Yurtbay: “Duruşumuzla yine biz kazandık”

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, parti olarak bundan sonra da hayırlı hizmetlerin yanında yer almayı sürdüreceklerini belirtirken, “Çünkü biz Milli Görüşçüyüz. Bizim vazifemiz hayra motor, şerre fren olmaktır” dedi. Seçim sürecinde maruz kaldıkları her türlü baskı, karalama ve iftiralara karşı duruşlarını bozmadıklarına dikkat çeken Yurtbay, “Aldığımız oy ne olursa olsun, bu duruşumuzla her zamanki gibi yine biz kazandık. Bizler, anlamsız ve içi boş polemiklerden, kavgadan ve gerilimden uzak bir kampanya yürüttük. Sadece projelerimizi ve çözüm önerilerimizi konuştuk. Seçmene korku değil, umut aşıladık. Oy oranlarımıza yansımamış olsa da ortaya koyduğumuz bu duruş ile seçim yarışına değer kattığımıza yürekten inanıyoruz ve bunu her an gözlemliyoruz. Saadet Partisi bu seçimlerde belirleyici olmuştur. Saadet Partisi, yeni dönemin umudu olacaktır inşallah” dedi.
Bu haber 2019-04-25 10:14:19 eklenmiş ve 3963 kez görüntülenmiştir.

 

Millet olarak kısa bir süre önce bir seçim sürecini daha geride bıraktık. Sonuçları itibariyle halen tartışılıyor olsa da hiç şüphesiz en büyük tesellimiz seçim ortamının huzurlu bir şekilde tamamlanması ve yurdumuzun hiç bir noktasında üzücü bir olay yaşanmaması oldu. Yüksek Seçim Kurulu nezdindeki başvurular üzerinden İstanbul’daki seçim sonuçlarına ilişkin hukuki süreç tam olarak sonuçlanmasa da siyasi partiler artık yavaş yavaş bir durum değerlendirmesi yapmaya başladı. Bu süreçte tüm partiler, seçimlerin kime ne getirdiği, kimden ne götürdüğü, nerede nasıl bir hata yapıldığı ya da hangi hamlenin doğru sonuçlar doğurduğunu masaya yatırarak ileriye dönük dersler çıkaracaktır şüphesiz.

Bunu Bartın’da sıcağı sıcağına yapanlardan biri de Saadet Partisi il teşkilatı oldu. Seçim sonuçlarının tüm boyutlarıyla değerlendirildiği toplantıda bir araya gelen Saated Partisi Merkez, Amasra, Ulus ve Kurucaşile ilçe teşkilatları ile gençlik ve kadın kolları yöneticileri, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ni enine boyuna masaya yatırdı.

 

Kazanan herkesi tebrik etti

 

Toplantıya ilişkin olarak gazetemize değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, seçim sonrası teşkilatın tüm kurulları ile bir araya geldiklerini ve bir seçim değerlendirmesi yaptıklarını söyledi. “Teşkilat mensuplarımızın görüşlerini aldık, doğrularımızı, eksiklerimizi ve sonuçları konuştuk. Bu toplantı ile aynı zamanda önümüzdeki sürecin planlamasını yaptık” diyen Yurtbay,

Mahalli İdareler Seçimleri’nin geride kaldığını artık geleceğe bakılması gerektiğini söyledi. Sözlerini, seçimlerde vatandaşların takdiri ile iş başına gelen tüm belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclisi üyelerini ve tüm muhtarları tebrik ederek sürdüren Yurtbay, şunları söyledi:

 

“Vazifemiz hayra motor, şerre fren olmak”

 

“Bartınımız için, ülkemiz ve aziz milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Saadet Partisi olarak, bütün hayırlı hizmetlere destek olacağımızı, yapılacak yanlışlara da engel olmak için gerekli çabayı sarf edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

Çünkü biz Milli Görüşçüyüz. Bizim vazifemiz hayra motor, şerre fren olmaktır. İyiyi, doğruyu, güzeli ve adaleti ikame etmek, tüm kötülükleri ortadan kaldırmak bizim en temel vazifemizdir. Bu sebeple sadece seçim dönemlerinde değil, sair zamanlarda da aynı aşk ve azimle aziz milletimizin huzuru ve refahı için çalışmaya devam ediyoruz. Ve bu çalışmaları yaparken de hiçbir dünyevi beklenti içerisinde olmadığımızı her zaman ifade ediyoruz.

 

“Baskı, karalama ve iftiralar duruşumuzu bozmadı”

 

Her şeye rağmen, seçim kampanyası süresince bize yakışır bir üslup kullanmaktan asla taviz vermedik. Ülkemizin öz kaynaklarını israf etmedik, hazineden 1 kuruş seçim yardımı almadan teşkilatımızın güzel insanlarının mütevazı katkıları ile yüzde 100 helal bir çalışma yaptık. Maruz kaldığımız her türlü baskı, karalama ve iftiralara karşı duruşumuzu asla bozmadık. Aldığımız oy ne olursa olsun, bu duruşumuzla her zamanki gibi yine biz kazandık.

 

“Olumsuz hava millet üzerinde tortu bıraktı”

 

1 oy fazla alabilmek için, 1 koltuk, 1 başkanlık daha fazla alabilmek için, kin ve nefretin ne kadar körüklendiğini, kutuplaştırıcı ve kavgacı üslubun ne kadar zirveye taşındığını üzülerek ve endişe ile izledik. İftiraların fütursuzca atıldığı, mesnetsiz ithamların havada uçuştuğu, hizmetlerin ve projelerin değil, faydasız polemiklerin konuşulduğu bir seçimi geride bıraktık. Bu olumsuz hava aziz milletimiz üzerinde tortusunu bırakmıştır.

 

“Seçmene korku değil umut aşıladık”

 

Yaşanan tüm bu olumsuz havaya rağmen bizler, anlamsız ve içi boş polemiklerden, kavgadan ve gerilimden uzak bir kampanya yürüttük. Sadece projelerimizi ve çözüm önerilerimizi konuştuk. Seçmene korku değil, umut aşıladık. Oy oranlarımıza yansımamış olsa da ortaya koyduğumuz bu duruş ile seçim yarışına değer kattığımıza yürekten inanıyoruz ve bunu her an gözlemliyoruz. Saadet Partisi bu seçimlerde belirleyici olmuştur. Saadet Partisi, yeni dönemin umudu olacaktır inşallah. Aziz milletimizde bıraktığımız bu olumlu havayı, inşallah önümüzdeki süreçte daha üst noktalara taşıma gayreti içerisinde olacağız.

 

“Artık temel sorunlara odaklanalım”

 

Biz diyoruz ki, seçimler geride kaldı, seçmen iradesi tecelli etti. Artık memleketin temel sorunlarına odaklanalım, çözüm bekleyen sorunları ortaya koyalım, konuşalım, tartışalım. Birlik ve beraberlik içerisinde bu meseleleri çözelim. Ekonomik problemleri nasıl çözeceğiz, emeklinin, dar gelirlinin, esnafın, üreticinin derdine nasıl derman olacağız? Tarımı ve hayvancılığı nasıl ayağa kaldıracağız? Bartın’ın yerel sorunlarını artık nasıl çözeceğiz? Bunları konuşalım.

 

“Hayırlı hizmetlere destek vereceğiz”

 

Biz Saadet Partisi olarak yine belli aralıklarla milletimizin asli problemlerini ve çözüm önerilerimizi her ortamda, her platformda aktarmaya devam edeceğiz. Hayırlı hizmetlere destek vereceğiz. Yapılacak yanlışlara engel olmak için gerekli tüm gayreti göstereceğiz. Gerekirse yumuşak dille uyaracağız, gerekirse ses tonumuzu sertleştireceğiz. Çünkü biz, seçilmişleri seviyoruz, ama aziz milletimizi ve memleketimizi daha çok seviyoruz.

Bu düşüncelerle yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Selam ve saygılarımla.”

ETİKETLER : ünal yurtbay saadet partisi bartın
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi