye’de yaşanan bu bölünme, iktidarın kullandığı zehirli dilin sonucudur. Kendinden olmayan yaşlı-genç, kadın-erkek herkese kara çalarak hakaret edip suçlayarak yapılan kirli siyaset, er ya da geç sona erecektir. Yurttaşlarımız, bu dilin sadece bütünlüğümüzü bozmakla kalmadığını, ekonomimizin de altını oyduğunu ve hukuk sisteminin iflasa sürüklediğini görmüş durumdalar. Beka sorunu yaşayanların gerçekte kim olduğu, 31 Mart günü ayan beyan ortaya çıkmıştır. Kendi yerini sağlamlaştırmanın, hesap vermekten kaçmanın, ‘istediği gibi at oynatmanın’ adı beka olmuştur. Yerel seçimlerde İstanbul üzerinden oluşturdukları kargaşa içinde, açlık ve işsizlikle mücadele eden yurttaşlara yeni yeni masallar anlatılmaktadır. Bugün yüzde 25’e dayanan işsizlik, 9-10 liradan satılan soğan ve 7 lirayı geçen benzin fiyatlarıyla boğuşan halk, karşısında ‘Bizim için varsa yoksa İstanbul seçimleri’ diyen bir AKP hükümeti görmektedir. Bunların toplumsal faturasını hesap edemeyen, daha doğrusu umursamayan AKP ile ortağı, her fırsatta, çözüm üretmekten uzak ve zehirleyici politikalarına devam etmektedir.

 

“Saldırının yeri ve zamanlaması manidar”

 

Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan bu organize saldırının yeri ve zamanlaması da oldukça manidardır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mitingi ile eş zamanlı gerçekleştirilen bu saldırıya rağmen sağduyulu halkımızı galeyana getirme ve suni gündem yaratma konusundaki çabaları bir kez daha hüsrana uğramıştır.

Bu saldırı, Sayın Kılıçdaroğlu üzerinden milletin birlik ve bütünlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Ülkenin yarısını terörist olarak yaftalayan zihniyetin söylem ve politikaları ile ülkeyi zehirlemeyi acilen bırakması, işinin başına dönüp Türkiye’yi sürüklendiği uçurumdan kurtarmanın yollarını araması gerekmektedir.”

ETİKETLER : Bartın CHP Kemal Kılıçdaroğlu Aysu Bankoğlu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi