Bartın Platformu 9 yaşında

Amasra‘ya yapılması muhtemel bir termik santralin çevreye, insan sağlığına ve Bartın ekonomisine zarar vereceğini düşünen kurum ve kişileri bir araya getiren "Bartın Platformu" 9. kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Bu haber 2019-04-11 16:44:51 eklenmiş ve 516 kez görüntülenmiştir.

 

Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Platform adına yapılan yazılı açıklamada, resmi kuruluş tarihi olan 9 Nisan 2010 yılından bu yana başta Bartın ve Amasra Belediye Başkanlarının sözcülüğünde, Yürütme Kurulu tarafından organize edilen ve termik santrale karşı yapılan toplumsal ve hukuksal mücadele amaçlı tüm etkinliklerin Platform çatısı altında yürütüldüğü vurgulandı. Açıklamada şöyle denildi:
“Bartın‘ın geleceğinin karartılmasına izin vermeyecek bütün kurumları bu Platform’a katılmaya çağırdığımız ilk günden beridir bileşenlerimizi temsilen; yapımcı şirketi, mevzuata ve mevcut planlara aykırı olan, Bartın halkının havasına, suyuna ve toprağına ortak olarak Bartın’daki turizmi, tarımı, ormancılığı, balıkçılığı ve sağlıklı yaşamı bitirecek olan termik santral yapma ısrarından vazgeçmeye, kömür çıkarma konusunda samimiyse kömür üretimi için daha ciddi çalışmalar yapmaya davet ettik.

 

Mücadelemiz sürecek

 

9 yıldır verdiğimiz mücadelede bizlerle yol alan tüm bileşenlerimize teşekkür ediyor, hukuki ve toplumsal mücadelemize her yönüyle devam edeceğimize Bartın ve Amasra halkına söz veriyoruz. Bizlere destek olan Bartın ve Bartın dışından tüm dostlara teşekkür ederken, yaşadıkları çevreye sahip çıkan mücadele ortaklarımız binlerce Bartın, Amasra, Tarlaağzı, Gömü ve yakın çevresinde yaşayan herkesi saygıyla selamlıyoruz.

Amasra’da termik santral olmaz, turizm cenneti Amasra’mızı termikçi şirketlere kurban etmeyeceğiz.”

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi