ÜRETEN KADINLAR KONUŞACAK

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Kadın Komisyonu işbirliğinde Batı Karadeniz Girişimci ve Üretken İş Kadınları Çalıştayı'nı Bartın’da gerçekleştirecek. “Üreten Kadınlar Konuşuyor” ana temalı çalıştayda el işleri, gıda, inşaat, lojistik, girişimcilik, medya, siyaset gibi bir çok sektörde ve iş alanında faaliyet gösteren başarılı iş kadınlarının konuşmacı olarak yer alacak. Çalıştay bölgede bir ilk olması nedeniyle büyük heyecan yaratacak.
Bu haber 2019-04-16 16:43:14 eklenmiş ve 742 kez görüntülenmiştir.

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

Alanlarında farklı Girişimci, Üretken ve başarılı iş kadınlarının yer aldığı konuşmacıların bulunduğu Çalıştay bu yıl Batı Karadenizde bir ilke imza atacak. Ana teması ‘Üreten Kadınlar Konuşuyor’ olarak belirlenen çalıştayda, Türk toplumunda üreten girişimci kadınların siyasetten ekonomiye, sanattan medyaya kadar yönetici, yönlendirici, uzlaştırıcı, tasarımcı ve yaratıcı kadınlar, hikayeleri ile yeni nesil kadın girişimcilere ışık tutucaklar.

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu ve BAKZİFED Kadın Komisyonu işbirliğinde; Batı Karadeniz Girişimci ve Üretken İş Kadınları Çalıştayı Bartın’da Üreten Kadınlar Konuşuyor çağrısı ile gerçekleştirilecek.  Girişimcilik, Üretim Ekonomisi ve iş dünyasının farklı alanlarında isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı Çalıştay 19-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Bartın’da öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Çalıştaya;  el işleri, gıda, inşaat, lojistik, girişimcilik, medya, siyaset gibi bir çok sektörde ve iş alanında faaliyet gösteren başarılı iş kadınlarının konuşmacı olarak yer alacak. Çalıştay bölgede bir ilk olması nedeniyle büyük heyecan yaratacak. Bu yıl ilki gerçekleşen çalıştayın ana temasının ‘Üreten Kadınlar Konuşuyor’ olarak belirlendiğini ifade eden BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, “İstiklal mücadelemiz güçlü kadınlarla kazanıldı.Laik demokratik çağdaş Cumhuriyetimiz bu ülkenin değerlerine inanmış kadınlarımızla devam edecek.Türkiyenin geleceğine damgasını vuran üretici ve girişimci kadınların her alanda hissedilen  varlıkları ile Türkiye geleceğine daha emin adımlarla yol almaktadır” dedi.

 

Ana tema “Üreten Kadınlar Konuşuyor”

 

Kadına değer veren toplumların geliştiğine ve yükseldiğine dikkat çeken BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli,  şunları söyledi:

“Dünyada hangi medeniyet kadına layık olduğu statü ve değeri  vermişse karşılığında başarıyı yakalamıştır. Kadına verilen değer bir gereksinmeden değil, zorunluluktan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden Batı Karadeniz bölgesinde girişimcilikleri ve üreticilikleri ile değer katan kadınlarımız bu çalıştay ile bölgeye  damgasını vuracak. ‘Üreten Kadınlar Konuşuyor^’ ana temalı çalıştaya yerel girişimcilikten,inovasyona, tasarımdan, üreten girişimci kadınlara, sanattan medyaya, uzlaştırıcı ve yaratıcı hikayeleri ile ışık tutacak olan kadınlarımız, Batı Karadeniz bölgesindeki yeni nesil kadın girişimcilerimize  yol gösterecek ve deneyimlerini paylaşacaklardır.”

 

Kimler katılacak?

 

Alanında en başarılı girişimcilik örneklemesi olan üreten girişimci kadınların konuşmacı olduğu çalıştaya Bölgenin ilk kadın siyasetçisi ve Kadın Bakanı, Hukukçu, öğretim üyesi Önay Alpago,  26 Dönem Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Bölgesel yatırımcı ve girişimci Aysel Manay, Betül Kırmızı, Selin Koyutürk, Gülsüm Karakaş,Türkiye’nin örnek tasarımcı iş kadını Zeynep Tosun,Türkiye’nin örnek iş kadınlarından TÜSİAD eski Başkanı Ümit Boyner, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Serpil Veral,TÜRKONFED İş Dünyası Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar,Hukukçu Hatice Işık,Safranbolu’nun ilk Kadın Belediye Başkanı Elif Köse,ünlü televizyon programcıları Gülgün Feyman,Neval Sevindi ve BAKZİFED Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneklerinin Başkanları ve üyeleri katılacak.

Çalıştay’a Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bölge Milletvekilleri, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın, Karabük, Zonguldak bölgesinden çok sayıda kadın girişimcinin katılması bekleniyor.

ETİKETLER : Bartın BAKZİFED TÜRKONFED Batı Karadeniz Üreten Kadınlar Konuşuyor çalıştay
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi