Yeni dönemin ilk demeci EYBEY’e

Mazbatasını alan Başkan Akın, 3. dönemin ilk demecini de Bartın Halk ve Bartın Pusula Gazeteleri’ni bünyesinde bulunduran EYBEY Medya’ya yaptı. Akın, Bartınlıların en güzel hizmetlere layık olduğunu, onlara layık olmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Akın, ilk etapta Atatürk ve Şehitler Müzesi, Gasilhane ile Elmalık Parkı’nı yapmak istediklerini söyledi. Başkan Akın, “Önümüzdeki günlerde Bartın’daki düzenlemeleri göreceksiniz. Minibüslerle ilgili olsun, şehir merkezindeki problemlerimizle ilgili olsun, trafikle ilgili olsun yeni düzenlemeleri yapacağız. Kimse bize kırılıp darılmasın, bunları yapmamız gerekiyor. Trafikle ve kaldırımlarla ilgili bir rahatlatma sağlayacağız. Şimdiden herkes bu çalışmalara hazırlıklı olsun” dedi.
Bu haber 2019-04-16 16:21:28 eklenmiş ve 684 kez görüntülenmiştir.

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) AK Parti’nin Bartın seçimleri ile ilgili yaptığı itirazı reddetmesinin ardından Belediye’deki müdürler ile bir toplantı yaptıklarını belirten Akın, Bartın’ın hizmet anlamında vakit kaybetmesini asla istemediklerini bunun için de bu toplantıda devam eden işler ile bundan sonra öncelikli olarak hayata geçirilmesi gereken projelerin gündeme geldiğini söyledi.

 

Öncelik bu 4 projede

 

Elmalık Parkı’nın bu önceliklerden biri olduğuna dikkat çeken Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Burada çalışmalar devam ediyor. Gasilhane projemiz vardı bununla ilgili de çalışmalarımızı başlatarak hizmete sokacağız. İnşallah cenaze hizmetlerimizi de daha iyi hale getireceğiz. Atatürk ve Şehirlerimiz Müzesi ile ilgili çalışmalarımız vardı. Bununla ilgili de çalışmalarımızı netleştirerek, başlayacağız. Bunun yanında arkadaşlarımıza ‘Kız Meslek Lisesi’nin yanındaki yerden Fidanlık bölgesine geçen köprü ve yol ağı olan bir çalışma yapın’ dedik. Bunu yaparken de devletimizin kurum ve kuruluşlarıyla beraber çalışacağız. Bütün çalışmalarımızı bir bir anlatacağım. Çalışmalarımız ne durumda, hangi noktaya geldik. Tüm bunları nihayetinde halkımızla beraber yapacağız. İlk etapta 4 projemizin talimatını verdik.

 

“Tüm sıkıntıları 6 ayda çözeceğiz”

 

Ama bunlardan evvel başka bir çalışmamız vardı. Bartın’da biz çok hızlı bir çalışma yaptık. Bu nedenle geri dönemediğimiz yerler de oldu. Çatlaklar, patlaklar, çöken yerler oldu. Park ve bahçelerimizin banklarında, bazı yerlerinde kırılmalar da oldu. Bu çalışmalarımıza da başladık. Bütün Bartın’ı komple tarayarak bu sorunları da çözmek istiyoruz. Bu 6 aylık bir süre alabilir, çünkü en ufak bir sorun dahi kalmadan bunu yapmak istiyoruz. Seçim zamanında da 400 kilometre yol, 600 kilometre kaldırım, 140’a yakın park yaptık, çöp kutularını yer altına almaya başladık. Bunların hepsini hızlıca yapmaya çalıştık. Ama bu çalışmalar üst üstü bindiğinde geri dönüp bakamadığımız yerler oldu. İşte bu nedenle komple bir tarama yaparak buraların sıkıntılarını çözeceğiz. Yalı Sevgi Parkı’nda önümüzdeki günlerde sezona hazırlık yapacağız.

 

“Bartınlı en güzeline layık”

 

Bartın halkı ve Bartın’da yaşayan vatandaşlarımız en güzel hizmetlere layıktır. Biz de onlara layık olmaya çalışıyoruz. Önümüze gelen sorunları tek tek çözmeye çalışacağız, yapmamız gereken her şeyi de yapmaya çalışacağız. İnşallah bundan sonra da bütçemiz çerçevesinde bunları yapmaya çalışacağız. Halkımızı da yormadan bunları yapacağız.

 

“Kimse kırılıp darılmasın”

 

Önümüzdeki günlerde Bartın’daki düzenlemeleri göreceksiniz. Minibüslerle ilgili olsun, şehir merkezindeki problemlerimizle ilgili olsun, trafikle ilgili olsun yeni düzenlemeleri yapacağız. Kimse bize kırılıp darılmasın, bunları yapmamız gerekiyor. Trafikle ve kaldırımlarla ilgili bir rahatlatma sağlayacağız. Şimdiden herkes bu çalışmalara hazırlıklı olsun. Bu çalışmaları yapmamız gerekiyor. Kemer Meydanı’nı düzenlememiz gerekiyor. Düzene uymayanların da Valiliğimiz ve Emniyet Müdürlüğü’müzle düzene uymalarını sağlayacağız. Yoksa ki olmuyor. Bir keşmekeşlik olmamasına rağmen Bartın’da trafik bir keşmekeşlik görüntüsü veriyor.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın EYBEY Medya Ahmet Oktay YSK
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi