Bankoğlu: “Özlemimiz, samimiyet ve beraberliğin lafta kalmadığı bir Türkiye!"

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya iktidar partisi AK Parti ve “ortağı” olarak nitelendirdiği MHP’nin sistemli bir biçimde kullandığı bölücü, tahrik edici, mesnetsiz iftiralarla yaptığı konuşmaların neden olduğunu savundu.
Bu haber 2019-04-23 09:25:11 eklenmiş ve 873 kez görüntülenmiştir.

 

 

Bankoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Çubuk’ta katıldığı şehit cenazesindeki saldırıya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yaptı. Bankoğlu’nin açıklaması şöyle:

 

Kasıtlı ve planlanmış saldırı

 

“Hükümetin bakanlarının, ana muhalefet liderinin, milletvekillerinin, vali ve emniyet müdürünün, her türlü güvenlik gücünün hazır bulunduğu şehidimizin cenazesinde yaşanan bu kasıtlı ve planlanmış bu saldırıyı, herkesin şiddetle kınaması gerekirken düşündürücü açıklamalar yapılmıştır. İktidar partisi ve ortağının sistemli bir biçimde kullandığı bölücü, tahrik edici, mesnetsiz iftiralarla yaptığı konuşmalar, bu feci olayın yaşanmasına neden olmuştur.

AKP ve ortağının özellikle darbe girişimi sonrası ülkenin en az yarısını yaftalayan, onur kırıcı, tahrik edici çirkin ithamlarla durmaksızın karalamaya çalıştığı üslup, insanlarımızın cenaze, taziye, bayram, kutlama gibi ortak noktalarını kökünden sarsmaya yönelik acımasız ve çok tehlikeli söylemlerdir.

Terörist başına ‘Sayın’, saldırganlara ‘Değerli arkadaşlarım’ diye hitap edenlerin ülkenin gerçek anlamda birlik ve beraberliğini düşündüğünü, hak, hukuk ve adaletin izinde yurttaşlarına eşit yaklaştığını kimse söyleyemez.

Partimiz, bu ülkenin her köşesini, tüm yurttaşlarını Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetimizin temel ilkeleri doğrultusunda kucaklamaya, her türlü hukuksuzluğun ve adaletsizliğin karşısında olmaya devam edecektir.

 

“Huzurlu yaşam çabasına saldırı”

 

Ülkemizi bir bütün olarak görmekten korkanlar, tüm yurttaşlarının birbirini benimsemesini kendi bekaları için tehlike sayanlar, geçtiğimiz gün yine son derece kutsal bir buluşmayı kirletmekten geri durmamış, gündemi kendi istedikleri şekilde işgal etmiş ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden tüm ülkenin değerlerine, vicdanına ve huzurlu yaşam çabasına saldırıda bulunulmuştur.

Bu çirkin ve planlanmış saldırıyı gerçekleştirenler ile organize edenlere ilişkin hukuki takibatın vakit kaybedilmeden ve tüm yönleriyle gerçekleştirilmesi şarttır. Aynı şekilde, alınan güvenlik önlemlerinin yetersizliği bakımından görevini ihmal edenlerin de büyük bir ciddiyet ve titizlikle üzerine gidilmelidir. Aksi takdirde, ülkemizde hukuk devletinin varlığına dair mühim soru işaretleri doğmaya devam edecektir.

 

“Hak, hukuk ve adalet herkese lazım”

 

Ayrıca, bugün bu korkunç saldırıyı hoşgörü ile karşılayan, görmezden gelen, bu kokuşmuş zihniyeti haklı çıkarmaya çalışanların da yarın yine hak, hukuk ve adalete muhtaç olduğunu hatırlatmak isterim.”

ETİKETLER : Bartın Ankara Çubuk CHP Kemal Kılıçdaroğlu Aysu Bankoğlu Süleyman Soylu Hulusi Akar
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi