Bartın-Safranbolu yolu etüd proje ihalesi 2 Mayıs’ta

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Safranbolu karayoluna ait etüd proje ihalesinin 2 Mayıs 2019 tarihinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nce Ankara’da gerçekleştirileceğini açıkladı.
Bu haber 2019-04-16 16:28:01 eklenmiş ve 1085 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Tunç, Karayolları Genel Müdürlüğü'nce 2 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Etüd Proje ihalesinin ardından, 42 km 293 metre uzunluğundaki yolun fotogrametrik yöntemle sayısal halihazır haritaların üretilmesi işinin gerçekleştirileceğini belirterek, 240 gün içerisinde tamamlanacak olan harita mühendislik hizmetleri ile proje yapım çalışmalarının ardından yolun yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

 

 

Milletvekili Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunda da iki tünel inşaatının tamamlandığını, üçüncü tünelin inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu, dürdüncü ve beşinci tünellerde de çalışmaların devam ettiğini anımsattı. Bartın-Arıt yolundaki çalışmaların da hızlandığını kaydeden Tunç, Bartın şehir geçişindeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, Bartın-Çevre Yolu’nun proje çalışmalarının tamamlandığını, yapım ihalesi ile ilgili hazırlıkların devam ettiğini bildirdi. AK Parti Milletvekili, Kozcağız-Hasankadı-Yenice yolu ile ilgili kamulaştırma ve proje çalışmalarının yapıldığını, Bartın-Kumluca yolunun Baraj geçişindeki çalışmaların bu yaz tamamlanacağını söyledi. Tunç, “Bartın-Kozcağız bölünmüş yolunun ihalesi yapıldı. Müteahhit firma ile 16 Ekim 2017 tarihinde sözleşme imzalandı. Yolun bitim tarihi 3 Ocak 2020. Ancak müteahhit firmadan kaynaklanan sebeplerle işe başlanılmadı. Bu konuda da Karayolları Bölge Müdürlüğü, müteahhit firmaya 2 kez çalışmalara başlanması için uyarı yazışmalarında bulundu. Bu süreç de yakında tamamlanacak” dedi.

ETİKETLER : Bartın Ankara Karabük Safranbolu Karayolları Genel Müdürlüğü AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi