Bartın Emniyeti’nin büyük başarısı

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye genelinde 81 il arasında büyük bir başarıya imza attı. Emniyet, dolandırıcılık, hırsızlık gibi mal varlığına karşı işlenen suçlardan 2018 yılının ilk 3 ayıyla kıyaslandığında 2019 yılının ilk 3 ayında yüzde 53.6’lık azalma ile Türkiye sıralamasında 1. sırada yer aldı.
Bu haber 2019-04-15 16:00:26 eklenmiş ve 710 kez görüntülenmiştir.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın verilerine göre; Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, Türkiye genelinde 81 il arasında büyük bir başarıya imza attı.

Suç ve suçluyla mücadelede kararlı olan ve kentte huzurun, güvenliğin korunması için 7 gün 24 saat görev başında olan Bartın İl Emniyet Müdürlüğü, dolandırıcılık, hırsızlık gibi mal varlığına karşı işlenen suçlardan 2018 yılının ilk 3 ayıyla kıyaslandığında 2019 yılının ilk 3 ayında yüzde 53.6’lık azalıma ile Türkiye sıralamasında ilk sırada yer aldı. Malvarlığına karşı işlenen suçlarda aydınlatma oranına bakıldığında ise 2018 yılının ilk 3 ayına göre yine 2019’un ilk 3 ayında Bartın’da bu suçların aydınlanma oranı  yüzde 12,1 artarken aydınlanma oranında yüzde 96.9 oranında başarı yakalayan Bartın Emniyeti, Türkiye sıralamasında da 2’nci sırada yer aldı.

 

Yüzde 100’lük başarı

 

Mal varlığına karşı işlenen  9 önemli suç oranına bakıldığında da Bartın İl Emniyet Müdürlüğü  2018 yılının ilk 3 ayına göre 2019 yılının ilk 3 ayında önemli suçlarda yüzde 60.4'lük bir azalma ile  Türkiye sıralamasında 2. Sıraya yerleşti.  Mal varlığına karşı Önemli suçları aydınlatma oranında da Bartın İl Emniyet Müdürlüğü,  yüzde 100’lük bir başarı ile Türkiye sıralamasında 1’inci sırada yer aldı.

Mal varlığına karşı işlenen suçların kapsamına bakıldığında ise İl Emniyet Müdürlüğü otodan hırsızlık olaylarında yüzde 83.3 azalma,  evden hırsızlık olaylarında yüzde 92.3,  ve bisiklet ve  motosiklet hırsızlığı  olaylarında yüzde 50 oranında azalma ile Türkiye sıralamasında 1. Sırada yer aldı. İşyerinden ve kurumdan hırsızlık olaylarında da Emniyet, yüzde 40’lık azalma ile Türkiye sıralamasında 3. Sırada yer aldı.

Bu suçların aydınlatma oranlarına bakıldığında da dolandırıcılık, işyerinden ve  kurumdan hırsızlık, bisiklet ve motosiklet hırsızlığı, otodan ve evden hırsızlık suçlarının aydınlanmasında yüzde 100’lük bir başarı oranı yakalayan Emniyet yine bu başarıyla Türkiye sıralamasında 1. Sıraya oturdu.  Emniyet,  9 önemli suç türündeki olaylardan olan oto hırsızlığında ve yağma suçunda yüzde 100, evden hırsızlık suçlarında da yüzde 92.3 azalma başarısı gösterdi.

 

 

İlk sıralarda yer alıyor

 

İl Emniyet Müdürlüğü, Bartın kişilere karşı işlenen suçlar kapsamında ise 2018 yılının ilk 3 ayına göre yine 2019 yılının ilk 3 ayında yüzde 14.4’lük bir azalma başarısı göstererek Türkiye sıralamasında 5. sırada yerini aldı. Bu suçların aydınlanmasında da 2018 yılının ilk 3 ayına göre 2019 yılının 3 ayında 2.3 oranında bir  başarı artışı gösteren Emniyet, bu artışla Türkiye sıralamasında 6. sıraya oturdu.

Kişilere karşı işlenen önemli 10 suç türü incelendiğinde de 2018 yılın ilk 3 ayına göre olaylarda yüzde 24’lük  bir azalma başarısı elde eden İl Emniyet Müdürlüğü, bu başarıyla Türkiye sıralamasında 3. sırada yer aldı. Aydınlatma oranı olarak önemli 10 suç türünde ise 2018’in ilk 3 ayına göre 2019’un ilk 3 ayında  2.2’lik bir artışla aydınlanma başarısı elde eden Emniyet, bu başarıyla Türkiye sıralamasında 6. sırada yerini aldı.

 

“Huzur ve güvenliğiniz için daima görev başındayız”

 

Konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Bartın il Emniyet Müdürlüğü olarak en çok önemsediğimiz konulardan biri de Asayiş suçlarıdır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim önceliğimizdir. Bu kapsamda ilimizdeki Asayiş suçlarını önlemek ilimizde olması muhtemel suçları tahmin ederek önlem almak suçların aydınlatılmasını sağlamak ve faillerinin de en kısa sürede yakalanarak adli makamlara sevk edilmesini sağlamak önceliğimiz olmakla birlikte Bartın ilimize özgü değişen ve gelişen suç türleri ile ilgili Asayiş politikaları geliştirerek suç ve suçlularla mücadelede etkinliğimizin arttırılması sağlamakta asıl hedefimizdir. Bu çalışmalarımızda vatandaşlarımızın memnuniyetini ve toplumumuzun desteğini aldığımızı görmek bizi mutlu etmekte ve bu ortak çalışmanın eseri ilimizin istatistiğine yansıtmaktadır” denildi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Emniyet Müdürlüğü Ogün Vural
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım