Tunç: “Seçim sonucu üzerindeki gölge kalkmadı”

AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Bartın AK Parti teşkilatının itirazını reddetmesinin seçim sonucu üzerindeki gölgeyi kaldırmadığını savunurken, “Keşke sandıklar sayılsaydı şüpheler ortadan kalksaydı.
Bu haber 2019-04-10 17:15:34 eklenmiş ve 821 kez görüntülenmiştir.

 

Kazanan için de 5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak zor olacaktır. Bizler Bartın’ımız için eserler üretmeye devam edeceğiz. Bartın için hayırlı olsun” dedi.

Tunç, YSK’nın kararının ardından sosyal medya hesabı aracılığıyla bir açıklama yaptı ve şu görüşleri dile getirdi:
“Bizim mücadelemiz Bartın halkının iradesinin seçim sonucuna hiçbir tereddüt olmadan yansıtılması içindi. Elimizdeki somut delil ve belgelerle YSK’ya itirazımızı sunduk. YSK ‘red’ kararı verdi. YSK kararları kesin olup, hukuka aykırı da olsa uyulması gereken kararlardır. Amacımız Bartın halkının iradesinin korunmasından başka bir şey değildi. Sadece 148 oy farkla neticelenen seçimin sonucunu etkileyecek itiraz sebeplerimiz somut delillerimiz incelendi ve karar verildi. Bu kararın doğru olmadığını, seçim sonucu üzerindeki gölgeyi kaldırmadığını ve toplum vicdanını rahatlatmadığını söyleyebiliriz. Keşke sandıklar sayıldaydı şüpheler ortadan kalksaydı. Kazanan için de 5 yıl boyunca bu şüphe ile makamda oturmak zor olacaktır. Tüm bunlara rağmen YSK kararı uyulması gereken bir karar olarak ortadadır.

Bizler Bartın’ımız için eser üretmeye, hükümet olarak, teşkilat olarak, Meclis üyeleri olarak ve ilimizin milletvekili olarak memleketimizi daha ileriye taşıyacak icraatlar yapmaya, gece gündüz demeden bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Seçimler gelmiş geçmiştir. Halkımız sandıkta kararını vermiştir, itiraz süreçleri de hukuki bir haktır ve halkın iradesinin korunmasından başka bir şey değildir, bu süreçleri yanlış yorumlayarak kamuoyunu yanıltıcı ifadelerden kaçınmak gerekir, Destek olan olmayan, hiçbir ayrım yapmadan tüm hemşehrilerimizin yanında olmaya, onlara hizmet etmeye devam edeceğiz. Bartın için hayırlı olsun.”

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi