Tunç: “Sandıklar yeniden sayılsa kazanacağız aslında”

AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Uluslular’a teşekkür amacıyla Ulus Doğa Park Otel’de düzenlenen yemekteki konuşmasında, “Tevazuyu elden bırakmayacağız. Kibirlenme, böbürlenme yok. Bizler, tevazuyla, samimiyetle ve kararlılıkla halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi. Bartın İl Genel Meclisi’nde 12 üyenin 8’inin AK Parti’de olduğunu anımsatan Tunç, Bartın Belediyesi’ni de 148 farkla kaybettiklerini anımsatırken, “Sandıklar yeniden sayılsa kazanacağız aslında. Bartın Belediye Meclisi’nde 12 üyemiz var. İkinci olan parti 7 Meclis üyesi çıkardı” sözleriyle üstü kapalı olarak Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim sonuçlarına ilişkin yaptıkları ‘tüm sandıklardaki geçerli oyların yeniden sayılması’ yönündeki itirazlarını reddetmesini eleştirdi.
Bu haber 2019-04-15 09:20:13 eklenmiş ve 614 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

 

 

Milletvekili Tunç, beraberindeki Ulus AK Parti İlçe Başkanı Hikmet Çalık ve İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Saraç ile birlikte Ulus İlçe Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Hasan Hüseyin Uzun’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu ve Ulus’a hizmet yolunda yeni dönemde de başarılar diledi.

 

Yemekli teşekkür

 

Tunç daha sonra Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun tarafından AK Parti teşkilatı ve Uluslu vatandaşlara yönelik olarak organize edilen yemeğe katıldı. Ulus Doğa Park Otel’deki yemeğe Milletvekili Tunç’un yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Hikmet Çalık, İl Genel Meclis Üyesi Kadir Saraç, Belediye Meclisi Üyeleri Özlem Ünal, Yasin Koçak, Ahmet Yağcı, Mustafa Akman, Metin Gökmen ve Murat Emin Ok’un yanı sıra Uluslu muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Yemekte bir konuşma yapan Ulus Belediye Başkanı Uzun, Milletvekili Tunç’un kendisine “Başkanım Ulus halkına teeşekkür etmemiz lazım. Nasıl yaparız?” diye sorduğunu, kendisinin de “İnşallah toplarız halkımızı güzel bir teşekkür programı yapırız halkımıza” dediğini anımsattı. Tunç’un kendilerini kırmayarak yemek için Ankara’dan geldiğini belirten Uzun, Ulus’ta olduğu gibi İl Genel Meclisi’nde de AK Parti’nin çok başarılı bir seçim geçirdiğini ve 8 üyelik alarak çok güçlü bir şekilde Meclis’te temsil hakkı kazandığını söyledi. Uzun sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne kadar teşekkür etsem az”

 

“Değerli Uluslular, 31 Mart Yerel Seçimlerinde çok değerli bir sonuç elde ettik. Bunda hepimizin emeği var, hepinizin emeği var. Sandık Kurullarından başlayarak mahallelerimizin en altındaki gönüldaşımız da Meclis üyesi adayı arkadaşlarımızın, İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımızın İlçe Meclis üyesi arkadaşlarımızın, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları’ndaki kardeşlerimizin ve Ulus’taki tüm vatandaşlarımızın gerçekten çok büyük gayreti sayesinde önemli ve büyük bir zafer elde ettik. Bu sonuç ile Ulus Hizmet’i takdir eden bir ilçe olduğunu hem Bartın’da hem de bölgesinde göstermiş oldu. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

 

 

“Sandık herkesin namusu, şerefi”

 

Seçim önemli, sandık önemli dedik... Çünkü Ulus’ta sizlerle beraber çok önemli hizmetler yaptık. Takdir ettiğinizi biliyorduk ama bunu sandıklarda da gördük. Sandığın önemli olduğunu nereden anlıyoruz? Türkiye’de 1 oy ile kazanılan, 1 oy ile kaybedilen belediye başkanlıkları var. Onun için sandık herkesin namusu, şerefi. İlçemizde gerçekten bu duruma düşmedik ama, hiç bir zaman aklınmızdan bunu çıkarmamamız gerekiyor.

 

“Omuz omuza problemleri çözeceğiz”

 

İlçemizde 5 tane muhtarlığımız var. Bunların 2’si değişti. Ben Mezgeller Muhtarımız Sayın Hüseyin Karagöl ağabeyimize yeni görevinde başarılar diliyorum. Yine Kasımlar mahallemiz muhtarımız Hüseyin Demirel ağabeyimize de gerçekten başarılar diliyorum. Bunlar yeni seçildiler. Yine Kaldırım Mahallesi Muhtarımız Hasan Çetin, Sümenler Mahallesi muhtarımız Alaattin  Sümen ve Samat Mahallesi Muhtarı Necati Akman’a da bir kez daha seçildikleri için başarılar diliyorum. Ulus Belediyesi olarak bütün mahallelerimizin yanında olacağız. Mahallelerimizin ne eksiği varsa muhtarlarımızla, Meclis üyelerimizle beraber omuz omuza vererek bütün problemleri, belediye kaynaklarını ve hükümet kaynaklarını en iyi şekilde gidermek için gayret sarfedeceğiz.

 

Tunç’a teşekkür

 

Ben sözü uzatmadan Sayın Vekilime bırakmak istiyorum. Çünkü onun size söyleyecekleri var. Bartın’da buliyorsunuz seçimler oldukça zor geçti. İtiraz süreçleri ve YSK süreçleri olduğu için... Ben kendisinin ilçemize çok daha erken gelmek istediğini biliyorum. Ama bu devam eden süreçler nedeniyle ancak bugüne nasip oldu. Ben kendisini anlayışla karşılıyorum. O Ulus’un evladı. Kendisi bundan sonra da Ulus’un ve Bartın’ın yanında, elinden geleni yapacağına inanıyorum. Seçimlerde bizlere verdiği destek için bir kez daha teşekkür ediyorum.”

 

 

Tunç: “Ulus için 2. atılım dönemi”

 

Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili Tunç da, sözlerine seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize ve Bartınımıza hayırlı uğurlu olmasını dileyerek başladı. Uluslularla seçimden yaklaşık 1 hafta önce bir kahvaltı sofrasında biraraya gelerek destek istediklerini anımsatan Tunç, “Ulus’ta hizmetin devamı, yatırımların ve AK Belediyeciliğin devamı noktasında desteklerinizi istemiştik. Sizler de seçimlerde desteğinizi esirgemediniz. Bir kez daha AK Belediyecilik ile Ulus’u taçlandırdınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum, sağolun varolun” dedi. Tunç, şöyle konuştu:
“Ulus ilçemiz geçtiğimiz 5 yılda önemli eserler kazandı, ilçemizin çehresini   değiştirdik. Altyapısıyla, üst şapısıyla sosyal ve spor tesisleriyle hastanesinden üniversitesine kadar, ırmak ıslahından diğer çalışmalara kadar vaad ettiğimiz ne varsa hepsini yaptık. Belediye Başkanımız ile elele verdik, hükümet desteğini de arkamıza aldık ve yapılması gerekenleri yaptık. Ulusumuz bu 5 yılda önemli bir ilerleme sağladı. Ulus kazandı. Şimdi Ulus için 2. atılım dönemini başlattınız. Allah razı olsun. İnşallah bizler de bu 2. atılım döneminde memleketimizi daha ileriye taşımak için, memleketimize güzel eserler kazandırmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Cenabı Allah sizlerin güvenine layık olmayı nasip eylesin. Bu makamlar gelip geçici, niceleri geldi geçti... Biz de gelip geçeceğiz. Önemli olan arkada eser bırakmak. İnşallah yeni dönemde de eser üretmeye devam edeceğiz. Başkanımızın vaad ettiği bazı projeler var. Bu projeleri hayata geçirmek ve Ulus’u hak ettiği noktaya daha hızlı bir şekilde taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

 

“Oy verenin de vermeyenin de başkanı”

 

Seçimler geldi geçti. Tartışmalar bitti. Hasan Hüseyin Uzun oy verinin de vermeyenin de, bütün Ulus’un Belediye Başkanı. Dolayısıyla hiç bir ayrım yapmadan memleketimize, bütün insanlarımıza hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaktır kendileri. Memleketimiz bizim, önce memleket diyoruz. Irmağımızı ıslah ettik, rekreasyon alanlarıyla Eldeş Barajı ile getireceğimiz su sayesinde de Ulus’un su sorunu kalmayacak inşallah. Sadece bu barajın maliyeti 20 milyon TL. Ulus 3 bin 500 nüfuslu bir ilçemiz, eğer biz sahip çıkmasak 20 milyon TL’lik bir yatırımı buraya kazandırmak bu kadar kolay olabilir miydi? Ulus Belediyemizin kat kat fazlası hizmetleri kazandırdıysak bu Ulus halkının yani sizlerin verdiği karar sayesinde oldu. Sizler yaptığınızı sadece sandığa oy atmak gibi basit bir şey olduğunu düşünmeyin. Oy vererek bizim elimizi güçlendirdiniz. Bizler de onların yani sizlerin güvenini boşa çıkarmamamız gerektiği için 5 yılda Ulusumuzu değiştirdik. O köhne karanlık ilçeden ışıl ışıl bir Ulus’a geldi şimdi.

 

 

“Birlik beraberlikle aşamayacağımız sorun yok”

 

Şimdi 2. atılım döneminde elimizi daha da kuvvetlendirdiniz, işimiz artık daha da kolay. İnşallah bu güveninize layık olabilmek için gece gündüz çalışacağız . Belediye Başkanımızla, Belediye Meclisimizle, kaymakamımızla, hükümetinden yerel yönetimine kadar herkesle beraber birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek çocuklarımıza daha da güzel bir Ulus bırakmanın onurunu yaşayacağız. Birlik ve beraberlik olduktan sonra aşamayacağımız hiç bir zorluk yoktur.

 

“Herkese kapımız açık”

 

Artık seçimlerle ilgili tartışmalar geride kaldı. Onlara geri dönmeyeceğiz, herkesi kucaklayacağız. Herkese kapımız açık olacak, 24 saat telefonumuz kapanmayacak. Meclisimizle, ilçe teşkilatımızdaki arkadaşlarımızla bir derdi sıkıntısı olan, sadece belediye ile ilgili değil, sağlık problemi ya da başka bir sıkıntısı da olabilir, onun aklına biz geleceğiz. Hemen derdine derman olmaya çalışacağız. Biz sizin evladınınız. Evladınız olarak madem 12 yıldır bizi bekletiyorsunuz, biz de sizin bayınızı önünüze eğdirecek birşey yapmadık bugüne kadar ki Allah da yaptırmasın, önümüzde hükümetizin 4 yılı, belediyemizin de 5 yılı var. Ulus içerisinde parlak bir dönem inşallah bizleri bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde güçlü bir hükümet arkamızda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteğini arkamıza alarak Bartınımıza ve Ulusumuza güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz inşallah.

 

 

“Tevazuyu elden bırakmayacağız”

 

Ulus’a verdiğiniz desteklerden dolayı, önce memleket, önce millet dediğiniz için sizlere tekrar tekrar teşekkür ediylorum. Tevazuyu elden bırakmayacağız. Kibirlenme, böbürlenme yok. Bizler, tevazuyla, samimiyetle ve kararlılıkla halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Güven tazeleyen Belediye Başkanımıza başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun, Tüm seçilenlerle birlikte seçilemeyenlere de teşekkür ediyorum. Hep beraber çalışacağız.

 

“Sandıklar yeniden sayılsa kazanacağız aslında”

 

İl Genel Meclisi Ulus’ta 2-0 oldu. Belediye Meclisi 9’un 6’sı bizde. İl Genel Meclisi Bartın’da 12’nin 8’i bizde, Bartın Belediyesi’nde 148 farkla kaybettik. Sandıklar yeniden sayılsa kazanacağız aslında. Bartın Belediye Meclisi’nde 12 üyemiz var. İkinci olan parti 7 Meclis üyesi çıkardı. Bartın’da İl Genel Meclisi’yle ilçemizle, Kurucaşile, Abdipaşa, Kozcağız, Ulus... Buralarda AK Belediyecilik devam edecek. Ve memlekitimize eser üzerine eser kazanmaya tekrar söz veriyoruz. Bunun takipçisi olacağız inşallah.

Ben destek veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Teşkilatımıza, Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza, Meclis üyesi adaylarımıza, ilçe yönetimimize, eski yeni tüm ilçe başkanlarımıza, muhtarlarımıza ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimize. Oda başkanlarımıza ve ismini burada anamadığımız ama arka planda AK Parti’nin bayrağı Ulus’ta dalgalanmaya devam etsin diye çalışan herkese huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum.”

ETİKETLER : B:artın Ulus Ak Parti YSK Yılmaz TUnç Hasan Hüseyin Uzun
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım