Acele kamulaştırma kararı alındı!

Bartın’da enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla, hat güzergahına isabet eden taşınmazlar ile ilgili olarak “Acele kamulaştırma kararı” alındı.
Bu haber 2019-04-11 16:42:04 eklenmiş ve 2739 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, ilimizdeki enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla, hat güzergahına isabet eden taşınmazlarda acele kamulaştırma işlemine dair Cumhurbaşkanı Kararı’nın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan karara göre; 4 bin 752 metre uzunluğunda 637 metrekare istimlak alanı ve 62 bin 221 metrekare irtifak alanı için yapılacak acele kamulaştırma kararı, Budakdüzü Köyü, Kutlubeydemirci Köyü ve Ağdacı Mahalleleri’nden geçecek olan enerji nakil hattı yapımı için alındı.

870 nolu kararda şöyle denildi:

“Ekli liste ile haritalarda adları, kamulaştırma bilgileri ve güzergahları gösterilen enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla söz konusu güzerfahlara isabet eden taşınmazlarda pilon yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

ETİKETLER : enerji yılmaz tunç akparti
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi