CHP, YSK’ya sorumluluklarını hatırlattı

Cumhuriyet Halk partisi (ÇHP) Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, yerel seçimlerin sonuçları ile ilgili olarak devam eden hukuki süreçle alakalı olarak Yüksek Seçim Kurulu’nu göreve çağırdı.
Bu haber 2019-04-10 17:13:05 eklenmiş ve 574 kez görüntülenmiştir.

 

Karakaş, “iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak, demokrasiye karşı kurulan kumpası, YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’nın tarihsel sorumluluğudur” dedi.

CHP’nin 81 ildeki tüm İl Başkanlıkları eşzamanlı yaptıklarıortak basın açıklaması ile YSK’ya sorumluluklarını hatırlattı. “Yüksek Seçim Kurulu’na çağrı” başlığını taşıyan açıklamayı okulan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, şunları söyledi:
“YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. YSK, seçimde kaybedenlerin, devlet gücünü kullanarak, ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır. YSK, iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurdukları baskılara boyun eğmemek zorundadır. YSK, ‘Demokrasi değil, seçimsiz bir Türkiye’ isteyen iktidar sahiplerine, dur demek zorundadır. YSK, ‘Hukukun üstünlüğü mü? Yoksa ikitdar sahibi üstünlerin hukuku mu?’ buna açık ve net cevap vermek zorundadır. YSK’da Hakimler mi var? Yoksa  iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var? Bunu demokrasiden yana kararlarıyla göstermek zorundadır. Özetle iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak, demokrasiye karşı kurulan kumpası, YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’nın tarihsel sorumluluğudur.”

ETİKETLER : chp bartın selim karakaş
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi