Vali Güner, özel eğitim merkezlerini ziyaret ediyor

Vali Sinan Güner eşi ile birlikte ilimizdeki özel eğitim merkezlerini ziyaret ederek buralarda eğitim gören çocuklarımızla biraraya geldi. Merkezlerin yöneticilerinden bilgiler alan Vali Güner, ihtiyaçların imkanlar ölçüsünde giderilmesi için ilgili kurum müdürlerine gerekli talimatları verdiğini belirtirken, “Özel çocuklarımızın yüzünü güldürebildiğimiz, ruhunu besleyebildiğimiz zaman her şey daha da güzelleşir. Yeter ki onların kilidini açmaya niyetimiz ve inancımız olsun” dedi.
Bu haber 2019-04-13 10:17:42 eklenmiş ve 855 kez görüntülenmiştir.

 

İlk ziyaret Umut Özel Eğitim’e

 

Umut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında  İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Okul Müdürü Yıldırım Toper ile kurum müdürleri hazır bulundu. Sınıflarda ve atölyelerde incelemelerde bulunan Vali Güner ve eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner, öğrencilerin çalışmalarını yakından izledi.

 

 

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Vali Güner, eğitimin herkes için gerekli olduğunu vurgularken, şunları söyledi:
“Özel çocuklarımızın eğitimi ise çok daha fazla önemli. Özel Eğitim Merkezlerindeki eğitimcilerimizin işlerini özveriyle, severek yapmaları  gerekiyor. Siz değerli öğretmenlerimiz her gün büyük bir fedakarlık ve özveriyle bu okuldaki çocuklarımıza eğitim vermeye devam ediyorsunuz. Okul hangi okul olursa olsun mutlaka etrafına, öğrenciye, öğretmene ve ailesine bir şeyler verebilmelidir. Bu okulun devamı için gelişmesi için sizlerin olumlu motivasyonu için işleri kolaylaştırmak adına  ilgili kurum müdürlerimize de gerekli talimatları vererek katkı sağlamanmasını istedim. Çünkü bu büyük bir iş. Özel çocuklarımızın yüzünü güldürebildiğimiz, ruhunu besleyebildiğimiz zaman  her şey daha da güzelleşir. Yeter ki onların kilidini açmaya niyetimiz ve inancımız olsun.”

 

 

Ardından Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu tarafından okul içerisinde açılan dikiş, nakış kursunu ziyaret eden Vali Güner ve eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner  kursiyerlerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Eğitim Merkezi yöneticileri ve öğretmenleriyle  bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinleyen Vali Güner’e Okul Müdürü Yıldırım Toper tarafından Eğitim Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

 

 

“Ruhumuzu iyileştirdiniz”

 

Vali Güner ve eşi Beyhan Güner, daha sonra Nurgül-Rıza Güney Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne giderek burada da inceelemelerde bulundular. İncelemeler sırasında  İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Okul Müdürü Hikmet Güveloğlu  ile kurum müdürleri de hazır bulundu. Sınıflarda ve sosyal faaliyet alanlarında incelemelerde bulunan Vali Güner ve eşi Uzm.Dr. Beyhan Güner’e Okul Müdürü tarafından Eğitim Merkezi’nin faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

 

 

Ardından Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu tarafından okul içerisinde açılan  nakış kursunu ziyaret eden Güner çifti kursiyerlerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Güner, Merkez’den ayrılmadan önce, “İyi ki varsınız. İyi ki bizimlesiniz, ruhumuzu iyileştirdiniz” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

 

ETİKETLER : Bartın Sinan Güner özel eğitim Bartın Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım