Vural: “Huzur ve güvenlik için fedakarlıktan kaçınmayız”

Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Türk Polis Teşkilatı’nın görevini insan odaklı, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş ve demokrasi kültürünü ön planda tutan çağdaş bir yönetim anlayışı ile her zaman en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğini söyledi.
Bu haber 2019-04-10 17:18:00 eklenmiş ve 1017 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın halkının huzur ve güvenliği iç in hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacaklarının bilinmesini isteyen Vural, “Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir” dedi.

Türk Polis Teşkilatı bu yıl 174. kuruluş yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı. Bartın’daki kutlamalar kapsamında Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Bartın Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ve ardından da şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Törenlere Bartın protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, il müdürleri, Emniyet ve askeri erkan ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilen törende ilk olarak İl Emniyet Müdürü Ogün Vural tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Ardından da saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

 

Vural: “En iyisi için çalışıyoruz”

 

Törende bir konuşma yapan Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın’daki asayiş durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu konuşmasına, kendileri için anlamlı olan bu günde törene katılanlara teşekkür ederek başladı. Vural, şöyle konuştu:
“Bugün halkımızın sevgi ve güvenini kazanmış, milletimizin huzuruna, birlik ve beraberliğimize kast eden, tüm saldırıları kahramanca önlemiş, bu uğurda canları pahasına mücadele eden, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygılı ve demokratik toplum ilkelerinden ödün vermeden, anayasa ve yasalara sadakatle görev yapan polis teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük onur ve mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kıymetli misafirler; Emniyet Teşkilatımız, insan odaklı, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş, demokrasi kültürünü ön planda tutan, çağdaş bir yönetim anlayışı ile her zaman görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.

 

Polis-vatandaş işbirliği önemli

 

Bartın halkının huzur ve güvenliği için yasaların bize vermiş olduğu yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağımızın ve bu görevler uğruna hiçbir fedakarlıktan asla kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim. Modern devletin en önemli görevi, kamu düzenini korumak ve yönetim yetkisini aldığı toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamaktır. Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir. Bartın polisi olarak bu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere iş birliği içerisinde olduğumuz tüm kamu kurum ve kuruluşlarının değerli yöneticileri ile çalışanlarına, sivil toplum örgütlerine ve Bartın halkına şükranlarımı arz ediyorum.

 

Sosyal sorumluluk faaliyetleri sürecek

 

Polisin asli görevlerinin yanında sosyal sorumluları da bulunmaktadır. Bartın Emniyet Müdürlüğü olarak sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıldönümü nedeniyle ilimizde sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla Down Sendromlu ve Otizmli bireylerimizin katılımıyla etkinlikler yaptık. Emniyet Müdürlüğü olarak bu özel çocuklarımızın her daim yanlarında olduğunu hissettirmek adına sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz aralıksız devam edecektir.

 

“Suça ve suçluya alan bırakmadık”

 

Bartın ilimizde polisimizi görünür kılarak suça ve suçluya alan bırakmadık. Asayiş olaylarında ve özellikle de malvarlığına karşı işlenen suçlarda 2017-2018 yılları arasında alınan önleyici tedbirler ve yapılan çalışmalar neticesinde suçların yüzde 42,9 düşmesini sağlamış bulunmaktayız. Geçtiğimiz yılda gösterdiğimiz başarımızı 2019 yılında artarak devam ettirmiş ve ilk 4 aylık periyotta malvarlığına karşı işlenen suçlarda yüzde 60,4’lük bir düşüş sağlanmıştır.

 

Bekçiler ve Yunus Timleri işbaşında

 

2017 yılından itibaren suçluları yakalama sayımız artmış olayları aydınlatma oranımız yükselmiştir. İlimiz de asayiş olaylarını önlemek ve suçluları yakalamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Sayın İçişleri Bakanımızın destekleriyle emniyet müdürlüğümüz kadrosunda 60 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başlamıştır.

Ayrıca asayiş uygulamalarında kullanmak, oluşan olaylara seri olarak müdahale etme amacıyla ilimizde gayri faal olan motosikletli polis unsurlarımızı yani Yunus Timlerimizi aktif hale getirdik.

 

Okul çevreleri Mobil okul timleri ile daha güvenli

 

Bununla birlikte ilimizde çocuklarımızın suçtan korunması, güvenli ortamda eğitim alması amacıyla 6 motosiklet alınmış olup 3 bölgede tüm okul çevrelerinde mobil okul timleri kurulmuş böylelikle okul önleri ve çevrelerinde meydana gelebilecek her türlü güvenlik sorununa en seri şekilde müdahale etmiş ve oluşan sorunları yerinde çözme imkanı oluşturulmuştur.

Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın suçtan korunması ve hayatını güven içinde sürdürebilmeleri bizlerin en önemli ve öncelikli görevidir. Çocuklara ve ailelere verilecek eğitici faaliyetlerle polis hakkındaki olumsuz ön yargılardan kurtarılarak polise karşı olumlu bakış açışı geliştirmelerini amaçlamaktayız. Emniyet Teşkilatımız 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında milletimiz ile birlik ve beraberlik içinde vatanımızın bekasına sahip çıkmıştır. Ülkemiz çok önemli bir imtihandan alnının akıyla geçmiş ve dünya tarihinde ibretle gösterilecek bir destan yazmıştır.

Milletimizin büyük önder Atatürk’ün işaret ettiği onurlu ve güçlü medeniyet yürüyüşünü engellemek isteyen tüm terör örgütlerinin fırsat kolladığı şu günlerde Emniyet Teşkilatımızın her kademesindeki personelimizin üstün bir görev ve sorumluluk anlayışı, yüksek bir itaat ve disiplinle görevini en iyi şekilde yapacağına inancım tamdır. Bu şerefli görevlerin ifası sırasında ülkemizin milli menfaatleri uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anar, kahraman gazilerimiz ve şerefle emekli olmuş mensuplarımıza sağlık, mutluluk temenni eder halen görevi başında olan değerli mesai arkadaşlarıma kutsal görevlerinde başarılar dilerim. Bu duygu ve düşünceler ile Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde mesaj, telgraf ve çiçek göndermek suretiyle veya bizzat gelerek bizleri yalnız bırakmayan ve hissiyatımıza ortak olan tüm misafirlerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

 Şehitlik de ziyaret edildi

 Vural’ın konuşması sonrasında Bartın Emniyet Müdürü Ogün Vural başkanlığındaki polisler, Bartın Şehitliği’ni de ziyaret ettiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından okunan dialar ve şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bırakılması ile sona erdi.

ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi