“Demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacağız”

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında, “23 Nisan egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun bir kez daha tescillendiği tarihi bir gün. Bugün de demokrasiye, tüm vesayet odaklarına karşı sonuna kadar sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.
Bu haber 2019-04-23 09:57:26 eklenmiş ve 1031 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Tunç mesajında şunları dile getirdi:

“Topraklarımızın işgal altında olduğu, bağımsızlığımızın tehlikeye girdiği zor bir dönemde, milletin kendi kaderine el koyduğu 23 Nisan 1920, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. TBMM dünyada bir benzeri daha olmayan milletimizin verdiği kurtuluş mücadelesinin içinden doğmuştur. Böylece, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ anlayışıyla demokrasimizin ve cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır. Aziz milletimizin istiklal mücadelesinde o gün gösterdiği azim ve kararlılık, muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme yolunda bugün verdiğimiz istikbal mücadelesinin de başlıca ilham kaynağıdır.

Milletimiz cumhuriyet ve demokrasiye her daim sahip çıkmış, millet iradesine kastetmek isteyenlere fırsat vermeyeceğine 15 Temmuz 2016 yılındaki hain darbe girişiminde göstermiştir. Milli iradenin tecelligahı, milletin kalbi TBMM’ye bombaların yağdırıldığı milletin üzerinden tankların yürütüldüğü karanlık gecede, millet hainlerin karşısında dimdik durarak vatanına ve bayrağına ve milli iradeye sahip çıkmış ve bu uğurda şehitler vererek istiklal mücadelesinin nasıl yapıldığını bütün dünyaya göstermiştir.

Milli iradenin tecelli ettiği TBMM’nin kuruluşunun 99. yılındayız. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak, hukukun üstünlüğünü ve milletin egemenliğini tam anlamıyla tesis etmek, devletimizin, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkelerini güçlendirmek için çok önemli adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Milletin egemenliğinden rahatsız olan çevreler olsa da ülkemizi 2023 hedeflerini yakalayacaktır. TBMM, milletimizden aldığı yetkiyi yine milletimizin menfaati için kullanmaya devam edecektir.

23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek Bayram olması bakımından da ayrı bir öneme sahiptir. Bugün bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlama mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyorum ki, yarınlarımızı temsil eden çocuklarımız geçmişten aldıkları güçle, geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye’nin, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin ve dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Mustafa Kemal Atatürk TBMM 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi