Yeniden Refah Partisi’nde kongre vardı

Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi, Bartın Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı.
Bu haber 2019-04-23 15:56:01 eklenmiş ve 355 kez görüntülenmiştir.

 

Seçime tek liste ile gidilirken Yasin Kalem yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Çok kısa bir süre önce Türkiye genelinde örgütlenerek faaliyete geçen Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Teşkilatı, 1. Olağan Kongresi’ni geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirdi. Kongre, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu’un katılımıyla, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Kongreye; Bartın Belediye Başkan Vekili Semih Kaptan ile Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç, Meclis Üyeleri, Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ramazan Günaydın ve Yönetimi, Yeniden Refah Partisi Amasra İlçe Başkanı Muhammed Bayram, partinin Yönetim Kurumu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Divan üyelerinin seçildiği kongrede Divan Başkanı Soner Çakır olurken, Katip üyeler ise Yakup Yılmaz ve Sabri Ayaz'dan oluştu. Divan oluşumunun ardından İstiklal Marşı okundu ve gündem maddelerine geçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını Bartın Merkez İlçe Kurucu Başkanı olan ve Kongreye tek liste ile giden Yasin Kalem yaptı.

 

Kalem: “Milli Görüş sancağını şanla-şerefle taşıyacağız”

 

“Yeniden büyük Türkiye'yi kuracak olan, dünyada adalet nizamını tesis edecek olan ikinci kırk yılın lideri milli görüş lideri Dr. Muhammet Fatih Erbakan'ın arkasında nefer olmayı Allah bize nasip etti” diyen Kalem, Bartın’da tarihi bir güne tanıklık ettiklerini vurgulayarak şunları söyledi:
“Tam 50 sene evvel, ‘bir çiçekle başlayan baharı’ yeniden başlatmak, Milli Görüş hareketini yeniden şahlandırmak, Milli Görüş sancağını şanla - şerefle taşımak, Milli Görüş zihniyetini dosdoğru bir şekilde temsil etmek için, ‘Bismillah’ dediğimiz gün, işte bugündür. Ülkemizin güçlü ve şerefli geleceğini inşa edecek, mazlum İslam coğrafyasını ve bütün ezilenleri zulümlerden kurtaracak, haksızlığa sadece diliyle değil, eliyle de karşı koyacak, inançlı bir kadronun Bartın’da ayağa kalktığı gün, işte bugündür. Erbakan Hocamızdan emanet aldıkları Milli Görüş gömleğini şerefle taşıyan ve o gömleğe leke sürmeyen, sürdürmeyenlerin. Bartın’da yeniden meydana çıktıkları gün, işte bugündür. Sözlerimi burada bitirirken başta Genel Başkan Yardımcımız olmak üzere sizlere katılımlarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı olsun. Merkez ilçe yönetiminde yer alacak arkadaşlara başarılar diliyor, Yeniden Refah Partimizin en büyük zaferlerinde buluşmak üzere  Allah’a emanet olunuz.”

 

Günaydın: “Bartın için biz varız”

 

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ramazan Günaydın da konuşmasında, partinin Bartın’daki örgütlenme sürecine ilişkin bilgiler verdi. Bartın İl Başkanlığı görevinin Genel Başkan Dr.Fatih Erbakan tarafından kendisine verilmesinin ardından hızlı bir şekilde teşkilatlanma çalışmalarına başladıklarını anlatan Günaydın, Merkez İlçe Kongresiyle birlikte, “Bartın için biz varız” diyerek yola devam ettiklerini söyledi.

 

“Türkiye bu anlayışla beka probleminden kurtulamaz”

 

Seçime geçmeden önce son olarak kürsüye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu çıktı ve partililere hitaben bir konuşma yaptı. Merhum Başbakanlardan ve Milli Görüş’ün kurucusu Necmettin Erbakan’ın en büyük ideallerinden biri olan D-8 İslam Birliği'nin tekrar çalıştırılması gerektiğini savunan Emanetoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bundan 17 sene önce AK Parti, 2002 yılında tek başına iktidara geldiğinde dış politikayla alakalı 2 tane temel hedef ortaya koymuştu. Bizim de destekleyip altına imzamızı attığımız, doğru hedeflerdi bunlar. Bu hedeflerin bir tanesi, ‘kazan kazan politikası’ydı. Yani ilişki içerisinde olduğumuz diğer devletlerle öyle bir politika yürüteceğiz ki onlar da kazanacak biz de kazanacağız. Bir diğeri ise komşularla sıfır sorun politikası. Elbette ki bu hedefler doğru hedeflerdir, iyi niyetli hedeflerdi, ulaşılması gereken hedeflerdir. Ancak siz dünya Siyonizm’i gerçeğinden uzak bu hedefleri ortaya koyuyorsunuz. Dolayısıyla gerçeklikten uzak çalışmalar üretiyorsunuz. 17 senenin sonunda ulaştığınız nokta, bizzat bu hedefleri ortaya koyan iktidar sahiplerinin, Cumhurbaşkanının yine kendi söylemiyle; Türkiye'nin beka problemiyle karşı karşıya kalması... Son 1 yıldır özellikle seçim döneminde konuştuğumuz konu, Türkiye bir beka problemiyle karşı karşıya. Bizim verdiğimiz mücadele beka problemini ortadan kaldırma mücadelesi. Pekala kaldırılabilir mi? Bu anlayışla Türkiye beka probleminden kurtulabilir mi? Elbette ki kurtulamaz. Şimdi siz 17 yıldır ülkeyi yönetiyorsunuz. 17 yıl boyunca dünya Siyonizm’inin kurgulamış olduğu organizasyonların bir parçası olmayı uluslararası bir başarı olarak kabul ediyorsunuz. Milletimize, halkımıza bunu bu şekilde sunuyorsunuz. Arkasından Türkiye beka problemiyle karşı karşıya diye kürsülerden bağırıyorsunuz. Ne kadar bağırırsanız bağırın sonuca ulaşamazsınız.

 

“D-8 yeniden çalıştırılmalı”

 

2015 yılında, Erbakan hocamızın kurmuş olduğu D-8 organizasyonunun yıllık toplantısının organize edilme sırası Türkiye'deyken; ben bu toplantıyı yapamam çünkü Antalya'da G-20 toplantısını yapmam lazım diyeceksiniz. Arkasından Türkiye beka problemiyle karşı karşıya diye bağıracaksınız. Siz böyle yaptığınız için Türkiye maalesef beka problemiyle karşı karşıya. Ne yapmak lazım? Elbette ki Erbakan olmak lazım. Dünya Siyonizm’inin kurgulamış olduğu G-20'nin, Avrupa Birliği'nin NATO'nun peşinde koşmak yerine Erbakan hocamızın 1997 yılında D-8 İslam Birliği'ni kurdu. Birleşmiş Milletler ‘in Güvenlik Konseyi geçici üyeliğinin peşinde koşup diğer taraftan 8 tane Müslüman ülkenin bir araya getirilerek Erbakan hocamız tarafından kurulan D-8'i bir binanın bir katındaki ofise hapsederseniz elbette ki İslam coğrafyası kan gölüne dönecek. Elbette ki Türkiye beka problemiyle karşı karşıya kalacak. Bir an önce D-8'i çalıştırmamız lazım. Dünya Siyonizm’i hedeflerini açık açık ortaya koyuyor. Diyor ki, ben bütün insanlığı köleleştireceğim. Bu dünyada yaratılmış bütün varlıklar benim ve ben bu hedeflere ulaşabilmek için hiçbir insani, vicdani, ahlaki değer taşımadan çalışacağım ve yol alacağım. Şimdi siz dünya Siyonizm’ine anladığı dilden cevap vermezseniz, elbette ki Türkiye beka problemiyle karşı karşıya kalacaktır. Bir an önce D-8'i çalıştırmamız lazım. Bir an önce ikinci hedef olan D-60'ı yani bütün Müslüman ülkelerin bir araya getirilerek kurulacak İslam Birliği'ni mutlaka kurmamız lazım. Elbette ki bunu yapmak kolay değil, elbette ki zordur. Maalesef dünya siyonizmi ve ırkçı emperyalizm ülkeleri birbirinden uzaklaştırmış, bundan daha öte Müslüman ülkeleri birbirine düşman hale getirmiştir.”

Konuşmaların ardından gündem maddelerine devam edilerek seçime geçildi. Kongreye tek liste ile giden Yasin Kalem Yeniden Refah Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı olurken Yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

 

Merkez İlçe Başkanı: Yasin Kalem

Merkez İlçe Yönetim Kurulu (Asil Üyeler): Ayhan Akgül, Yakup Yılmaz, Muhammed Ensar Mekeç, Kenan Çakır, Ramazan Yılmaz, Murat Özdem, Muhammed  Aslan, Faruk Tutkun, Aydın Ceylan, Ramazan Günay, Recep Çomak, Yadigar Serkan Alçılar, Fatih Günaydın, Haydar Kayacı.

(Yedek Üyeler) Mehmet Güney, Abidin Arslan, Adem Erdal, Turan Yıldız, Erol Can, Kamil Çelikok, Gökmen Acar, Necati Cıvak, Turgay Yamakcık, Necati Küser, Şuayb Dalgıran, Tahir Caner Özen, Şahin Mücahid Soy, Beytullah Topal, Serkan Güler.

ETİKETLER : bartın bartın haber yeniden refah
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım