Akın: “Seçim bitti, artık hizmet zamanı”

Seçimden 16 gün sonra mazbatasını alan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bizim birleştirici olmamız lazım. Bartın huzur şehri. Huzuru hep beraber korumamız lazım. İnşallah Bartın hizmet anlamında sıkıntı çekmeyecek. Seçim işi bitmiştir. Şimdi iş, hizmet zamanıdır. Geriye dönmemek lazım. Artık hizmet zamanıdır” dedi. Bartın halkının kendilerinden hizmet beklediğini ifade eden Akın, halkı didişme değil birlik beraberlik istediğine dikkat çekerken, “Bizlerde Allah’ın izni ile hep beraber bütün Belediye Meclis üyelerimizle kol kola girmeye çalışacağız. Bütün Bartın’a hizmet vereceğiz. Yoksa bunun hesabını kim başka bir şey yaparsa Bartın halkı zamanı geldiğinde sorar” dedi.
Bu haber 2019-04-16 16:09:15 eklenmiş ve 861 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Akın ve beraberindeki MHP’li Belediye Meclisi üyeleri, dün sabah saatlerinde İl Seçim Kurulu’nun görev yaptığı İMKB Ortaokulu’na giderek mazbatalarını aldılar. İsimleri tek tek okunarak mazbataları verilen ardından da teslim tutanağını imzalayan MHP’liler çıkışta toplu fotoğraf çektirdiler. Burada kısa bir değerlendirme yapan Başkan Akın, 3. dönem üst üste Bartın’a Belediye Başkanı olarak hizmet edecek olmanın heyecan, furur ve mutluluğunu birlikte yaşadığını belirtirken özetle şunları söyledi:

 

 

“Halk hizmet bekliyor”

 

“Allah nasip ederse ‘Bismillah’ deyip başlıyoruz. Yeni başladığımız bir şey yok. İşleyen bir süreç var. Eksikler varsa bunların giderilmesi, yapılması gerekenlerin gözden geçirilmesi gerekiyor. Bunu yaparken Belediye Meclisi’ndeki bütün arkadaşlarla beraber yapacağız. Nihayetinde Belediye Meclisi’ne seçilen arkadaşlar Bartın’ın Belediye Meclisi. Artık bundan sonra siyasi partilerin değil Bartın’ın Belediye Meclis üyeleri. O zihniyet içerisinde Bartın’da hizmet yapmamız gerekiyor çünkü bütün Bartın halkı hangi siyasi görüşten olursa olsun nereye oy vermiş olursa olsun bizden hizmet bekliyor. Bizim buna dikkat etmemiz gerekiyor.

 

 

Huzur, birlik ve beraberlik mesajı verdi

 

Seçilen tüm arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten bizim birleştirici olmamız lazım. Bartın huzur şehri. Huzuru hep beraber korumamız lazım. Korunmasına destek vermemiz lazım. Türkiye hepimizin. Hepimiz üzerinde yaşıyoruz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun. Hep beraber yaşıyoruz. İnşallah Bartın hizmet anlamında sıkıntı çekmeyecek. Allah’ın izni ile hep beraber çalışacağız. Bir süreç geçmiştir. Seçime kapılmamak lazım. Seçim işi bitmiştir. Şimdi iş hizmet zamanıdır. Geriye dönmemek lazım. Artık hizmet zamanıdır. Bartın halkı bizden hizmet bekliyor. Bartın halkı bizden karşılıklı didişme değil beraber kol kola girmeyi bekliyor. Bizlerde Allah’ın izni ile hep beraber bütün Belediye Meclis üyelerimizle kol kola girmeye çalışacağız. Bütün Bartın’a hizmet vereceğiz. Yoksa bunun hesabını kim başka bir şey yaparsa Bartın halkı zamanı geldiğinde sorar. Bartın halkı iyi irdeler, inceler.. Bu incelemeye de devam etsin istiyorum.”

 

 

Belediye önünde tören düzenlendi

 

Bartın Belediyesi’ndeki 3. Akın dönemi, öğleden sonra, Belediye binası önünde düzenlenen tören ile resmen başladı. Kurban kesilen ve duaların okunduğu törene Başkan Akın ve Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra Belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Belediye Binası önünde düzenlenen törene MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve CHP’li Meclis Üyeleri de katılım sağlarken AK Partililerin olmaması dikkat çekti.

Burada da Belediye çalışanlarına ve vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Başkan Akın, uzun ve yorucu bir seçim sürecinin geride kaldığını anımsatırken, bu süreçte kırgınlıkların olmuş olabileceğini ama dargınlığın asla olmayacağını söyledi. “Hele halka dargınlık kesinlikle olmaz” diyen Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Siyaset değil hizmet makamı”

 

“Biz tüm Meclis üyelerimizle, Belediye Başkan Yardımcılarımızla ve Belediye çalışanlarımızla beraber Bartın’a hizmet etmek için buradayız. O niyetlerle bizlere görev verdiler. Gerek şahsıma tebliğ edilen Belediye Başkanlığı makamı ve gerekse arkadaşlarımıza tebliğ edilen Belediye Meclis Üyeliği makamlarıyla beraber hep birlikte çalışacağız. Bu niyetlerle yola çıktık ve bu niyetlerle bugün buradayız. Bu hafta içinde Belediye Meclis toplantımızı yapacağız ve hizmetlere kaldığımız yerden devam edeceğiz. Nihayetinde burayı siyaset makamı olarak görmüyorum. Bu makamı Bartın’da yaşayan tüm dostlara hizmet makamı olarak görüyoruz. Meclis üyelerimizle kol kola gireceğiz, yan yana duracağız. Fikirlerini alacağız, bize fikirlerini ifade edecekler. Beraberce yapacağımız ortak çalışmalarla Bartın’a hizmet edeceğiz. Tüm Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız da Bartın’a hizmet etmek için buraya geldiler. Burada bize fikir verecekler, bizi yönlendirecekler ve beraberce Bartın’da güzel işlere imza atacağız. Birçok iş yapılmasına rağmen iş bitmez. Hayatta iş bitmediği gibi Bartın’da da yapılacak işler bitmez. Öncelikli işleri öne alacağız. İstişarelerde bulunarak tekrar başlayacağız. Ben her şeyden evvel siz saygıdeğer dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 

Herkesin belediyesi

 

Bartın’ın Belediyesi, sizlerin belediyesi. Asla ne bir şahsın ne bir siyasi partinin ne de Belediye Meclis üyelerinin değil. Burası hepimizin belediyesi. Çünkü Bartın’ın her yerine ve her köşesinde yaşayan insanına hizmet vermekle mükellef bir yer burası. İşte bu noktadan bakarak biz hizmete devam edeceğiz. İsminin ne olduğunu sormadan, nereli olduğunu sormadan, görüşünün ne olduğunu sormadan burada hareket etmiş olacağız. Yoksa bu makamlara ihanet etmiş oluruz. Asla ihanet etmeyeceğiz. Hiçbirimiz etmeyeceğiz. Başta ben belediye başkanı olarak, belediye meclis üyelerimiz, başkan yardımcılarımız ve çalışan arkadaşlarımızda bu şekilde hareket etti bugüne kadar, bundan sonra da bu şekilde hareket edecekler. İnşallah kol kola girdiğimizi göreceksiniz arkadaşlarımızla. Gerçekten enaniyet duygusu taşımadan bunu yapacağız. Ben teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Hepinize saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın mazbata
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi